Cena psenice rod 2013.g.

Zito se prodaje posle Bozica,al jbg kad retko ko moze da izdrzi,vecinom se prodaje odmah posle zetve,prvi su novci...
 
Ma nije to ni 17 dok se odbiju primesi vlaga ustvari dok se to pokrade
grin.gif

Kako li se tek uklapaju u tu cenu oni koji su placali arendu od 50000,00 pa navise!:sta:
 
Mozda i treba da se desi neki belaj da malo cene zakupa i na vecito padnu. Sada je doslo da jutro zemlje je vrednije nego kuca u selu.
 
Srbija:psenica 16 din * 7 tona---------1 ha zemlje 15 000 eura.

Italija :jabuka 1 euro * 50 tona --------1 ha zemlje 50 000 eura.

Ukratko o tome........
 
Ne mozes da poredis jabuke i psenicu. Psenicu moze da proizvede svako sto za jabuku nije slucaj.
 
vlado a da nisi ti dodao jednu nulu više u ovoj računici tvojoj oko pšenice?! Ili sam ja u strašnom gubitku prošle godine bio:sjasi:
 
Данас сам причао са два откупљивача, и по њима робне резерве се неће мешати у свој посао и бавиће се у међувремену инвентарисањем пшенице које нема. Тако да са стране државе, комплетно смо препуштени сами себи и нашем ''уређеном'' тржишту. Одатле нам и лепа цена од 160 еура.
Из света шарене вести. Амери скратили своју производњу. Чекају се нове вести из Европе.
 
Koliko li košta he. zemlje u Kuvajtu:sta:
Sigurno manje od !0 000 eura hektar, rek'o Dinkic da je zajeb'o Arape i uvalio im plodnu banatsku zemlju za 10 000 eura/Ha pa su mu se divile kolege iz Evrope na nekom sastanku ... kaze, oni nisu mogli da im prodaju zemlju u Nemackoj, Italiji, Holandiji ... nesposobni Evropljani ne umeju ni dedovinu da prodaju ...
 
Mozda i treba da se desi neki belaj da malo cene zakupa i na vecito padnu. Sada je doslo da jutro zemlje je vrednije nego kuca u selu.

Zadnjih par godina kako je sve poskupelo mislim na zito,kukuruz,suncokret,moji arendasi odmah su trazili vise,sad kako cene padaju nesto ih nema na vidiku,nego sto se tice psenice mislim da treba da sacekamo zetvu,moze svasta da bude ili da ne bude,trenutno vremenske prilike nam ne idu bas na ruku.
 
Nazad
Vrh