Cena šećerne repe i predviđanje njenog kretanja u ovoj i sledećoj godini

Da li ćete sejati repu 2011.g.


  • Ukupno glasača
    23
ne razumem pitanje. urea je bila prošlo proleće od 2500-2700 dinara. to je ta cena.
 
mityoo je napisao(la):
Dr.Gruja je napisao(la):
Kako prevoz plaća šećerana :sta: od njive do prizme :sta: A što se tiče troškova po kj. izračunaj koji su tvoji pa nam javi jesi li zadovoljan sa cenom repe.
Da, ili od njive do šećerane.... Kad dođu kamioni do njive onda plate njima, pa ti nema šta da plaćaš, a kad ti vučeš repu onda plate tebi!


Pa zar se kod vas do svi njiva može doći kamionom. :sta: Čak i po ovom blatu. :sta: :ppozdrav:
 
Do mojih njiva su uvek dolazili kamioni. Još nijednom nismo vukli repu na prizmu. Čak i do ove gde mi je voda ležala letos.
Istini za volju nismo vukli nikada tako kasno. Ove godine početkom novembra je otišla.
Jedne godine smo tovarili pred kraj decembra, ali je njiva bila pored asfalta, pa je kamion stojao na putu.
 
Što više odustane to bolje za nas koji budemo sejali, kao pretprošle godine kada su svi imali manje odbitke i veliku tj. realnu digestiju. ::svaka cast::
 
Mico pa najesen kada budes dobio te silne novce za repu valda ces nam dati u zajam ::novac:: lepse je meni da posejem umesto 20kj repe 20kj kuruza i sve lepo zavrsim na vreme i kad ja hocu a imacu vise ::novac:: nego od repe + imacu za sledecu godinu dobro pripremljeno zemljiste.jer cu imati na vreme uradjenu zimsku brazdu. i necu orati svoje u januaru.
 
zike je napisao(la):
Mico pa najesen kada budes dobio te silne novce za repu valda ces nam dati u zajam ::novac:: lepse je meni da posejem umesto 20kj repe 20kj kuruza i sve lepo zavrsim na vreme i kad ja hocu a imacu vise ::novac:: nego od repe + imacu za sledecu godinu dobro pripremljeno zemljiste.jer cu imati na vreme uradjenu zimsku brazdu. i necu orati svoje u januaru.
Zike vidićemo na kraju šta je bolje, i ove godine da smo znali da će kukuruz imati ovu cenu sigurno repu nebi sejali. :cao:
 
Danas na TW direktor Sunoko :zli: kaze da najmanja cena 32 evra ::lose:: Poceli se ceskati po glavi,dosad po njemu vec su ugovorili vise od polovine. :nono: :ppozdrav:
 
Realno bi bilo da daju +1€ za prošlu godinu i za ovu sledeću 4.5 € + seme + prevoz + neki bonusi za digestiju i prinos :cao:
Inače teško će raditi sledeće godine .........
 
Nazad
Vrh