Cena malih prasića na tržištu

Nešto se desilo,jutros jedan pečenjar došao na kapiju da traži prasiće,niko u selu nema.Zvao i me i jedan kom sam rekao da više en zove,al izgleda se zaboravio :osmeh: Il je narod naprasno počeo pečenje da jede,il neko hoće da ga deli za vreme kampanje,za 5 dana se sve okrenulo za 360 stepeni :ideja:
Najavio Vucicev Nemac veliki otkup...
 
Nešto se dešava , do juče bilo prasadi u selu koliko ti volja a danas nema jednog za kupiti od jutros pet nakupaca zove oće da kupe ali više nema robe
 
komso ja stavio tablu pre 3 dana prodao starim musterijama par komada po 190 svaki dan dodje po 2-3nakupaca da vide ali kad im kazem 190 kao da im samar opalim, a vidim da se nesto desava cudno cim toliko dolaze a necu da im dam ispod toga :)
 
Danas bili da vide , kupe prasice ispod krmace. Kaze prodali su velike svinje 95 din/ kg . Lud ludoga zajebava sa tako malom cenom... Ja im zacenuo 5000 Rsd par prasica ispod sise......
 
Februar je mesec kada tovljaci pune tovilista, bar je to ovde slucaj kod ovih koje ja poznajem. Zasto februar?, zato sto su tada najeftiniji prasici. Medjutim ova godina je bila posebna, da oko Bozica, sv. Jovana prasica bilo vise i cena je bila niska za neverovati, ali su ljudi davali samo da ne docekaju mrtvi februar. Sada nastupaju tovljaci sa potraznjom i nije ovo jaka cena, nego je bila nenormalno niska. Trziste je cudo!.
 
Nazad
Vrh