Cena ARENDE u vasem mestu???

ovi mamini i tatini sto placali po 250 smanjili na 100 a ovi sto daju u zakup njima kazu placa mi 150 evra plus subvencije ko koga laze neznam a na prolec kad je bila setva jedno 30 posto nije bilo obradjeno a ni dato u zakup verujem da su to neki pokupili za dzabe medjutim za toliko su i radili.. sad mi skoro jedan nudio 110 ari za 130 evropski prosle sezone nije obradjivano, mislim da ti parlozi ne vrede nikakve novce dok se ne dovedu u red i nisam hteo da uzmem bez ugovora a to nece da prihvati ma ko ih ...
 
Za ono što je registrovano dajem tih 20 do 30(što dobijamo kao socijalnupomoć od države) evra preko 200, a ono što nije registrovano od 150 do 200 evra sve zavisi od kvalitita zemlje i koliko dugo je radim.
 
Kod nas ce tek na prolece da bude frka sa arendama Srbobranci koji su dolazili i u napred davali 250e/kj su se ove godine usrali sa repom ovaj kod mene u komsiluku sto je nauzimao preko 20kj toliko mu je rodilo repe da na 5kj ima jedan sleper roda,a za ostale njive da ne pricam ja sam vece mrkve vadio iz baste!
 
Znaci Mindjusar sledece godine samo do 5 he subvencije. Jel traze i dnk analizu predaka, ili je uprostena procedura ?
ma ne samo obavezno daje i tata i deda bio poljoprivrednik ostalo sve isto:veseljak::ovde svi pričaju neće više tolko plaćati ne isplatise a na kraju bude uvek isto 200-250 čujem ima Izuzetaka koji plaćaju 270-280 ove god mi nudili zemlju puno njih kazu više neće da im tolko plaćaju pa traze novu zrtvu koja će plaćati onoliko kolko su oni zamislili da im treba::novac::
 
Poslednja izmena:
Na svakom koraku i svo vreme smo imali bunitelje protiv subvencija i na ovom forumu, misleci ili cak tvrdeci da ce arende pasti u slucaju ukidanja subvencija, e pa aj da i taj film vidimo dali ce pasti?!
Stoji to da smo i ranije obradjivali zemlju i bez subv. ali su ulaganja mnogo manja bila i direktna zarada je bila veca sto sad vise nije slucaj. Ostacemo mi bez subv. a arende ce i dalje biti od 150 do 200 e i bice vise takvih god. kao sto je i ova bila da cemo biti u minusu ili na nuli dok zakupodovci bez rada, rizika i ulaganja imace vecu zaradu od nas koji radimo!
Ostace i dalje otvoreno pitanje kako, zasto i zbog cega i zarad koga ce se te subvencije ukidati dok ostale zemlje u ukruzenju cak su povecale ako je soja u pitanju!!!
Vreme ce pokazati sve!!!
Arende u selu su i dalje od 150 do 200 e s tim da zakupoprimcu pripadaju subvencije. U nekoliko slucajeva pala je arenda sa 200 e na 150 -160 e!!!
 
Znaci Mindjusar sledece godine samo do 5 he subvencije. Jel traze i dnk analizu predaka, ili je uprostena procedura ?
Dovoljan je konfekcijski broj i tip i dezen gaća :ppozdrav:

Ko hoće-hoće,svi nešto ovaj nudi ovoliko,onaj onoliko,pa sutra zovu da donesem pare,pa još smanjim 10eura,rekoh nudi mi se i za manje
A za nn lica,nek probaju,jedan probo pa se kvalitetno uneredio :haha:
 
Ево странци ће да се тркају да узимају њивице у закуп. Људи, па они пуцају на задруге и државну земљу, значи од пар хиљада хектара па нагоре, а не на пар хектара. Купиће све што вреди, значи велике површине, а ово по селима, па има да купују једно 200 година, колке су нам парцеле, са изузецима. Њих то не интересује...

Totalno pogresno;) , "stranci" ne kupuju direktno zemlju vec propale banke koje su pravi vlasnici poljoprivrednih dobra, kad to malo analiziras videces da svi "tajkuni" nisu vlasnici zemlje ili necega , vec samo zaposlenici krupnog kapitala , odnosno onih koji su tim tajkunima davali kredite i cije je to stvarno.
 
U mom kraju kirije(arende) se krecu oko 150€ po hektaru. I imaju tendenciju rasta.

Poslato golubom pismonosom.
 
Meni treba pomoc oko nalazenja zemlje. Trazim 3 hektara zemlje u arendu. Oglasi ne pomazu, a ovaj forum je pravo mjesto za te stvari. Tu smo svi nasi pa racunam na kolegijalnost :)

Okolina Leskovca bi bila idealna ali moze citava Srbija. Uzgajat cu povrce i nesto jagoda.

Pozdrav drugari.
 
Kod mene u ataru je bar 40% ne obradjeno ali nije ni pod zakup,eto tako stoji i odmara.....Naroda ima ali niko nece da je obradjuje.
 
Kod nas je cena zakupa od 50 do 100e pohektru.Zavisno od lokacije parcele i klase zemljista zavisi i visina zakupa.Trenutno obradjujem oko 45 hektra od toga 25Ha je u mom vlasnistvu 20 u zakupu. Neki prosecan rod, ajde da uzmem za primer kukuruz je od 8 do 12t zrna po hektru zavisno od godine.Kad je bas losa godina bude od 4 do 6t zrna po h/a.Ja razumem da imate vece parcele i bolju-plodniju zemlju od nase al brate mili da placate po 500e hektar zemlje u zakupu prosto mi je neverovatno.Na ove cene zitarica i repromaterijala ta cifra mi deluje jos sumanutija.Racunajuci okvirno da vam treba ulog za jedan hektar(od oranja pa do zetve)priblizno 80000din i jos 60000din zakup to je 140000din.To znaci da vam je potrebno svake godine minimalan rod od12t zrna po hektru da bi ste ostvarili neku solidnu zaradu.Ja vam skidam kapu na hrabrosti kad imate smelosti svake godine ici na takav ulog neznajuci kava ce godina i cene na kraju biti...
 
Nazad
Vrh