Cena Pšenice rod 2018

Ja zvao danas. Kazu OKO 17,ali zvanične cene nema.
 
Kpd nas kazu 16-17 al ne znaju tacno koja od te dve.....

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Brankoviću koga si zvao? Neće niko da se izjašnjava. Ja sam čuo da naša Uljarica vrsi skladištenje i otkup pšenice. Plaćanje odmah ali ne znam koja je cena.
 
Pa da akontacija,ajde sto se nezna cena jos pre setve kao u nekim drzavama sad se nezna ni kad treba da predamo

- - - - - - - - - -

A kad predas robu njima onda to vise nije tvoje i moze da ti da koliko hoce i da odbija sta hoce
 
Biće gusto. Podižu polako jer su žitna polja pocrnela, nisu više žuta a najavljuje se zahlađenje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Brankoviću ne znam detalje. Čuo na radiju reklamu. Najbolje je da ih okreneš telefonom ili odeš direktno kod njih. Jel pala danas kiša kod tebe? Slažem sa Dejja da će oko cene biti gusto. Žita su već lepo pocrnela a tek posle jutrošnjih pljuskova biće još gora. A pogotovu će biti loše posle ovog zahlađenja i kiša u narednoj nedelji. Verovatno da će cena sama po sebi morati da ide naviše. Ajde neka dogura do 20. Svašta je moguće.
 
Treba biti realan ovo je ipak Srbija. Ko da neko gleda od otkupjivaca kakve su psenice na njivi. Mene vise strah da ne obore cenu zbog loseg kvaliteta
 
Brankoviću ne znam detalje. Čuo na radiju reklamu. Najbolje je da ih okreneš telefonom ili odeš direktno kod njih. Jel pala danas kiša kod tebe? Slažem sa Dejja da će oko cene biti gusto. Žita su već lepo pocrnela a tek posle jutrošnjih pljuskova biće još gora. A pogotovu će biti loše posle ovog zahlađenja i kiša u narednoj nedelji. Verovatno da će cena sama po sebi morati da ide naviše. Ajde neka dogura do 20. Svašta je moguće.

Pozvacu ih mozda.Mada,zbog prevoza cu verovatno predati ovamo gde i dosad,bliže mi je.
Nije bilo kise ovde.
 
AUUU bre komšo pa tebe stvarno obilazi kiša. Ja se čuo sa roditeljima i kažu da je tamo na placu u dva navrata baš baš palo dobro. Nakislo je lepo. Nadam se da ovo što će padati do kraja dana dođe i do tebe odnosno do tvojih njiva. A gde ti to predaješ Ub ili Krnić? IMT577dv pa ako obore zbog kvaliteta šta će oni da melju onda? Niko im neće dati pšenicu po tako malim cenama.
 
Dobro je da smo dobili i ovo kiše prošle nedelje.Kako je krenulo,mislio sam da ce nas sve zaobici...
U Banjane vozim,u mlin,tu se predaje.
Kod nas u selu ima ogroman magacin ( Dragan Markovic),tu je i vaga,ali ne koristi se vec nekoliko godina.Šteta...
 
AUUU bre komšo pa tebe stvarno obilazi kiša. Ja se čuo sa roditeljima i kažu da je tamo na placu u dva navrata baš baš palo dobro. Nakislo je lepo. Nadam se da ovo što će padati do kraja dana dođe i do tebe odnosno do tvojih njiva. A gde ti to predaješ Ub ili Krnić? IMT577dv pa ako obore zbog kvaliteta šta će oni da melju onda? Niko im neće dati pšenicu po tako malim cenama.

Red je da se potrose i stare zalihe. Postoji prica da ovde neki silosi imaju zalihe jos iz 2015-2016 godine. Slicno mi je rekao i @Petar 90 za jedan silos kod njega.
Mislim ja se nadam da gresim i vrlo verovatno nece oboriti ali ce pokusati sigurno pa gde uspe ali neki skok na preko 18din ne verujem. Voleo bih da mogu da budem tako optimistican ali je drzava vise puta pokazala da za optimizam ovde nema mesta.
 
Kod nas je hleb u DIS-u sa 23 snižen na 19.99.
Danas videh šlepere NP tablica koji izvoze izgleda staru pšenicu iz žitomlina. Prvi put ih vidim da voze ovako rano. Izgleda da su silosi prepuni starog roda. Kombajner mi reče večeras da su objavili avansnu cenu 13din. Nije za poverovati ali proveriću sutra.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Službeno svaki dan idem autoputem Batočina - Beograd, zadnja 2-3 meseca svakog dana viđam po nekoliko šlepera sa Kosovskim i Makedonskim tablicama sa žitom ili brašnom
 
Jedan otkupljivac 17din ,drugi 16,5din

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh