Cena psenice rod 2014.g

Svaka čast,tebi ko da je rod onaj savetnik Milanović,što je izračunao kad su bile blokade da seljak ima 1000eu čisto na ha pšenice,samo nije rekao na koliko ha :haha:

Izvinjavam se na offtopic,ali ovo je jače od mene, nek jedu g...a al od moje pšenice leba jesti neće bez 25din/kg
 
Samo je jedan problem, nisu svi dobili subvencije, vec saml oni koji su predali prvi dan do podne (to je naknada za guranje i aktivnost na casu :) )
 
Uh ima tebe da pitaju za cenu,evo sve trce.Sta da ti kazem,cuvaj je dok ne bude 30 dinara.Do tad ce mo mi obicni smrtnici jesti ta gov..a:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Samo je jedan problem, nisu svi dobili subvencije, vec saml oni koji su predali prvi dan do podne (to je naknada za guranje i aktivnost na casu :) )
Citaj malo bolje temu o subvencijama,stigli su do 6-7...:osmeh:maja
 
Oranje plitko 15-20cm,drljanje 3X,razbacivanje djubriva 3X,prskanje 3X.
Osnovno djubrivo 175kg MAPa,prva prihrana 175kg AS,druga prihrana 200kg SAN,folijarno 20kg ureje.
Zastita tezis od korova,Bumper 1 zastita od bolesti 1l,druga zastita Duett ultra 0.6-0.65l.
Setva placena 1800din/ha,seme 5000din.
Jos platiti kombajn. Sve je izrazeno po HA.
 
A insekticid,regulator rasta,trovanje mišova???Majko trebaćeš i ugarenje posle,pa priprema ugara jedno tri puta,ili tanjiranje dva tri puta ili total i to treba dodati na konto pšenice.:ppozdrav:
 
Bojim se da ono sto ce nas docekati je to da ce svi poceti pricati kako je cena super dobra, a problem je sto nam nerodi vagon po kj... Gde god politika gurne nos to je propalo...
 
A insekticid,regulator rasta,trovanje mišova???Majko trebaćeš i ugarenje posle,pa priprema ugara jedno tri puta,ili tanjiranje dva tri puta ili total i to treba dodati na konto pšenice.:ppozdrav:
Trebace i kucu okreciti,i tastu poslati u banju(dobro za to netreba stedeti)pa farbanje auta,sve to treba ukalkulisati:haha:

NA, bravo,precizno i jasno.
Takodje slicno i kod mene,setva dzabe rasipacem,seme sa tavana racunam ga po 20 din.
 
Hm 4t/kj treba proizvesti, a tek cenu od 25din dobiti:haha:
Ako cemo psenicu sejati zbog sledeceg useva onda smo dosli do tankih linija zarade.:cao:
 
A da je sasvim slucajno fasovala od bolesti? Neke stvari se jednostavno moraju uloziti. Ali cinj mk se da vi to gledate s druge strane (smanjenje profita)
 
Nazad
Vrh