Case

Samo sto je skupa ?
зависи колико је оштећена и да ли може да се оправи...врло вероватно да је сада око 500 евра порпавка исте можда и више...ја када сам моју радио била је око 30000 динара, али то беше 2013. године....сада је све то отишло бар дупло горе ако не и више....нова је 1500+ евра ако не грешим, можда и више...једино што када се узме нова трактор ће да шљака минимум 7500 сати без икаквих проблема, док је репарирана под знаком питања колико ће да ради дуго...
 
Да се надовежем на мој пређашњи коментар, а у вези је филтера хидраулике. Кејс 5100 серије имају још један мрежасти филтер који се налази иза пумпе хидрауличне. Мора да се испусти сво уље и да се поклопчић са два шарафа одврне, после чега се тај филтер извади. Тако д аколега могуће је да је у питању и он. Тачније да је загушен па да прави приблема пумпа услед мањка уља...
 
Kada se kupi traktor odmah treba zameniti kompletno sva ulja i sve filtere.Posle poštovati servisne intervale i nema zime.
Jeste ozbiljna stavka ali isplati samu sebe.
 
Veliki servis je osnovna stvar pri kupovini bilo koje masine. Retki su prodavci koji prodaju traktor, kobajn, ili nesto trece tik posto su odradili veliki servis. Mnogo je cesci slucaj da je vremenski interval zamene jako blizu, ili je koji rs prebacio.
Sva ulja, svi filteri, svi spaneri, svo remenje i naravno rashladna tecnost uz obavezan seris/proveru klime. Jos bih dodao i prestelavavanje ventila i kalibraciju menjaca (ako menjac ima tu opciju). Naravno ima jos dosta detalja koje treba pregledati, ali ovo su "osnovi postulati", arhivatorski :)
 
Из мог личног искуства, трактору је била лоша пумпа, уље у мотору, вода буквално, значи да је пребацио био ко зна колко сати....није ни чудо, када се зна цена исте и руке тамо у француској, оне поједу вредност машине, стога обично исти завшре код нас и сличним тржиштима...наравно све се то фино нашминка и прода...ја сам одрадио пумпу променили 80л уља у хидраулику, заменили филтер уљни, купило нове нафтне филтере, уљни све у ондашњем вајту, филтер климе...климу процеравали нисмо јер лади ево већ 10 година ко да је замрзивач а не клима....проверили антифриз радио је на -25 тада, наравно зађењен пар пута новим...све у свему остало је било у више него добром стању...ех да табла прорадила коначно, разлог био осигурач исте, губио контакт...сређено сад и она ради...
 
Osim agromarket machinery ko jos prodaje delove za case tacnije treba mi deo na slici .U putanju je nosac lamela od reverzera
a3cc7a3024a3880fe448ef13780b4a06.jpg
97d077e394210b7de27a42c8cc340e02.jpg


Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 
Moze da se uzme deo preko u Rumuniji u Titanu. Bude na stanju za dan dva. Samo prevaranti su i tamo ,trazio sam im racun da bi na granici trazio povracaj poreza,pa navodno ne mogu fizickim licima da daju racun nego samo firmama. Platio keshom u evrima, dali naravno neki nizak kurs za evre.A prave se ludi da dobro ne razumeku engleski. Posto mi je bilo hitno uzeo deo,traktor vec sutradan bio u funkciji.

Sent from my WP5 using Tapatalk
 
Moze da se uzme deo preko u Rumuniji u Titanu. Bude na stanju za dan dva. Samo prevaranti su i tamo ,trazio sam im racun da bi na granici trazio povracaj poreza,pa navodno ne mogu fizickim licima da daju racun nego samo firmama. Platio keshom u evrima, dali naravno neki nizak kurs za evre.A prave se ludi da dobro ne razumeku engleski. Posto mi je bilo hitno uzeo deo,traktor vec sutradan bio u funkciji.

Sent from my WP5 using Tapatalk
Ja od njih kupujem redovno i uzimam iz Agroconcept sasvim korektni.
Ne mogu tebi da izdaju povrat PDV jer su tebi dali robu bez pdv-a, jer ti si presao granicu sa taj deo ne ostaje kod njih u zemlji.Mogu da ti daju gotovinski samo ako imas firmu registrovanu kod njih. Na rezervni deo ne dajju ti povrat pdv
 
Pa povrat pdva se i dobija kad roba izadje iz zemlje . Ne daju povrat pdva samo zato sto nece . Morali bi da ti daju obrazac za povrat ako trazis , samo naravno ko bi se natezao . Ako nedaju ,nedaju
 
Pozdrav, da li se nekom dešavalao na case(5150) da u radu sad konkretno u oranju krenem na 1900obrtaja i od jednom izgubi snagu i spusti obrtaje na 1400 i počne da se guši.
Zamenjena ac pumpa stavljena nova naručena u pan motors .
 
Metalni filter je verovatno pun .Probaj umesto tog filtera da prespojis sa obicnom cevcicom da vidis kako ce da se ponasa.
 
Nazad
Vrh