Cena šljive 2012.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas sam cuo da se oko Majevice sljiva otkupljuje za 1,3KM, odnosno 0,66 euro centi.
Jel moze neko iz tih krajeva da potvrdi ?
 
Prva cijena od prvog kupca, 40 euro centi za kg ljepotice, njegova ambalaža i prevoz.
 
Moj kolega iz susednog sela prodao lepoticu juce po 120 dinara na otkup,a cuo sam da je to neka najavljena cena ako tako i ostane do kraja....:sta:
Mene vec sad jure za stenlej,dolaze,zagledaju vocnjak,sve im je sad idealno kad nema sljive ni za leka(a lek je rakija:haha:),sljive jako malo ima,kolicine u mojoj okolini su minimalne.
 
Kod nas je Cacanska lepotica stigla na rod,stravicna susa je ucinila svoje,sve je zrelo na silu.
 
Kod nas je jako sitna Lepotica ali je dosta rodila i ovi nakupci samo gunđaju i ucenjuju, kažu neće da otkupljuju sitnu, a iako bi uzeli ne mogu da daju više od 28-30 din/kg.Krupnu Lepoticu plaćaju 50 din/kg.
 
C. Lepotica 55din.

---------- Poruka napisana 19-07-12 u 22:54 ---------- Prethodna poruka je 18-07-12 at 10:43 ----------

veceras 50
sutra 45
 
I kod nas cena luduje,jedna tura otisla po 120(krupna),posle pala na 70 a sad je 40.Kazu mnogo sitna zbog suse,nece je takvu.
 
Меркатор 8.91КМ/kg ринфуз нисам погледо одакле
Темпо 8.15КМ/kg ринфуз Чиле :haha:

имал негде домаћа ? и јел могуће да вам ни та цена не одговара да сушите или вам не дају тј. ако Милету не платиш проценат ништа?
 
Ljepotica je ove godine sitna jer ova suša ju je najviše pogodila, pa nije krupnoće ni kvaliteta koju je inače odlikuje. Zato ni cijena neće biti onakva kuju zaslužuje, pogotovo za konzumnu potrošnju. Eto opet se nameće zaključak koji se već ustalio odavno da bez navodnjavanja nema ozbiljne i kvalitetne proizvodnje. Ko god proširuje ili podiže novi zasad, navodnjavanje mora uzeti u obzir kao i kupovinu sadnica, u startu.

Pedja1, kod nas ne postoji tehnologija, tačnije još se ne primjenjuje da bi se postigao kvalitet sušenja kao npr. iz njemačkog uvoza. Ekobel će u Drakseniću imati sušaru pa ćemo vidjeti kojim će standardima odgovarati.
 
Poslednja izmena:
Воћар да не кренмо с :off_topic: ал ако Молдавија има технологију а ми немамо онда лепо да извршимо сви колективни сепуку наравно пошто увеземо и ножеве из бразила јер ни то нисмо кадри да направмо.. ајд јавићу се касније да не давим овде .. срећно с продајом .. и јавите кад ће буде за пекмез ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh