Cena ARENDE u vasem mestu???

Kad` se već raspisalo u ovoj temi, da dodam, kod nas su raspisali licitaciju državne zemlje, a početne cene kao u priči,... Kreću od 50000 pa do 70000, i to su sve sitne parcele do 5 Ha, a veće parcele, tj. 80% ukupnih površina su uzeli stočari po 200€/Ha.
Po ovome ispada da smo mi ratari krave muzare ....
To je stvarno sramota. Pokazuje sistem ratarima da su gradjani drugog reda.
 
Novi ministar krenup ostro, a sve po kursu mandatara. Izjavio da ce se novih 430000 ha izdati na licitaciji koji su dosad bili uzurpirani sto ce drzavi doneti par miliona evra. Voleo bida vidim tu zemlju. To je gotovo cela povrsina koja je bila pod psenicom sto sigurno nije istina.
 
Sta se palite na tog kao novog ministra i taj je obican ronjase ,nema on pojma o problemima u poljoprivredi ,a to sto samo ruse o uzurpatorima drz.polj.zemljista je cista zajebancija,to je isto kao predizborna obecanja av kako ce biti svi lopovi sprovedeni pravdi masa se popalila on doso na vlast a sad lopova ni jednog,pa tako i ovaj sere kao i ova pre kako je dobar zakon o polj. zemljistu i kako ce mali da procvetaju,a sto se inspekcije tice kroz pricu sa gospodjom dosao sam do saznanja da su oni samo i samo isti kao poljocuvari,naprave zapisnik salju i kvita sta oni gore odluce bice.
 
Izbor ovog ministra,je samo nastavak akcije uništimo poljoprivredu i malog poljoprivrednika (kojih inače ima oko 90%),juče sam ga slušao,pa taj ima fond reči malog deteta iz 2 razreda osnovne škole,sva ta zemlja koja se stvori kao "višak" za licitaciju ide domaćim tajkunima,kvazi stočarima i stranim "ulagačima" .

Što se tiče inspekcija tu je tek haos,ja sam pre neku godinu imao problem sa komšijom koji je prskao po vetru pa oprskao skoro jutro mog kukuruza,da se zaštitim na vreme odem kod inspekcije da izađe na teren i sačini zapisnik,prvo njegovo pitanje po mom dolasku,je bilo jel to neki veliki gazda (odmah se usro na startu :haha:),kad sam rekao da nije,onda kaže OK, ali ima još jedan problem ja nemam goriva da izađem na teren,pa sam ga ja vozio naravno a pre toga dva puta sam ga vozio do kuće da se presvuče i da uzme fotoaparat.Eto toliko o našoj inspekciji, boji se svoje senke,umesto da vedri i oblači.
Opet će mo mi poljoprivrednici dobiti po leđima,jer pogledajte onaj cirkus od stanja u prosveti,kažu juče imamo 6000 viška radnika u prosveti,ali imamo i mesta gde nam nedostaju takvi profili pa će mo ih tamo rasporedeiti,pa ako imate viška,a imate gde da ih rasporedite,koliko ja shvatam onda tu nema viška.J..be lud zbunjenog.
 
Po meni je glavno pitanje dali ti vlasnici zemlje koji dobijaju te velike novce za zakup,dali ih zaista dobiju?Ili evo ti 150e sad pa 100 dogodine i tako u krug prodje godina cena izadje 150e po kj::namigivanje::
 
Neki dan uzeo po 220e - kj i mislim se "aj nije loše ako se uzme u obzir tip zemljišta i lokacija" al onda kad bolje razmislim koliko je to u dinarima i koliko se treba zlopatiti za te pare.
Češkam se nešto. Samo da se ne češem na jesen dogodine.
 
od 200-250e kj kod nas. mada ima i peska koji niko nece, ili je 150e kj za tako siromasno zemljiste, osim povrtara koji koji uzimaju pesak za 300e. ali to nije velika kolicina.
 
Ma kakvo rusenje kod nas opet ludnica otima se zemlja preko noci po dva-tri puta menja zakupca,brat-bratu,kum-kumu,komsija-komsiji otima bilo je od 200-250kj sada isteruju i do 300e.A na vecito opet neke pare usle u opticaju pa opet cene otisle u nedogled 7000-8000evra/kj.I opet iz Srbobrana dolaze nude ful cene i pare u napred!
 
Moram da progovorim...........zinolo im **greška svima njima kojima je maloo, prožgadilo se to , da je država prava i odredi koliko treba dozvoliti max zemlje da bi jedna porodica živela, ,polako napredovala, ratarstvo ili neka druga oblast poljoprivrede, a ne ovaj truli kapitalizam gde su odjednom djaci sa jedva završenom osnovnom ili srednjom školom počeli bolje da računaju nego njihovi nastavnici, malo im je otimaju drugima iz usta i prave se pametni, a ne znaju da kad već neće državi platiti porez .da će ga platiti onom od gore....kad -tad!?
 
Nazad
Vrh