Cena Pšenice rod 2018

Tako je kako ja napisao Kris . Trenutno je cena za terminsku prodaju 18.20 sa pdv.
 
I mei jedan drugar iz Syngente rekao da je čuo da neka žena traži ko ima velike površine pod pšenicom da potpišu ugovore sad i da im se plati po 18 din/kg. A opet ona sve to nabavlja za MK, Deltu i Agroglobe. Još malo pa ćemo videti na licu mesta šta će biti od cene. Mislim da će biti veća od 18.
 
Sta se nudi za psenicu?Ovde kod mene se nudi 15.9+pdv a neko pise i 17+pdv što je ozbiljna razlika.Ovo su dnevne ponude sto znaci da te ponude imaju veze sa stranim berzama.U pitanju je terminska prodaja.Ko nudi 17+pdv i znaju li se uslovi ugovora?Vlaga,primese,hl,protein,gluten, mesto isporuke,rok placanja?
 
Kazu da se smanjuju zalihe...

Euro slabi – izvoznicima EU pad vrednosti eura daje ” vetar u leđa “. Kurs prema US dolaru je 1:1,16. Egipat odobrio uvoz pšenice sa 0.05 % primesa u pšenici.

Rast cena pšenice na tržištu EU je rezultat smanjenja zaliha i tražnje za kupovinu pšenice ” na zeleno”.


pšenica , maj.2018, 180,00 eura/t. septembar – 185,75 eura/t
durum, maj.2018, 222,00 eura/t
ječam, maj.2018, 176,00 eura/t.
pivar. ječam, maj.2018, 191,00 eura/t,
kukuruz, maj.2018, 167,50 eura/t. jun– 173,50 eura/t
uljana repica, maj.2018, 363,00 eura/t. avgust –364,25 eura/t
suncokret, maj.2018, 320,00 eura/t
 
Svake godine pre zetve raspravljamo o nekoj potencijalnoj boljoj ceni tu i tamo a na kraju definitivna pusiona i cena da isteramo oci! Prinosi ce biti losi a cena nece to nikako i nikad nadoknaditi.
Gajimo laznu nadu. Kakve veze ima to sto su smanjene zalihe negde u Evropi ili svetu a mi ne pripadamo NIGDE.
Mi zivimo u nasem svetu i imamo ko da brine o nama, tako da ce i ove godine otkupljivaci u saradnji sa nalogodavcima profitirati a nama sledi rasprava na forumu i pognute glave bez reciju guracemo do suncokreta kad ce nas opet nasamariti i tako nastavimo polako put u totalni propast.:ppozdrav:
 
Da, da. Kad cena ide gore onda ne pripadamo nigde, a kad pada onda pa to ti je na svetskoj berzi... Samo kako njima odgovara!

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Zato je jedino rešenje sopstveni lager.Kad im ne budemo predali pšenicu i budemo mogli da je prodamo sami i kada mi hoćemo to je možda rešenje.Takođe i udruživanje.Ja se nadam da ću sledeće godine konačano završiti svoje silose tako da oni neće više videti pšenicu dok meni ne bude odgovarala cena,A ako mi uopšte ne bude odgovarala poješće je svinje.Do sada sam višak lagerovao na mlin i naplaćujem kada mi odgovara,mada imam koja mi stoji dve godine jer sam rekao da ću prodati kada cena bude 20 din,međutim ono cena stigla do 19 din i kasnije pala a ja rešio da ne prodajem.I ovogodišmji rod ću na mlin pa da čekam bar sa nekom malo većom količinom i prodam kad mi bude trebao novac.
 
Jedan primer koji govori da ne znaš da li bolje imati svoje skladište ili ne. Otkupljivač kome predajem pre mesec dana je plaćao pšenicu koja je kod njega na lageru 18 dinara, a ko mu je npr tada odvezao 17.
 
Zato se ta psenica iz svog magacina ne prodaje otkupljivacima vec preradjivaču ili trgovcima.
Drzati je u magacinu i opet nositi istom otkupljivacu-od toga leba nema.
 
Nazad
Vrh