Cena ARENDE u vasem mestu???

Eeee moj druze to ti je mlada agronomka iz PSS-a koja zagovara duboku brazdu a ja sam ipak za podrivanje.....jes da je moj traktor slabasan i u godinama al nije za bacit ni tih 35-40 centi sto ja mogu..... :haha: :ppozdrav:
 
Eeee moj druze to ti je mlada agronomka iz PSS-a koja zagovara duboku brazdu a ja sam ipak za podrivanje.....jes da je moj traktor slabasan i u godinama al nije za bacit ni tih 35-40 centi sto ja mogu..... :haha: :ppozdrav:
Znas kako kolega u redu su i oranje i podrivanje,ali gledano sa agronomske strane kao moje struke bitno je svake godine raditi na razlicite dubine kako bi se izbegla pojava pluznog djona sad da li to bilo od tanjirace koja samo lize od gore ili podrivaca koji sve kida ne valja ako se ne mesa. :osmeh:
 
Uzeo i ja u arendu jos 29 kj od toga oko 23 u kvalitetnijoj zemlji a 6 na ne toliko cenjenu zemlju u kojoj vise, odnosno bolje rodi psenica i suncokret od soje ili kukuruza!
Jedan veliki plus mi je to sto arendu mogu platiti tek po prodaji soje koja je na lageru, bez obzira da li je to cak mesec Jun sledece godine! Tacnu cenu ne zelim pisati ali je ispod 200 e. po kj.
 
Al se frljate sa jutrima u uzetim u zakup, ja ne mogu ni jutro ..čak sam i izgubio 3.6 kj, svi hoće u poljoprivredu i zaposleni i oni koji do pre par godina nisu radili ni svoje ,a sad samo opšta pometnja .....svako svakog i ne pita se pošto ,a o velikim poljoprivrednim proizvodjačima da i ne govorima, da im daš Vojvodinu celu ..pitali bi ima li još !?
 
Nazad
Vrh