Cena ARENDE u vasem mestu???

Danas čujem da jedan Temerinski zet iz Bečeja nudi 350e. Zvao vlasnik da pita hoće li dobiti od sadašnjeg toliko, kaže on 300 ti mogu dati ali 350 nema šanse. Kod nas je 300 maksimalan zakup za sada.

Nema osnova da ide gore zakup. Soje od 200-700kg nisam čuo da je bilo više. Kukuruz nije krenuo još kako treba, to što je krenulo neki rani su bili od 1500-3000kg kJ.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 
Danas sam se razisao sa jednim za zemlju.
Ovaj radio 2 godine i dvojica pre njega po 3.
Trazi 280e i subvencije njemu,a nece ugovor da znam na cemu sam makar 1 godine da djubrim i dovodim u red. Ovako posejem psenicu i dogodine je nebi granica za cenu.
 
Nije problem uz mene je, tu odma racunam nemam trenutno sak goriva i voznje a uklapa mi se u prskalicu da nemam 2 vozanja.
I jos pokusao da slaze za 0.25kj, lepo uzeo tablet aplikacija po katastru 2.9kj, on kaze 3.25.
 
Ti sto lazu za povrsinu su mi najjaci, pa kao da je danas neko nepismen pa ne zna da za minut preko telefona pogleda koliko je tacno velicina njive u m2....
Svasta ima...
I meni je jedan nudio kaze 3kj pogledam na netu 2.4 kj, majstor.....
 
Onda krene prica kako je njiva veca i da on radi deo nicije, kad lepo otvorim Geosrbiju vidi se da je jos medja usla u njivu, nema ni 2.9 bas punih.
Izgleda ti stariji stvarno misle da smo mi mladi poludebilni
Možda računaju da se sa godinama i njiva razgazila kao cipele?
Nama jednom došao lik i nudi njivu u zamenu mi imali 1,5kj u susednom ataru,a on imao njivu u našem i kao njegova njiva ima hektar ali je na papiru 1kj. Mi mu kažemo samo glavu za glavu 1,5kj za 1,5kj i on zapeo pa znaš imaćete više još njiva uz kanal,ma hvala prijatelju kad bude pisalo 1,5kj onda dođi. I na kraju dogodine DTD taj deo njive što je on imao preko 1kj naprave za odlaganje mulja. A kad im radim usluge onda uvek manje,a kad su mi davali u arendu onda skoro pa duplo veća njiva.
 
Ja sam imao ponudu 270e za bolju zemlju i 170 za peskove, na tri godine, pare odmah sve unapred. Radio sam tu zemlju 7-8 godina, ali sam odustao.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
. . .

Sent from my RMX2155 using Tapatalk
f358fc89a8fa10ab4f54a55ea98a4367.jpg
 
Poslednja izmena:
Јако лепо размишљање дотичног господина. Па шта ако је неко купио трактор од 160+кс па нећемо довека да таворимо на Фергусонима.
 
Јако лепо размишљање дотичног господина. Па шта ако је неко купио трактор од 160+кс па нећемо довека да таворимо на Фергусонима.
Znam dosta njih koji sa fergusonima imaju vece prinose od ovih sa gromadama od traktora ,bez da su zaduzeni do grla,kao ii dosta njih koji svake godine koja je susna prodaju par lanaca zemlje da isplate arende i rate za nwpotrebnu masineriju,nije problem u masinma velikim i kreditima,kada je sve to likvidno i kupljeno srazmerno mogucnostima i obradivim povrsinama,pevise je paljevina na "gvozdje".

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ма што икога брига ко је шта купио од механизације и како. Јели је украо, није па шта икога брига колики је трактор купио и како. Него завист и љубомора место да брину своју бригу. Мени је само криво што сам пропустио шансу и испао глуп кад је могло, а ја се лудирао и проводио мислећи биће тога до'века. Сви који су били паметни у то време данас су велике газде, а ја сам остао на истоме.
 
Ма што икога брига ко је шта купио од механизације и како. Јели је украо, није па шта икога брига колики је трактор купио и како. Него завист и љубомора место да брину своју бригу. Мени је само криво што сам пропустио шансу и испао глуп кад је могло, а ја се лудирао и проводио мислећи биће тога до'века. Сви који су били паметни у то време данас су велике газде, а ја сам остао на истоме.
Nisi jedini.
 
Ма што икога брига ко је шта купио од механизације и како. Јели је украо, није па шта икога брига колики је трактор купио и како. Него завист и љубомора место да брину своју бригу. Мени је само криво што сам пропустио шансу и испао глуп кад је могло, а ја се лудирао и проводио мислећи биће тога до'века. Сви који су били паметни у то време данас су велике газде, а ја сам остао на истоме.
Nije briga... dok taj da bi bio "likvidan" ne pocne da otima arende...spusta cenu radova i sl.
Moze biti da je i do ljubomore ali ljudima zna da smeta....
 
Vi ste ljudi pogresili vek. Sta ocekujete od kapializma, trzisne ekonomije i demokratije?
Svi smo glasali i zeleli da ode komunizam, zar ne?
Vi bi da postoji konkurencija i izbor kad recimo kupujete repromaterijal, al ne zelite konkurenciju kad se placa zakup.
To naprosto nema vise. Bilo nekad dok je Tile pravio drzavu. Sad smo svi u istom sosu i samo naj(pokvareniji)lukaviji opstaju.
Surovo, ali istinito.
 
Vi ste ljudi pogresili vek. Sta ocekujete od kapializma, trzisne ekonomije i demokratije?
Svi smo glasali i zeleli da ode komunizam, zar ne?
Vi bi da postoji konkurencija i izbor kad recimo kupujete repromaterijal, al ne zelite konkurenciju kad se placa zakup.
To naprosto nema vise. Bilo nekad dok je Tile pravio drzavu. Sad smo svi u istom sosu i samo naj(pokvareniji)lukaviji opstaju.
Surovo, ali istinito.
Pa nisam ja rekao da nije tacno...nego da moze necija pogresna poslovna odluka...kockanje.... da ugrozi i nekog drugog... zasto se svi hvataju za ljubomoru a ne za tudju pohlepu, bahatost.. bez obzirnost, ne promisljenost
 
Nazad
Vrh