Cena ARENDE u vasem mestu???

Ja ne razumem sto se isčuđavate ,ja sam od manjih proizvodjaca u mojoj okolini.Odnosno ima mnogo proizvodjacakoji gaje povrce na mnogo vecim povrsinama
 
Hvala vosi i takodje i tebi i drugima da rodi....molim moderatore da ovo ne brisu ....ovo mu dodje kao pozitivna karma za sve.
 
Covekova sreca se ogleda u tome koliko je zadovoljan sobom, uopste nije bitno koliko je hektara u opticaju :ppozdrav:


Sasvim se slazem:ppozdrav: Skoro mi je nudjeno 6kj u zakup po 220e i nisam uzeo jer je u 2 njive koje su razbacane. Da je u jednoj uzeo bi, ovako necu da potrosim dodatno vreme na nesto sto ce mi malko samo popraviti godisnji prihod, a oduzeti dotano vreme. Najbitnije je biti zadovoljan sa svojim izborom:ppozdrav:
 
Malo su se normalizovale cene arendi kod nas u kraju,sad pricam sa jednim covekom i kaze preko 220e/kj nije presla u selu,ali je dosta zemlje istrgovano po toj ceni.
 
I kod nas se stabilizovalo......250 eura nije dobio samo onaj koji nije tražio po kj, a zemlje svakakve, bitno je samo da se obrće i okreće, inače kad sa zakupcima pričaš oni kažu da ne plaćaju ,a kad sa zakupodavcima oni da dobijaju toliko i da bi moglo još i više , tražiće sledeće godine, barem mi tako izgledaju, izgleda da po tom scenariju imam jedan traktor da prodam !?:sjasi:
 
Ne,daleko je od asfalta,plaćam 2godine unapred! Dobra zemlja! Radim je 10ak godina,zadnji put ovrli gazdi ni 10meteri žita po jutru,pa se na leniji odmah pogodili za arendu,otud takva cena! Treba to i znati,a ne samo hteti!

- - - - - - - - - -

A imam pola jutra između mene,platio 300eura za 2godine unapred!

- - - - - - - - - -

To mi je ujedno i najskuplji zakup! Ali,da radi on tih pola jutra,odorao bi mi bar po metar sa obe strane(tako je bilo dok je radio) a sve bi posle bilo u travi

- - - - - - - - - -

Zatim imam 7.25kj po 250eura po kj,pa zatim 23.5kj po 220eura po kj,i ostalo po 160-200eura po kj
 
Sve je moguće to što Mindjušar priča, , verovatno i drugi imaju slične cituacije, ali ono što sam pitao i razgovarao je tako kako kažem, mogao bi da navedem imena i jednih drugih ali pošto je javno oni koji čitaju nek se prepoznaju, eto ja plaćam 250 i neće niko da mi da, verovatno zato što ne znam , ili nisam dobar ili lep , ili ne znam lepo da pričam.....nešto ima, možda misle da ću zemlju da im upropastim pa gledaju da daju onom ko će im zemlju održavati u kondiciji , ima pravo Midjušar treba znati a ne hteti,a ja jbg samo hoću....:sjasi:
 
Poslednja izmena:
Ево код мене су причали многи који издају земљу у већим парцелама да им дају 300+ евра за кј, на крају се испоставило да је цена око 220евра...мене живо интересује шта тај који да тих 300 и више евра има на тој земљи од зараде.
 
Cena ima svakakvih,zavisi od pozicije i kvaliteta zemlje.U Mitrovici je cena 300e/kj a po selima malo manje,ja radim nešto malo arende i plaćam 200e/ha u Mačvi,i to je otprilike neka cena koja se vrti na tržištu.Nisam nešto zainteresovan za arendu,radim samo zemlju koja je pored mene.
 
Moze jedno pitanje....trebao bih da kupim 2.5 kj zemlje medjutim prodavac ima s drugim ugovor o zakupu do 2023 godine i nema nameru da dozvoli ovome da proda.Prodavac sizi trebaju mu pare a ovaj zakupac ne dozvoljava prodaju ugovorom o zakupu.Moze li se to ponistiti,ima li sanse da prodavac raskine taj ugovor o zakupu?
 
Zavisi od ugovora i njegovih klauzula.Po meni kupiti takvu zemlju je ravno katastrofi.Sta god ti drugi budu rekli znaj i kad je kupis,i prevedes opet ce je raditi taj zakupac.Jedino sto ce tebi placati zakup u visini sto je u ugovoru.
 
Nazad
Vrh