Cena goriva

sipano u ponedeljak 100l i kaze kasirka na NIS pumpi da ne moze da ukuca BPG.odem juce i malo popricam sa seficom i ukucala naknadno.danas racun na erpg
 
Не знају сви касири шта и како треба ... И ја кад сам точио једна није знала па је звала другу и решило се
 
Kod mene se desava da se iz nekog razloga racuni od pre 4-5 dana ne pojavljuju na e-agraru, a na svakom je unesen JMBG.Poslao mejl pa cemo videti.
 
Људови моји, можда би ми било јасно и без овог питања, само да сам једном ушао на део сајта на коме се купљене количине горива унете у еАграр "додељују" на регистроване парцеле мог газдинства на том истом еАграру, али ето, ове сезоне још увек нисам пазарио гориво за тракторе, па још увек имам довољно нејасноћа.

У вези тог "додељивања" количина горива које су ушле у еАграр: ако сам ја правилно схватио ово што људи пишу овде, пазариш гориво, оне уђе у систем, видиш га кад се улогујеш, а онда ту количини горива кликањем распоредиш на неку од регистрованих парцела.

ОК, толико сам схватио, али како систем ради нпр. у случају једне моје парцеле - нека башта од 45 ари, у катастру заведена као две парцеле, једна од 28, а друга од 17 ари.

Да ли ја треба да пазарим гориво тако да имам фискални за 28 и посебно за 17 литара, да би могао да их "доделим" тим својим катастарским парцелама или систем сам уме да "цепа" на неколико делова рачун за 100-200 литара горива и "попуњава" ми тих поменутих 28 и 17 литара?
 
Zorge, ne brini ništa jako je jednostavno. Ne treba da deliš račune.
Princip je isti kao što na njivama dodaješ kulturu, tako i ovde računima dodaješ njive i ukucaš koliko litara. Sistem sam računa i ne možeš da pogrešiš ništa.
Ja sam pre neki dan dobio rešenje za jedan račun koji je predat 4. Februara. I za refakciju stiže po 3 iste poruke u E Sanduče, ne znam zašto.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
juce prvi put sipano

ukucan BPG i sifra 16

danas je na e agraru(mozda je bio i juce ali nisam gledao do malopre)
 
pa mislim da ide i samo ali ja sam rekao da je moja sifra 16 jer nisam u Pdv-u,takodje je kasirka trazila ime i prezime nosioca gazdinsta i to pise skroz dole na racunu
 
ako kucas JMBG onda si sifra 15 i u sistemu pdv-a

ako kucas BPG onda si sifra 16(van sistema pdv-a)

za pravna lica je sifra 14(mada neko kaze da ima i sifra 10 za njih),sta se tamo kuca neznam
10 ide samo za PIB,
12 za javna preduzeća
11 beše za jmbg čini mi se
Ovo za 15 i 16 bi trebalo da je tako.
Pre neki dan mi slao klijent zahtev da mu doradim štampu fiskalnog baš za gazdinstva.


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Definitivno može da se sipa svakog dana na Agro karticu. Nije važno koliko se ima zemlje u gazdinstvu. Sistemi Agro kartica i eAgrar se ne vide. Ako se ništa ne ukuca pri plaćanju, račun se ne pojavljuje u eAgraru. E sad, da li će kasnije to neko proveravati, kažnjavati, videćemo.
 
Nazad
Vrh