Cena malih prasića na tržištu

Ljudi imam problem. Prvopraskinja jutros oko 9 sati pustila vodu i pocela krvariti, ali do sada, vec 6 sati, nije izbacila niti jedno prase. Napinje se i otvorena je tek 4 prsta. Što raditi? Dali da joj dam oxytocin
 
Ljudi imam problem. Prvopraskinja jutros oko 9 sati pustila vodu i pocela krvariti, ali do sada, vec 6 sati, nije izbacila niti jedno prase. Napinje se i otvorena je tek 4 prsta. Što raditi? Dali da joj dam oxytocin
ili zovi veterinara ili gurni ruku,mozda se poprecilo

- - - - - - - - - -

Ljudi imam problem. Prvopraskinja jutros oko 9 sati pustila vodu i pocela krvariti, ali do sada, vec 6 sati, nije izbacila niti jedno prase. Napinje se i otvorena je tek 4 prsta. Što raditi? Dali da joj dam oxytocin
ali bolje zovi nekog strucnog mnogo je vremena proslo to je sigurno mrtvo pa neide,ako znas nadji zadnje noge i polako ga izvuci kad se napne nemoj da pocepas nesto. Valjda se nije skupila materica
 
Veterinar na moru... evo isao sam rukom do lakta unutra i nisan napipao prase. Gdje se inace popreci? Hvala na brzim odgovorima, a sta je sa oxytocinom?

- - - - - - - - - -

Dao sam oxytocin i nakon 15 min izbacila prvo prase. Mrtvo, a bit ce sad bolje, nadam se
 
Veterinar na moru... evo isao sam rukom do lakta unutra i nisan napipao prase. Gdje se inace popreci? Hvala na brzim odgovorima, a sta je sa oxytocinom?

- - - - - - - - - -

Dao sam oxytocin i nakon 15 min izbacila prvo prase. Mrtvo, a bit ce sad bolje, nadam se
Ako poceo da izbaci prase,daj opet oxytocina 3kubika,i ako izbaci sve prase,placentu.ok.
 
Moze da ga racuna koliko god hoce ,to sam napisao po 100x , ne dam ispod 30kg prosek
Tako je Grujo, kod mene skoro da nista ne ide ispod 30kg. Do pre 15 dana sam davao satordzijama prosjek 40-43kg ekstra roba, sad kad su mi te izvukli ide roba oko 30-33kg prosjeka, ali za 10 dana opet ce ici roba blize 40 kg. I naravno dogovorena cijena do kraja godine na 4,5 km. :ppozdrav:
 
@draganpopo
To moze kod tebe kad nemas konkurenciju i kad imas trziste koje hoce takve prasice. Mi na severu imamo muku kad predju 25kg i ne trebaju nikom, tj trebaju ali ne po ceni praseta. A o 4.5cm ili 2.3e mogu samo da sanjam.
 
@draganpopo
To moze kod tebe kad nemas konkurenciju i kad imas trziste koje hoce takve prasice. Mi na severu imamo muku kad predju 25kg i ne trebaju nikom, tj trebaju ali ne po ceni praseta. A o 4.5cm ili 2.3e mogu samo da sanjam.
Ista stvar i kod nas,od 20-25kg idu,preko toga tesko,inace cuo sam da je kod nas u sredu bila cena 160din,e sad ako ima neko iz okoline da je bio pa da potvrdi :osmeh:
 
Nazad
Vrh