Cena malih prasića na tržištu

Ima jedna prosta matematika, prase 20kg x 650 = 13.000
To su dve dnevnice prosečnog majstora građevinca, da ne pričam što sam ja platio za par sati postavke oluka i lajsni 150e, znači čovek je ZARADIO prase za par sati, ali je radio i naplatio svoj rad,ja npr taj posao ne bih radio nema para, e zato sam platio onom ko radi, i nema cenkanja.
Tako valjda isto i taj što uzgaja svinje treba da naplati svoj rad,znoj i trud.
 
To mora da je Ivo limar bio... Al da post ne bude van teme,prodavao za Bozic po 650 din za kg.
 
Ima jedna prosta matematika, prase 20kg x 650 = 13.000
To su dve dnevnice prosečnog majstora građevinca, da ne pričam što sam ja platio za par sati postavke oluka i lajsni 150e, znači čovek je ZARADIO prase za par sati, ali je radio i naplatio svoj rad,ja npr taj posao ne bih radio nema para, e zato sam platio onom ko radi, i nema cenkanja.
Tako valjda isto i taj što uzgaja svinje treba da naplati svoj rad,znoj i trud.
Pa kolega koliko vi majstori zaradjujete prase kosta bagatelu. Kazes za par sati 150E. Sta mislis koliko sati je provedeno kod tih prasica.
 
Ima jedna prosta matematika, prase 20kg x 650 = 13.000
To su dve dnevnice prosečnog majstora građevinca, da ne pričam što sam ja platio za par sati postavke oluka i lajsni 150e, znači čovek je ZARADIO prase za par sati, ali je radio i naplatio svoj rad,ja npr taj posao ne bih radio nema para, e zato sam platio onom ko radi, i nema cenkanja.
Tako valjda isto i taj što uzgaja svinje treba da naplati svoj rad,znoj i trud.
Dnevnica fizičkog radnika na građevini 20-25 evra, radno vreme najmanje 10 sati! Klanje, pregled, pečenje još 30evra. Sve ukupno je oko 140 evra. Znači najmanje 6-7 dana teškog rada za jedno prasence koje jedva liči na pečenicu. Interesuje me trenutna cena prasića. Hvala na pažnji!
 
Možeš li da me povežes s tim radnicima na građevini što rade za 20-25 eura na dan (10 sati) ?
Trebao bi da zidam nešto na proleće ?

Možeš li da me povežes s tim radnicima na građevini što rade za 20-25 eura na dan (10 sati) ?
Trebao bi da zidam nešto na proleće ?
Nlsam počeo prvi da lažem! Ajde me ti poveži sa nekim ko sada može da proda prase za 800din po kg!! Koja je sada cena?
 
Pa kolega koliko vi majstori zaradjujete prase kosta bagatelu. Kazes za par sati 150E. Sta mislis koliko sati je provedeno kod tih prasica.
Od tih 150 evra majstor je dao najmanje 80 za materijal. Njegov posao nije počeo kada je došao kod tebe. Morao je da kupi lim, poseče, savije, donese pa tek da namontira. Za porez koji verovatno plaća mora da izdvoji kintu. A što mora da ulaže u izgradnju radionice, kupovinu mašina, alata, vozila za prevoz. Da ne pričam da je glava stalno u torbi. Znam jer sam se tim poslom bavio trideset godina. Poštujem seljaka, poštujte i vi drugu struku, svima nam je teško, mora postojati empatija među nama!
 
Nije znao čak ni kategoriju ispravnu da navede...😂
Objavljeno je pod kategorijom : seme i sadnice :ROFLMAO:
 
Ko je pričao o empatiji kada je kukuruz bio 36 dinara a prasad 300 dinara i nisu se mogla prodati? Ili kupovali u inostranstvu prasad za 50 evra, a i niže.
Situacija je loša, zbog toga je sada cena takva. Već za 20 dana neće biti tako visoka cena, ali šta da radimo.
 
Nazad
Vrh