Cena šljive 2012.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ljepotica je ove godine sitna jer ova suša ju je najviše pogodila, pa nije krupnoće ni kvaliteta koju je inače odlikuje. Zato ni cijena neće biti onakva kuju zaslužuje, pogotovo za konzumnu potrošnju. Eto opet se nameće zaključak koji se već ustalio odavno da bez navodnjavanja nema ozbiljne i kvalitetne proizvodnje.
Koliko si zadovoljan kvalitetom tvoje lepotice?
 
0,4 eura se drži već 10tak dana.

uzunche, mogla bi biti i bolja.

---------- Poruka napisana 28-07-12 u 12:01 ---------- Prethodna poruka je 25-07-12 at 07:33 ----------

Počela berba Ljepotice.
 
To su cene za konzumnu sortu Čačanska lepotica, rakijska šljiva stenlej i čačanska rodna i još po neke još nisu zrele, kad berba ovih sorti bude u toku biće poznata cena.
 
ironman,mogao bi napisati koju cenu nude,posto okrenuh lika koji za njih radi i cuh da zuckaju o nekoj velikoj,ali o njoj kada ti otvoris karte i na mestu gde se pise o sljivama
Ma nude avansnu cenu od min 30 dinara (uz uveravanja da ce cena ici gore, ) za cacansku rodnu i stenlej, kvalitet "za secenje", sto znaci moze i tresena. Nesto "jaca" tj u fazi pre tehnoloske zrelosti.
Ako bi to tako bilo to bi znacilo da bi taj kvalitet sljive, tih sorata, bio skuplji od cacanske lepotice za konzum. To se jos nikada nije dogodilo.
Ne bih imao nista protiv, naravno, posto imam bas te sorte, samo se malo pribojavam.
Znas, dodju u selo neki sa nekim dzipovima, nude kule i gradove, pa mi malo sumnjivo.
Na nesrecu ja tog dana nisam bio kuci, nisam ih licno upoznao pa nemam neki sopstveni utisak osim ovog o ceni.
 
I kod mene su bili kupci,imaju susaru za sljivu u Platicevu,govore o nekoj ceni oko 30 din. za stenlej,njihov prevoz i sve ostalo,moje samo da je spakujem u gajbe.Inace taj kupac je poznat po jako losoj ceni placanja u mojim krajevima,tako da ce mo videti sta ce da bude do kraja,uskoro stize,sad je sva plava,ali tvrda:osmeh:
 
Ma takvi su mi drazi iako placaju nizu cenu od onih koji nude visoke cene a sa kojima nikada nisi nacisto sta rade i za sta kupuju sljive.
Vise poverenja imam u takve koji sljive bilo kako preradjuju, suse npr, nego u ove sto ih samo zamrzavaju i tako prodaju.
Ako taj tako kaze onda ce to mozda biti i stvarna cena. Nije to previsoko u odnosu na evro i proslogodisnju cenu, ali u poredjenju sa branom lepoticom jeste bolja cena.
Ja sam do sada najvise prodavao Agraneli, ozbiljna firma koja se bavi takodje susenjem voca , placanje nikada nije bio problem, oko prevoza se moze razgovarati (mada je meni to manje bitno jer smo prilicno blizu), nisu se nikada proslavili previsokom cenom, traze malo bolji kvalitet, sve u svemu, po meni, solidan kupac.
Pitam ih za cenu ali cute ko zaliveni...ne znamo jos, videcemo, ne zna se cena, i te price...a pitaju kako je rodila sljiva, kakav je kvalitet, Vidim prosiruju kapacitete, prosle godine pustili u rad 4 nova tunela, ove godine jos dva.
 
Kod nas u okolini Niša niko ne kupuje Lepoticu. Sad je bas dobra tj. svuda je plava i može već da se jede ali je još malo kisela. Neki tu i tamo pominju da bi mogla za džem ali niko ne izlazi sa cenom, tako da će po svemu sudeći sva u rakiju. Neki lik iz okoline čačka mi za nju nudi 20 dinara, kao ići će za sečenje ali to je bedna cena za ovu sortu. Sve u svemu ima da se pije rakija:ppozdrav:,
 
I ako je ove godine sljiva slabo rodila,cena ce biti niska zbog kvaliteta iste.Susa je ucinila svoje.Prosle godine takodje nije bio neki kvalitet mesa i ako je prerodila,ali tada je koliko se secam kisa bila problem.Svake godine po neki razlog...
 
Ma nude avansnu cenu od min 30 dinara (uz uveravanja da ce cena ici gore, ) za cacansku rodnu i stenlej, kvalitet "za secenje", sto znaci moze i tresena. Nesto "jaca" tj u fazi pre tehnoloske zrelosti.
Ako bi to tako bilo to bi znacilo da bi taj kvalitet sljive, tih sorata, bio skuplji od cacanske lepotice za konzum. To se jos nikada nije dogodilo.
Ne bih imao nista protiv, naravno, posto imam bas te sorte, samo se malo pribojavam.
Znas, dodju u selo neki sa nekim dzipovima, nude kule i gradove, pa mi malo sumnjivo.
Na nesrecu ja tog dana nisam bio kuci, nisam ih licno upoznao pa nemam neki sopstveni utisak osim ovog o ceni.
prica se o nekoj duplo vecoj ceni nego sto ti pominjes.
koliko znam juce je beli kombajn obro mnogo sljive.
mojti je savet ako imas vise slive da kontaktiras par otkupljivaca.
a i kada prodajes da trazis narukvicu tj lovu na ruke.
 
Hvala za savet, ima sljive, lepo je rodilo i za sad to dosta dobro izgleda.
Za sad me u taj kombajn obilazi, gadja tu okolo ali mene jos ne dira. Kakav mu je raspored zetve, i da li sam ja predvidjen u ovo jturi videcemo :)
A za cenu..pa valjalo bi da se ta prica koju si ti cuo obistini, mada....
Al ajd da se nadamo
 
Prošle godine ti bio beli kombajn u poseti, tako da nemora više dolaziti...
Držim palčeve, da bude dobra cena, i da se proda sve!
Sretno!
Pozzz joe!
 
pretprosle, 2010.

A i nije bila neka cena.

(to se ja tesim, lako mi je sad da se zezam kad je proslo dve godine:) )
 
Racunam nesto,ove godine je oko 20 dinara proslogodisnja cena,ako ostane kurs oko 120.
 
A ti racunas proslogodisnju cenu od 12 dinara?
Ja sam prodavao po 15 prosle godine. (vec pominjanoj Agraneli, doduse franco fabrika)
Znaci, po tom racunu, da ostane na istom nivou trebala bi da prebaci 20.
Ali ranije ce sljiva ove godine, ubrzo ce se formirati cena pa cemo videti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh