Cena psenice rod 2014.g

Ako nekog interesuje danas je jedna parcela prskana 7 put,i da mi daju 18 din.Misssiiimmm baki sine neće moći ove noći.:sjasi:
 
Kaze dsnas jedan mlinar,od 20 do 23 din ce se kretati cena,mora da obezbedi sirovinu,izvozi brasno...
 
Uvek je isto bilo.Kad rodi padne cena,kad ne rodi,ubije,grad,susa,kisa cena ode gore.Zato sam i napisao post gore kolegi Kris80 nasa drzava i prevaranti.kako god se okrenes **greška ti pozadi.
 
Sta ima toliko lose u ceni od 18 din pa na gore?Pa niko vam nije kriv sto ste platili zakup zemlje 1000 eura po jutru,ili sto kod mene bude 3-4 tone po hektaru u idealnim uslovima.
 
Neka neko ovde izvede stavku po stavku koliko ga kostala psenica sto kaze kolega na dedovini,gorivo,seme(a svi sejali sa tavana-citam forum od ranije)djubrivo,fungicidi,insekticidi....ako se vec ne uklapa,da vidimo gde su uklapanja.
Ovako i ja mogu da trazim 50 dinara,ja se uklapam na tu cenu,treba da ozidam kucu i da pravim svadbu sinu i da idem u grcku:haha:
 
Sta ima toliko lose u ceni od 18 din pa na gore?Pa niko vam nije kriv sto ste platili zakup zemlje 1000 eura po jutru,ili sto kod mene bude 3-4 tone po hektaru u idealnim uslovima.
Da ne dozvolimo da nas lazu. Prvo psenice dobrog kvaliteta bice sigurno manje nego sto je izgledalo. Ko je uspeo da sacuva rod taj je imao enormna ulaganja u pripremu,seme, djubre, herbicide, insekticide i fungicide bar u tri tretmana. Koliko se puta ulazilo traktorom u parcele?Pa se ti kolega malo preracunaj pre nego sto budes pristao na cenu od 18din. Ako je tebi dosta ti je podaj za te pare i ne lupaj gluposti o tih 1000E za zakup.
 
Moje znam,ako treba da pisem?Nema prevare,sve jasno kao dan.Zadovoljan na 18+

- - - - - - - - - -

U ovoj temi kao o subvencijama kad ste pisali,nece da budu ima da ostanemo bez dinara,drzava ima dusu da nam uzme zbog polava,kad ono PRC,subvencije odmah isplatise.Tako nemoj da vas iznenadi cena psenice(pozitivna)
 
Nazad
Vrh