Cena ARENDE u vasem mestu???

Код нас је цена аренде дошла до 120 еура/кј за необрадиво земљиште.Појавио се *Мађар* из Румске општине који купује све што му се понуди јер му наводно Мађарска држава даје субвенције од 300 е/ха до максимално 300 закупљених хектара.А све то по договору АВ и Орбана.Па ме интересује од чланова форума са севера да ли је то истина и каква је ситуација код њих тј. да ли се стварно фаворизују грађани мађарске националности.
 
Madjarska daje subvencije osobama sa dvojnim drzavljanstvima. Možda ne svima, ali daje. Nabavka mehanizacije, zemlje...

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Uzeo ovih dana jednu njivu 80 ari za 70 evra godisnje, na koliko hocu godina. Lepa zemlja, 2. klasa, nije izorana, vise je odmarala nego sto je radjena. To bi trebalo da bude to od mene za neki duzi period, jedino ako se desi neko cudo pa pojacam mehanizaciju.

Mozda kupis neki traktor od 60ks i spremac od 3m...:osmeh:
 
U ZR crkvena zemlja licitirana po 520evra/ha.

- - - - - - - - - -

Код нас је цена аренде дошла до 120 еура/кј за необрадиво земљиште.Појавио се *Мађар* из Румске општине који купује све што му се понуди јер му наводно Мађарска држава даје субвенције од 300 е/ха до максимално 300 закупљених хектара.А све то по договору АВ и Орбана.Па ме интересује од чланова форума са севера да ли је то истина и каква је ситуација код њих тј. да ли се стварно фаворизују грађани мађарске националности.

Nije istina....
Ali nije ni dobro sto nasa drzava dozvoljava da susedna drzava na ovaj nacin postupa.To uopste nije dobro .....
 
Nije dobro sad za sve ostale koji nemaju prava na taj novac ,a posle nece biti dobro za one koji su imali pravo.Kod nas poceli malo da preteruju i da se sile od kad imaju taj program.To drzava Srbija nije smela da dozvoli ili i smela ali pod drugim uslovima.
 
Nisam ljubomoran,nek se svako pruža koliki mu prekrivač! Inače mislim da je to dobro za Srbiju,jer se ti novci ipak ovde potroše,bez obzira odakle potiču i ko ih dobija ....
 
Па добро а шта је истина.У тим истим атарима није узео ни један хектар државне земље у закуп јер би то морало ићи преко посредника пошто није становник наше општине и уговор са државом би морао ићи на име фиктивног закупца што раде неки други играчи његовог ранга.А он мученик ради преко 120 ситних парцела разбацаних у кругу од 40км и битан му је само уговор о закупу са физичким лицем на најмање 5 година.Има случајева где даје новце 10 год унапред.
 
Nisam ljubomoran,nek se svako pruža koliki mu prekrivač! Inače mislim da je to dobro za Srbiju,jer se ti novci ipak ovde potroše,bez obzira odakle potiču i ko ih dobija ....
Хтео си рећи већ смо то једном показали на примеру јужне покрајине продајући по лепим ценама земљу 80-тих и 90-тих год. па да применимо и ми то на северу. Што да они буду паметнији од нас а нама још лично премијер уговорио посао.
 
Pitanje koje poteže razne teorije. Sa moje tačke gledišta, nije u redu.

Karikiram slučaj. 1kj mene izadje 10000e. A tog nekog uz pomoć druge države, izadje 5000-6-7.





Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Ako su subvencije za kupovinu zemlje e to je vec poznati scenarijo juga,smo sto je dole bilo mnogo manje srba a ovde je drugacije:osmeh:
 
Ne znam gde ovo da pišem, ali vidim da ste svi potkovani, pa me interesuje šta bi ste vi uradili, !?
Radio sam 2.6 kj 9 godina , plaćao 200 eura po kj , zemlja srednje loša dužina do 300 m i odmah se videlo da fali zemlje, odmah posle dve godine čoveku umre sin i slutio sam da će pre ili kasnije zemlja biti na prodaju i nisam hteo da ga ajčim da izmeri njivu,a ja nisam hteo zbog toga što nisam hteo da se izdaje dodatnom trošku jer sam mislio da će zemlja otići brzo, ali se to proteglo na 9 godina, u medjuvremenu sam upozoravao komšiju zakupca da je ušao dosta u mene a on se pravdao da je tako zatekao, dok gazde se stalno žalio zbog smrti sina i kukao i tako prolazile godine......ja plaćao redovno, sve dok ove godine gazda nije prodao na večito i kao navodno ću ja i dalje raditi, medjutim kupac izvede mernika i izmeri zemlju i ispadne da je taj očigledni komšija ušao u mene 16 redi.na 70 cm ,a onaj s druge strane 3 reda i ja sad ovršem tih 16 redi i napravim cirkus, tu se umešao i tajno moj poznanik , kao neki prijatelj koji je na kraju uzeo to u zakup i to nepuno kj 5634 m2 koje je novi vlasnik takodje kupio! Sad me napada i preti onaj sa 16 redi što sam obrao kukuruze na plaćenoj njivi jer je on navodno posejao i da ja nemam pravo da skinem usev...naravno uz pomoć prijatelja kako to već ovde ide, recite mi.....šta bi ste vi uradili na mom mestu !?
 
Nazad
Vrh