Cena šećerne repe i predviđanje njenog kretanja u ovoj i sledećoj godini

Da li ćete sejati repu 2011.g.


  • Ukupno glasača
    23
Nova informacija.

U jednoj lokalnoj zadruzi vrše doplatu 20 para/kg za prošlogodišnju repu.
 
Otisli su danas iz zadruge gde ja ugovaram repu,na dogovor u secerani u vezi doplate za proslogodisnji rod i cenu za ovogodisnji rod.Cim dobijem informacije javljam :cao:
 
NE TREBA da posejemo repu !! Ako šećerane neće da podele sa nama zaradu , a to je doplata 50 para na svu količinu predate JUS repe :bravo: :bravo: :bravo:
I da izađu sa konkretnim ugovorom sa cenom 4.5 € :bravo: :bravo: :bravo:
 
4 dinara najverovatnije cena sunokova u petak. danas sam bio u kovacici i popovic je rekao ne manje od 38 evra/t, a ne vise od 40 evra/t. cista racunica kaze 4 dinara/kg. spominjali su i dotaciju drzave od pola dinara, to jos nije sigurno.
 
zcurcic je napisao(la):
4 dinara najverovatnije cena sunokova u petak. danas sam bio u kovacici i popovic je rekao ne manje od 38 evra/t, a ne vise od 40 evra/t. cista racunica kaze 4 dinara/kg. spominjali su i dotaciju drzave od pola dinara, to jos nije sigurno.
istu informaciju sam i ja dobio kazu u petak ce se sve znati,sad ce taj petak!
 
Sutra sam u Pećincima na sastanku pa ću javiti šta nude, mada ja sam skoro rešio idem sam u svojoj režiji pa kako bude a kako je krenulo mislim da će i repa kao kukuruz ići TEL-KEL :haha: :haha:
 
Juče u Kovačici sam bio na ručku i sastanku! Cena repe će biti iymeđu 38 i 40 eu/tona ::lose::. Trebao je i gospodin Kostić biti na sastanku ali nije stigao iz Finske!
 
Janko1 je napisao(la):
Juče u Kovačici sam bio na ručku i sastanku! Cena repe će biti iymeđu 38 i 40 eu/tona ::lose::. Trebao je i gospodin Kostić biti na sastanku ali nije stigao iz Finske!

Treba da nam se predstavite, pre bilo kakve priče.
 
miroslav k je napisao(la):
juce bilo predavanje kod nas i promoter syngente je reko da ce cena repe biti 40eu tona, e sad odakle mu informacija ko to zna,
Pa oni rade sa svim šećeranama tako da su na izvoru informacija :ppozdrav:
 
Još ima da daju:

1. Besplatno seme.
2. Besplatna hemija za treman protiv pipe i cerkospore.
3. Besplatna finalna priprema za setvu.
4. Plaćen transport repe do prizme, ili šećerane (ako je blizu).
5. Cena repe vezana za evro.
6. Nezavisna kontrola kvaliteta repe uz obavezno prisustvo kooperanta.
7. Isplata repe u istom mesecu u kome se vadi.
8. Vađenje repe najkasnije do kraja oktobra meseca, bez prekidanja kampanje.

:D
 
Branko je napisao(la):
Još ima da daju:

1. Besplatno seme.
2. Besplatna hemija za treman protiv pipe i cerkospore.
3. Besplatna finalna priprema za setvu.
4. Plaćen transport repe do prizme, ili šećerane (ako je blizu).
5. Cena repe vezana za evro.
6. Nezavisna kontrola kvaliteta repe uz obavezno prisustvo kooperanta.
7. Isplata repe u istom mesecu u kome se vadi.
8. Vađenje repe najkasnije do kraja oktobra meseca, bez prekidanja kampanje.

:D

Svaka čast Branko na ovome ja bi još samo dodao da u ugovoru piše da kad proizvođač nije zadovoljan sa digestijom i nečistoćom može prodati repu drugoj šećerani. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh