Cena jagoda 2015.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja vas razumem ljudi i ne znam koliko vi berete na dan ali ja svojih 2 tona moram dati 5-10 din jeftinije da bi ga prodao. da bi imao 200-300kg ni ja ne bi dao za 70 din ali kad imate 2000kg to je vec onda druga prica. msm ja sam to tako skontao. ili samo imam lose kupce. vide cu za buduce
 
druze. ja imam clery. vi verovatno imate neku krupnu sortu pa zbog toga mozete dobiti vise. ovi nakupci sto dolaze samo gledaju da jagoda bude sto krupnija....
 
Sitnu jagodu rasturam po pijacama 100 din. Kad je iznesem ja , radnica i obicno nam pomogne neko pored, ne mozemo da postignemo da izmerimo, recimo sitnu jagodu u Subotu sam prodao na pijaci 75 gajbi


Sent from my nokia 3310
 
gora godina od prosle kolko ja vidim... leskovac i nis jos i ne izlaze s cenom za otkup zenge, naglasavam zenge. vec dadoh tonu jos ne znam ni cenu, **greška te raboto :sta:
 
Jagoda u LOznici u privatnim radnjama je 65 na gajbu.75 na kg.
Nikad jeftinija nije bila.Lepa,krupna u gajbicama.
Posto je nabavljaju,ko zna.

Koliko se secam,prosle godine u privatnim piljarama nije padala ispod 110-120 dinara.
Moja teorija je da se namnozilo mnogo proizvodjaca.Mala bara,puno krokodila...
 
Dosta su ljudi povecali povrsinu pod jagodom... Samo u mom kraju ima oko 1200 Ha jagode...
Al ne umemo da je prodamo. Ili bar izgleda da velika vecina ne ume.
Cujem na tvu o nekim ljudima u banatu koji su dogovorili prodaju unapred, za 1 eur, cini mi se za nekih 300 tona.
Udruzilo se njih odredjen broj, ali im je valjda opet malo falilo.

Jel ima jos neko ovde da ima ugovorenu proizvodnju, ili je probao da ugovori?
 
Mali off...
Mislim da u SRB ima oko 40.000ha pod jagodom i imamo problem.
U ESP je oko 270.000ha pod ovom voćkicom i nemaju problem plasmana.

-----------

Moguće je da nisu hektari u pitanju, već tone, ali je taj red veličina (ako se dobro sećam).
 
Poslednja izmena:
Mali off...
Mislim da u SRB ima oko 40.000ha pod jagodom i imamo problem.
U ESP je oko 270.000ha pod ovom voćkicom i nemaju problem plasmana.
Slazem se potpuno sa poentom, samo mala ispravka - mislim da su te cifre ustvari proizvodnja u t/ha godisnje. Ako ne gresim.

Po poljopopisu 2012, RS ima 1800 ha jagode (plus moje jutro iz 2013 :)), sa 8000 proizvodjaca, pritom oko 7000 ih je u centr. Srbiji, bez Bga., a 4000 u sumadiji i zap. Srbiji.

Ali necu vise ovde, nego nemam svezih info o ceni.
 
Ima vise jagode u Srbiji sigurno, mi smo u martu imali neka predavanja, pricalo se i o nekoj saradnji sa Italijanima, i tada su iz direkcije za poljoprivredu izneli podatak, da sabacki kraj ima oko 1200 Ha pod jagodom...
 
Zna li neko uzima li Nektar one ljigave od kise i koja je cena?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Ja koliko sam cuo Nektar uzima za 37din sa pdv om. Ali ne znam tacno. Ja danas nisam brao. Sutra kontam da cu imati i za pekmez....ali koliko sam danas video ne vidi se jos nesto da imam problema. Mada ovde kod nas u Temerinu bilo je 35l kise ali ako gledam Novi Sad 20km od mene tamo je bilo 100litara... Tako da ja sam jos dobro prosao sto se tice vremena. Sutra javim ako nesto saznam oko cene...

- - - - - - - - - -

Novi Sad jutros 65 do 90din.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh