Cena malih prasića na tržištu

Problem kod nas je sto sve manje ima medjusobnog postovanja, sve je nesto lakse sto drugi radi...
Onaj ko kupuje prase po 600din skupo mu a kad bude 200 za prvi maj cutace kao p**** a onaj sto prodaje stisko zube zna da ga daje dzabe a mora da proda.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Dnevnica fizičkog radnika na građevini 20-25 evra, radno vreme najmanje 10 sati! Klanje, pregled, pečenje još 30evra. Sve ukupno je oko 140 evra. Znači najmanje 6-7 dana teškog rada za jedno prasence koje jedva liči na pečenicu. Interesuje me trenutna cena prasića. Hvala na pažnji!
A pošto ti prodaješ prasad?
 
Od tih 150 evra majstor je dao najmanje 80 za materijal. Njegov posao nije počeo kada je došao kod tebe. Morao je da kupi lim, poseče, savije, donese pa tek da namontira. Za porez koji verovatno plaća mora da izdvoji kintu. A što mora da ulaže u izgradnju radionice, kupovinu mašina, alata, vozila za prevoz. Da ne pričam da je glava stalno u torbi. Znam jer sam se tim poslom bavio trideset godina. Poštujem seljaka, poštujte i vi drugu struku, svima nam je teško, mora postojati empatija među nama!
Možemo oko tog ulaganja
-Svinjac mislim na objekte
-Krmače
-Prasilište
-Hrana,naročito prošle godine
-Veterinar
-Uginuće
-4-5 godina prasići za džaba

I na kraju ti eve ti jedan smajli :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :haha:
 
Od tih 150 evra majstor je dao najmanje 80 za materijal. Njegov posao nije počeo kada je došao kod tebe. Morao je da kupi lim, poseče, savije, donese pa tek da namontira. Za porez koji verovatno plaća mora da izdvoji kintu. A što mora da ulaže u izgradnju radionice, kupovinu mašina, alata, vozila za prevoz. Da ne pričam da je glava stalno u torbi. Znam jer sam se tim poslom bavio trideset godina. Poštujem seljaka, poštujte i vi drugu struku, svima nam je teško, mora postojati empatija među nama!
Koliko puta godisnje taj tvoj majstoe obrne taj ulozen novac??
 
Od tih 150 evra majstor je dao najmanje 80 za materijal. Njegov posao nije počeo kada je došao kod tebe. Morao je da kupi lim, poseče, savije, donese pa tek da namontira. Za porez koji verovatno plaća mora da izdvoji kintu. A što mora da ulaže u izgradnju radionice, kupovinu mašina, alata, vozila za prevoz. Da ne pričam da je glava stalno u torbi. Znam jer sam se tim poslom bavio trideset godina. Poštujem seljaka, poštujte i vi drugu struku, svima nam je teško, mora postojati empatija među nama!
Kakva empatija?Jedna dnevnica= jedno prase :D

Ovo nije nikakav rast cene prasića, kad se pogledaju ostale cene, bilo bi lepo da je 2019 a ova cena.

A prase pada sa neba pa nema ulaganja?

Objekat (voda,struja,dezinfekcija)
Krmače uglavnom bezobrazne pa traže da jedu svaki dan :D A hoće i da se razbole, a prasići isto bezobrazni neće da rastu bez hrane,nego jedu kao skakavci.A tek što su neradnici pa neće sami da se hrane i čiste :D

Kome glava u torbi?Limaru?
 
U biznisu nema emocija. Trziste je neumoljivo. Ako neceg ima suvise cena mu pada. Ako nema raste. Prosto.
Ono sto bi trebalo u siromasnim drzavam je da sistem se brine da oscilacije cena ne budu velike, kako bi se kupovna moc stanovnistva ocuvala. Medjutim o tome nema ko da misli i da sprovodi.
 
U biznisu nema emocija. Trziste je neumoljivo. Ako neceg ima suvise cena mu pada. Ako nema raste. Prosto.
Ono sto bi trebalo u siromasnim drzavam je da sistem se brine da oscilacije cena ne budu velike, kako bi se kupovna moc stanovnistva ocuvala. Medjutim o tome nema ko da misli i da sprovodi.
Oscilacije na tržistu su kod nas vidljive u većini poljoprivrednih proizvoda. Sve sto ima dobru cenu se prenamnoži, cena padne u totalnu neisplativost, vecina prestane da se bavi time i cena ode u nebesa. Tako je kod voćarstva, tako je kod štočarstva, jedino u ratarstvu su cene stabilne jer je tržište globalno, ali zato proizvodnja varira masovno, a što je više tržište lokalno to je efekat jači, što se najbolje primeti kod prasadi. Kod voća npr je ciklus mnogo duži.
Sto se tice svinja sad smo u četvrtoj fazi, s tim što su globalna dešavanja i svinjska kuga još dodatno pojačali efekat. Za godinu i po, dve, nećeš moći ni da pokloniš prase.
 
Oscilacije na tržistu su kod nas vidljive u većini poljoprivrednih proizvoda. Sve sto ima dobru cenu se prenamnoži, cena padne u totalnu neisplativost, vecina prestane da se bavi time i cena ode u nebesa. Tako je kod voćarstva, tako je kod štočarstva, jedino u ratarstvu su cene stabilne jer je tržište globalno, ali zato proizvodnja varira masovno, a što je više tržište lokalno to je efekat jači, što se najbolje primeti kod prasadi. Kod voća npr je ciklus mnogo duži.
Sto se tice svinja sad smo u četvrtoj fazi, s tim što su globalna dešavanja i svinjska kuga još dodatno pojačali efekat. Za godinu i po, dve, nećeš moći ni da pokloniš prase.
Za dve godine treba praviti puno kulena::000::
 
Cujem da je nas nakupac u Cantaviru spustio na 450... inace kupci za pecenjare 500+ bez problema. Trazio sam u ponedeljak 540 i dobio sam za 20kom.

Sent from my SM-A546B using Tapatalk
 
Da ne odgovaram na svoju predjasnju poruku,ali idu dole jos. Nakupac Cantavir 420 i u padu su dalje.

Sent from my SM-A546B using Tapatalk
 
Nazad
Vrh