Cena psenice rod 2022

Ta ukrajna kao da jedno 10 godina nije zrno prodalo pa sad krenuli sve da oture treba im kinta za rat. I to sto prodaju daju za 100e po toni samo da nemaju kod sebe. Tako se da zakljuciti po ovim medijima koji spinuju cene svega oko poljo...
 
Pojedincima juce kriv Vucic za cijenu zita a danas Ukrajina, samo oni nisu krivi sto nisu prodali dok je cijena bila dobra
Inace situacija nije dobra sa cijenom zita ali pada cijena i ostale robe, ako rodi bice prostora da nesto ostane, prezivjeli smo dve susne godine za redom
 
Pojedincima juce kriv Vucic za cijenu zita a danas Ukrajina, samo oni nisu krivi sto nisu prodali dok je cijena bila dobra
Inace situacija nije dobra sa cijenom zita ali pada cijena i ostale robe, ako rodi bice prostora da nesto ostane, prezivjeli smo dve susne godine za redom

Vidim cena traktora i poljo masina pada vrtoglavo dole ubise se od spustanja cena samo da kupimo ...
Kao pao total malo dole i djubar i sad treba da budemo srecni a sa cenama za ovu godinu ce da nas unakaze ....
 
Ako bas rodi imamo velike sanse da izvucemo nulu.


Ugrubo sam računao pre neki dan iz glave. Jutro pšenice sa arendom me košta oko 1.000 evra. Ako bude 25 din i rodi 5 tona po jutru ja sam na nuli. To je ta tvoja priča...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Pojedincima juce kriv Vucic za cijenu zita a danas Ukrajina, samo oni nisu krivi sto nisu prodali dok je cijena bila dobra
Inace situacija nije dobra sa cijenom zita ali pada cijena i ostale robe, ako rodi bice prostora da nesto ostane, prezivjeli smo dve susne godine za redom
Kako nije kriv? Nema ovo veze sa Ukrajnom da je drzava stabilna i ne mesetari. Prvo je zabranio izvoz svega, lagano bi psenica bila 50 da nije bilo zabrane izvoza ( onda bi 99%ljudi prodalo), posle je dozvolio nekontrolisan uvoz psenice, kukuruza, suncokretovog sirovog ulja na hiljade tona. Veka nas pokolj sa cenom suncokreta. Ni jednim potezom nije stao na strani seljaka, samo na strani iskljucivo trgovaca ( tajkuna). O cemu mi onda da raspravljamo?
 
Da li je ovo tacno za Bosnu?

Za uzgoj pšenice i raži ovogodišnji federalni poticaji iznose 900 KM po hektaru, a pravo na podršku ostvaruje se za proizvodnju na minimalno 1 ha, a maksimalno po kulturi 200 ha hljebnih žita u toku godine. Ista površina uzgoja uvjet je i za ostvarivanje prava na poticaj za stočna žita (stočni ječam, kukuruz, zob i tritikale) koji iznosi 500 KM/ha za pravna, odnosno 400 KM/ha za fizička lica.

 
To je za federaciju, a ovde mislim da nema ni jedan aktivan forumas da potvrdi koji su uslovi da se dobije podsticaj
Ali opet veci su kod nas ulazi nego u Srbiji tako da je sve to priblizno isto
 
Nazad
Vrh