Cena psenice rod 2013.g.

Ako se secate,prosle godine u ovo doba su otkupljivaci predvidjali cenu od 18 dinara,a ona u zetvi dostigla 23 dinara,tako da njihovim prognozama nije verovati...
Али су прошле године робне повукле цену на горе са својих 23, па су људи почели продавати робним. И у свету је кренуо раст лане, па је ишло.
Ех, кад би нам се министар сада за све искупио и урадио исту ствар. У ствари, ил ће да уради то и још нешто паметно, ил ће да нас закопа.
 
Па са обзиром да више немају резерве пшенице осим на папиру, онда ће морати да откупљују. Живо ме занима по којој цени, посебно сада кад већ полако кувамо због субвенција и прошлогодишње ПОМОЋИ због елементарне непогоде.
 
Sve ispod 20 dinara bice slogani tipa Blokirajmo Srbiju ili Traktorom do cilja :osmeh:.
Ako ima neko neki prikladniji slogan neka da ideju.
Ne moze vise seljak na svojim ledjima da donosi socijalni mir ovom surovom kapitalizmu.
 
Poslednja izmena:
Ма да је социјални мир, можда би мање и жалио. Али све што се нама откине, узму неки други, а ови што купују леба добију исту цену и лакшу векну.
 
Ne bih znao tacno ko skida kajmak jel al znam da prodaju 1kg brasna po 130 dinara .

-> vekna 400g je 50 din a utroseno je za nju oko 300g brasna (1000g / 300g = 3.3 x 50 din = 165din )
ako oduzmemo kvasac aditive i znoj pekara da kazemo 130 dinara :sjasi:::jako_besan::

PS koliko je vekna nisam znao nego sam je stavio na vagu
 
Poslednja izmena:
Kada cena ne moze gore, onda se smanji pakovanje.:osmeh: Vekna hleba je 450g (nekad je bila 500g), jogurt i pavlaka se prodaju u pakovanju od 1.8dl (nekad je bilo 2dl). Feta sir je 950g ili 450g manje pakovanje.
 
Danas sam cuo nesto na radio index-u,pominju alfatoxine u psenici?Kojoj psenici?ovogodisnjoj? Ako nam opet nesto uvale kao sa kukuruzom na...li smo.Dokle vise..
 
A sta mislis da nece!Jedva cekaju naravno da ce biti aflatoksina,u poleglom zitu bice budji od isparavanja samo tako.Bice opet sranja velikog.
Nego sta!citao sam malo o tome,najavljuje se velika opasnost od aflatoksina,a polegla zita fala bogu ima ko ladne vode...cesacemo se i gde ne svrbi.a bas steta,barem nasa zita su dobila sve od a do s,i opet(verovatno) bice problema.
 
Kada sve ovo iscitam,ubacim i ono sto sam cuo,da nije grehota od Boga,nadjubrijo bi zemlju pepelom.::lose::
 
Sve ce to ici kao i do sada , mislim na otkup, sa razlikom sto ce seljakova zarada ako postoji da istrpi jos dva udarca , jedan deo ide otkupljivacu na konto at koji procenat kao i vlaga, necistoca i da se plati provera psenice ...
 
Firme koje rade proveru psenice (vlaga,necistoca...)su vecinom privatne i rade kako im se naredi,ili u opste nerade,...sl.god.
 
Ljudi mora da se iznivelise gubitak koji su otkupljivaci ostvarili sa kukuruzom koji su kupovali na jesen po 27-28din. Pukli su 700e/vagon to neko mora da im nadoknadi kroz psenicu :osmeh: Steta sto nemam bikova, sladili bi se psenicom :riba:
 
Klasicna pljacka, gledam cene pesticida, sve otislo gore 30-40%, a nesto i za bezmalo 100 % npr. totalni herbicidi, a psenica da bude 15-16-17 din.................................
 
Pa ja sam prosle godine prodao u zetvi po 22, a sad posle godinu dana ..u kojih je sve poskupelo , hrana , gorivo , racuni , hemija, seme , itd. Neko treba da mi objasni da psenicu treba da prodam po 15 dinara , jel ej to valjda ok cena zbog krize/.....Zabole me uvo i za krizu i za 15 dinara ... 25 je realna cena ..toga treba da se drzimo ..:ppozdrav:::novac:::cool:
 
Nazad
Vrh