Cena malih prasića na tržištu

Kod nas danas pao pazar,ne znam tacno koliko komada,kilaza oko 23 kg,cena 200 din,roba nesto poput mojih,f1 x durok/pietren,vakcinisani od mikoplazme,dat ivermektin i postrojeni,sam da se utove.
 
Zavisi dosta i od cene tovljenika i cene kukuruza
Ovu cenu što je Kuka napisao je za ekstra kvalitet,uštrojeni,glistirani i vakcinisane od mikroplazme, znači nije klasična pijačna roba
 
Ako samo cena prasadi ode gore a tovljenika ostane ovakva ljudi sto kupuju ce biti u jos goroj situaciji. 200*25=5000 prase a tovljenik od sto kila 10000 :sta:
 
Šta da ti kažem.... Samo par njih je zvalo. Nisam ja ni švercer ni trgovac, nego samo mali proizvodjač. Da bi neko kupio mojih 20-30,moram da mu nadjem još 50-60.Eto,zato je tuga, još na ovu cenu.
 
Stigla i kod nas ta cena od 150,al džabe svi ankupovali dok je bilo 120,tako da uskrs,1 maj,da se narod povadi ko kockari.Još đurđevdan postan,tako da biće veselo.
 
Nešto se desilo,jutros jedan pečenjar došao na kapiju da traži prasiće,niko u selu nema.Zvao i me i jedan kom sam rekao da više en zove,al izgleda se zaboravio :osmeh: Il je narod naprasno počeo pečenje da jede,il neko hoće da ga deli za vreme kampanje,za 5 dana se sve okrenulo za 360 stepeni :ideja:
 
Neznam sta se desava na trzistu danas me zove covek trebamu 30-40 komada prasica za tov. Pre tri dana me zvao isto jedan trebamu 20-25 komada isto za tov. I kod nas je cena malo skocila 170-190din:bravo::ppozdrav:
 
Nazad
Vrh