Cena psenice rod 2013.g.

Kazu da se ceka da se usvoji rebalans budzeta pa onda tek ide cena.
 
Sve ispod 25 dinara po kilogramu je cista propast,a to ce svakako biti s obzirom da niko i ne pominje 20+ dinara u otkupu!Jedino februar-mart iduce godine da se ceka pa da se vidi!
 
E ovo je gore nego veselih 90ih, onda su bar imali sankcije a ovo sad cisto unistavanje poljoprivrede, A ovi na vlasti nereaguju ninasta cak ni na konacne cene od 17 dinara pa valda taj ministar treba da izadje i kaze nesto a i da posalje inspekciju da proveri sve da i oni zarade svoje plate.
 
Pocetna cena psenice oko 19 din sa tendencijom rasta, otkup krece od prekosutra tada pocinjem i zetvu. Prodajem je po 19din rekli su koliko bude skocila cena da ce doplatiti.
 
OZZ Žunji Silak odvaja pšenicu po kvalitetu, tako da očekujem veću cenu za kvalitetnije pšenice. Država je to mogla da potpomogne otkupom za robne rezerve, pšenice sa malo boljim kvalitetom.
 
Kako čujem dogovor između velikih otkupljivača i izvoznika sa lokalnim zadrugama i "biznismenima" je da ne plaćaju više od 16din/kg bez PDV-a.Ako neko i zleti sa malo višom cenom to će biti kratkog daha.Pokosite ljudi svoje pšenice pa da lepo idemo u proteste.Kako se malinari bore za svoje are moramo i mi svi za naše hektare.Ovo je sramno što se radi jednom seljaku.
 
Ja ne lupam zvao sam otkupno mesto zadruge PAOR iz Deliblata. Imaju poslovnicu u selu blizu mene. Covek nista ne precizira ali kaze oko 19 dinara sa tendencijom rasta, razliku u ceni ce doplatiti kao i uvek.
 
Talianu ajd okači ti cenovnik iz tvog kraja.....
Agrotrejding se izjasnio da neće plaćati više od 16rsd/kg bez pdv i sa tom cenom je izašao u susret lokalnim otkupljivačima i zadrugama.
 
Talianu ajd okači ti cenovnik iz tvog kraja.....
Agrotrejding se izjasnio da neće plaćati više od 16rsd/kg bez pdv i sa tom cenom je izašao u susret lokalnim otkupljivačima i zadrugama.

Agrotrejding ide i nudi od 15,5 do 16,5,a izvozi po 160 eur, graininternational 150 eur, do danas, a od danas ...........
 
ako cena bude 16 dinara bez pdv,ne znam ko ce je sejati u oktobru,ja cu je izbaciti iz setvene strukture.
 
Nazad
Vrh