Cena goriva

Pre smo kupovali sve i svašta ali u zadnje vreme samo molov ed i nema nikakvih problema sa njim zimi ne smrzne i ne gubi ni boju a baš sam gledao kad je bilo ono najhladnije ostavio sam u flaši na dvorištu i uopšte nije dobio ni na gustini a nije ni boju promenio jer se ranije sa drugim proizvođačima je bilo da kad je jako hladno bude dosta gušći i boja mu bude dosta mutna i na dnu kanistera bar jedno dva prsta kao jogurt sa ovim nema takvih problema. A za potrošnju da ne pričam za nekih 20% manje troši od ed sa nisove pumpe taj običan ed na nisu je kao voda bez boje a ovaj je jako svetlo zeleno i malo vuče na žuto neka tako specifična boja. U ceni možda malo skuplje ali jeftinije dođe jer manje troše mašine.
 
umesto zakona uredbe da mozemo kupiti gorivo bez akciza stigao zakon kontrole rezervoara tratora kazna do 500 000rsd. sada lozak bazno ulje po 100rsd bice veliki rizik.po ovom zakonu samo trakror ce da se raduje radice na euro dizel kvaliteta kao u eu.
 
Davne 1980 sam imao kontrolu goriva u traktoru.Zaustavila me saobraćajna a neki čika (pokazao je legitimaciju) je izvadio jednu epruvetu goriva iz rezervoara i uporedjivao ga je sa uzorcima koje je ima u flašicama koje su bile pričvršćene sa unutrašnje strane akt-tašne.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: 558
Ako ja zbuckam gorivo u rezervoar ima svva instrumenta da im polude jer nece znati sta ih zadesilo. Da mi udje u dvoriste i kontrolise rezervar to ce videti o svetom nikad a sipacu i kerozin ako mi odgovara. Pametan covek bi dosad video sta nije u redu i sto narod ide preko grane po gorivo a lopov samo gleda da te opljacka legalnim putem i uz pomoc kontrola koje kakvih
 
Još dve uredbe o kontroli porekla i kvaliteta derivata nafte i biogoriva stupile su na snagu a predviđaju kontrolu goriva i u rezervoarima.
Prema novim propisima, inspektori mogu kontrolisati i gorivo u rezervoarima vozila, tačnije kamiona, autobusa i poljoprivrednih mašina. Cilj je da se gorivu zna poreklo, da vozači dobiju kvalitetno gorivo, a istovremeno država suzbije crno tržište nafte.
Tim dopunama propisa Srbija zaokružuje nadzor prometa nafte i derivata prema zahtevima EU.
Inspektori su do sada kontrolisali poreklo nafte i derivata od uvoza, skladišta, barži, prerade u rafinerijama, pumpe. Sada imaju i dodatan posao – da kontrolišu rezervoare svih privrednika koji se bave transportom, kao i traktore i mehanizaciju poljoprivrednih gazdinstva. Tako inspektori sada mogu da kontrolišu krajnjeg korisnika.
„Oni u rezervoarima svojih kamiona moraju imati markiran derivat, sve ostalo je suprotno od propisa“, rekao je za RTS Slaviša Petković iz Republičke tržišne inspekcije.
Objašnjava da inspekcija sada ima mogućnost da, u saradnji sa saobraćajnom policijom, organizuje kontrolu u kojoj će moći da na ulici zaustavi vozilo i izvrši kontrolu.
„To možemo i samostalno, kod privrednih subjekata možemo kontrolisati prisutnost markera. Ukoliko je ona niža od dozvoljene to je kažnjivo“, rekao je Petković. Predviđene kazne za pravna lica su do dva miliona dinara, a za preduzetnike i poljoprivredna gazdinstva 500.000 dinara, dodao je on.
Kako kaže, već ima prijava i sada se kreće u pojačanu kontrolu.
Ističe da se na određenom broju pumpi često menjaju vlasnici, što ukazuje na neregularne radnje. Sada će vlasnici, u roku od 15 dana, biti u obavezi da dostave sve podatke o prodajnim objektima, kao i o tome koje se gorivo prodaje.
U protekle tri godine, koliko se gorivo markira, računa se da je oko 30 odsto dizela, koji je sada u prometu, iz sive zone ušlo u regularne tokove.
IZVOR: 021.rs
 
Neka nam ukinu akcizu ili uvedu nesto kao plavi dizel pa niko od nas poljoprivrednika nece kupovati gorivo na crno jer ce biti skupo.
 
Neka dokažu da je gorivo kupljeno ove godine.Ostalo mi na zalihama od prethodnih godina a pre uvođenja kontrole i neću ga valjda baciti.
 
evo jos jedan klin pod nokat gospodara vucica . pa izvolte na pumpu po skromnoj ceni natocite buradi pa zatim po letnjem putu i blatu sa tim istim gorivom de ste platili i drumarinu i putarinu u proizvodnju leba za napacenog radnika po mizernoj ceni i tako u krug propali i raspeti paore...
 
Nazad
Vrh