Cena psenice 2017. godine

Jagodinci, je l znate koliko agrodjole placa psenicu sada?

Večeras sam predao na 18 - Agrođole, bez odbitka. Izmerili su mi hektolitar 79, vlaga 10,7 a primese 4,8%
Objasnili su mi da su isti uslovi kao i prošle godine. Na JUS kvalitet ne odbijaju ništa, a ostala žita uzimaju kao stočnu hranu dinar jeftinije i istovaraju na drugu rampu. Npr Apač ima hektolitarsku težinu oko 70 i njega plate 17. Kada se izračuna njegova visina prinosa onda se isplati sejati Apač. Plate ga -6% a on rodi više od npr Simonide 10-20%.

Žića vidim podigao na 17,5


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Danas na jednom otkupnom mestu cena promenjena sa 17 din na 17,3. Kazu da izgleda ni to je nece biti konacna.
 
Ajde sremci javite se,cujem da MK u Indjiji placa psenicu 18-18,5 din/kg sa 8%pdv.Da li je to istina?
 
Ajde sremci javite se,cujem da MK u Indjiji placa psenicu 18-18,5 din/kg sa 8%pdv.Da li je to istina?

Drugar pre neki dan hteo da izveze svoje zito iz mk jer su mu nudili 16 plus pdv,i ondak su hteli da mu nakarikaju jos 5 do 7 posto troskova..izuzetno bezobrazni,i uvek cena bar za dinar niza od drugih..jedino nasta su nas hvatali je extra brz istovar u zetvi,ali ove godine kako nigde nije bilo guzve niko nije ni terao kod njih..
I danas mi je potvrdjeno tih 16 din u mk,e sad ne znam o cemu se radi,pa ima ovde ko je davao 18 tel kel..
 
Ja sam završio saradnju sa njima do daljnjeg...a steta,sve su mi njive blizu njih,jedna je cak prekoputa,a ja teram u pazovu zbog njihovog ponasanja..
 
Ja sam sačuvao jednu prikolicu na oko lošije pšenice, rekoh da mi ne odbiju neka je kući. Juče je ipak odvezem i prime mi bez odbitaka na 18.
Hektolitar 77, primese 7,9 i vlaga 10,8
Nema kiše, preti nam gladna godina a kukuruzu i dalje niska cena. Kad krene cena kukuruzu stočari i proizvođači koncentrata koriste pšenicu. Tek će da bude cena. Ko ima velike ambare unovčiće čekanje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam danas dao sve za 18. Na Ubu u silosu. I necu da cekam. Neka bude posle kako hoce. To da cekam ne mogu i necu. Bice bolje sl godine. A u ovoj temi cu se vratiti u septembru malo pre priprema za setvu. Ostali koji cekaju cenu zelim vam 25+.
 
Mk kod nas obracunavao razduzenja po 16din , ko je hteo da proda po 16,5 bez kasnije doplate , a od nedelje ce znati da li je to konacna cena ili ce ici neso gore. Sve cene su sa uracunatim pdv-om.
 
Ujak je dobio nesto avansno i zvali ga za konacnu cenu da ode na obracun po 18din, za par sati kazu sacekaj 18.5 je i treba da ide gore.


Zamisli, covek krenuo po18 din, a oni brze-bolej javljaju, nemoj dolaziti, ice cena gore.
Koliko se brinu za za proizvodjaca, i koliko su ljubazni i predusretljivi, pa to ej strasno. Da se covek sazali na njih
 
Robne rezerve najavile otkup 32000t psenice po 18din. Do juce otkupljeno svega 9500. Niko nece da proda za te pare. Izgleda da i ovi sto placaju po 17 i 18 dinara kao konacnu cenu otkupljuju ustvari za sebe da bi kasnije prodali i zaradili. Da ne pricam da je psenica na otkupnim mestima razvrstavana po kvalitetu, a platice svima isto, a prodati kvalitetniju skuplje.
 
Nazad
Vrh