Cena psenice rod 2013.g.

Ja ne lupam zvao sam otkupno mesto zadruge PAOR iz Deliblata. Imaju poslovnicu u selu blizu mene. Covek nista ne precizira ali kaze oko 19 dinara sa tendencijom rasta, razliku u ceni ce doplatiti kao i uvek.
Tako je,pored Paora neki od sutra krecu sa cenom od 20 din.Informacija vruca ali jos uvek nezvanicna.
 
Talianu ajd okači ti cenovnik iz tvog kraja.....
Agrotrejding se izjasnio da neće plaćati više od 16rsd/kg bez pdv i sa tom cenom je izašao u susret lokalnim otkupljivačima i zadrugama.
Ja ću ga okačiti čim ga budem video,za sada nema ništa ukupno 6 različitih firmi sa kojima kontaktiram:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Graneksport,Raca,Recolta,Pik Lokve (mlin velika greda), Sim Agrar,Milenijum BNS.

- - - - - - - - - -

Ja bi voleo 30 din al izgleda neće da bude,laku noć
 
Sta je prosle godine trebalo od papira za prodaju robnim rezervama? AKo se slucajno zeznu pa nesto otkupe, da budem spreman...
Колико се сећам добијеш формулар од њих, и вратиш факсом са твојим подацима. и добијеш неки број. Онај други део око саме робе и том документацијом су ми одрадили у силосу па не могу да се сетим, али у питању су неки документи о количини и квалитету. У суштини најбитније је да имаш близу јавно складиште да се не малтретираш.
 
Gledam sad u temi cena kukuruza, da je cena pšenice na berzi 22,20 RSD, a ispod napomena da je 17 RSD za rod 2013. Može li neko da mi objasni u čemuje razlika, tj. jel' neko gadljiv na novu pšenicu? Inače u Čurugu se cena još ne zna, a ja danas krećem sa vršidbom.
 
Gledam sad u temi cena kukuruza, da je cena pšenice na berzi 22,20 RSD, a ispod napomena da je 17 RSD za rod 2013. Može li neko da mi objasni u čemuje razlika, tj. jel' neko gadljiv na novu pšenicu? Inače u Čurugu se cena još ne zna, a ja danas krećem sa vršidbom.


nova psenica je suvise mlečna da bi se upotrebila u proizvodnji, mora da odstoji 45 dana. Zato jos kupuju staru po vecoj ceni
 
pozdrav svima
ako cena bude ispod 20 din/kg ko zna kako ce se pola paora izvuci iz kredita jer je prosla godina bila ubitacna pa su se svi zaduzili na zito da bi posejali nesto ove godine , jos ako imaju rentu e tek je onda problem veci . a sto se tice cene ako bude cena 20din ja sam na nuli ako racunam samo naftu koju sam potrosio i ostali repromaterijal, sva sreca pa nemam kredita inace bi bilo gadno :(
 
Kada rodi preko 35 meteri po kj, ne može se raditi u minusu, e sad je pitanje cene da li će se zaraditi više ili manje...
 
malo je teze da ti prosecan rod bude 60 metara po hektaru , osim ako nemas malo zemlje ili dobru zemlju, calov prijatelj je ove godine imao 7 tona zita na 50 ari ali to se neisplati raditi na vecoj povrsini jer je ta zemlja veoma kvalitetna , covek uvezo seme iz nemacke ,vrsio prehranu stajnjakom , na tih 50 ari bacio tonu vestaka, vrsio prehranu preko lista , navodnjavao, orano 2 puta tanjirano neznam ni koliko puta pa onda frezirao itd dosla zemlja kao pesak :)
mada on kaze da je to radio samo da pokaze njegove komsije nemau pojma kako se obradjuje zemlja , on radi u nemackoj pa nezna sta ce sa parama :D
 
Kako čujem po selu, a i čitam ovde na forumu, ove godine ne moraš da budeš mađioničar da bi imao 35 meteri po kj, a i moj post se odnosio na ovu godinu.
 
Nazad
Vrh