Case

Vozio kukuruz kad, sto bi rekli hrvati,trepti usklicnik.Sta je , otisla temperatura , nestalo tecnosti . Cuo sam taj dan jedino ,kad gasim da se cuje nesto .
 
Pre neki dan na case 5150 nastao problem nece napred da ide,zapravo ide ali bez obzira na obrtaje ide tesko kao da proklizava nešto...U nazad ide normalno,cak sam i menjao elektroventile od reverzera...Zna li neko sta bi moglo biti.......
Jedan nas clan mi je dao neka uputstva ali treba mi detaljnije
 
Jel ti se pali neka lampica ? Npr zuti krug isprekidani? Podji od toga da je neka jednostavna glupost a ne ozbiljan kvar , zato jer je to Case, a ne neka boranija.
Provjeri osigurace , na desnoj strani , provjeri , cackaj malo oko prekidaca na pedali kvacila , mislim gornji . To su neke stvari iz iskustva , koje su se desavale sa slicnim problemom, da ne ulazimo zasto i kako . Npr jos banalnije , pokusaj malo mrdati , ili skinuti bravu paljenja , desavalo mi se i to , cak sa upaljenim motorom , jos jednom kratko okrenuti kljuc , kao kad palis. Isto npr par puta kratko , rezko al dopola stisnuti i pustiti papucu kvacila , Recimo kao naglo stiskanje kocnice ali nakratko brzo , ali ne do kraja. Moze zvucati glupo , al to su srvari
 
A mene zanima jel 5140 ima jos neki filter hidraulike , konkretno vezano za volan , osim onog vanjskog velikog? Desava mi se da "pjeva " pretpostavljam iz orbitola . Vezano je za mrdanje volana ,i blago brujanje u volanu se osjeca , a okrece lako.
 
Kod mene se desilo da sam ujutro krenuo da radim sasvim normalno.Popodne počeo volan da se dere, peva i zviždi kada motam.Takođe hidraulika počela čudno da se ponaša, reko nešto opaučilo, mašala.
Došao kući, parkirao i nakon nekog vremena vidim malu fleku od ulja na betonu.Zavučem se ispod traktora i vidim da je pukla šelna koja drži crevo na filteru, pumpa lepo vuče falš vazduh i pravi špricer u sistemu.Namestio drugu šelnu, stegao i traktor se popravio.
 
Hoce da vuce vazduh u kada je ulje u posudi blizu minimuma, na turcinu mi se desilo.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Šta može biti na case 5150 kad podižem poluge ili kad je u 4toj počinje nešto da bruji, ili kad idem petem na mali gas isto? Do sad mi se to nije dešavalo od pre neki dan počelo.
A inače ima 10100rč.
 
Можеш и на овај начин да провериш да ли је пумпа у питању, навијеш на било коју страну волан и рецимо повучеш једну од ручица за изводе хидрауличне....ако почне да затрзава при навијању тчкова или буквално престане да навија исте значи да ти је пумпа на издисају....
 
Kad motam volan i krenem da podižem pozadi poluge u isto vreme, uspori mi podizanje poluga.
Smanjilo se malo brujanje ali opet se čuje posle zamene filtera.
Pitanje da li ima još neki filter hidraulike ili samo onaj jedan ?
Majstor što je glaedao tj slušao kako se čuje misli da pumpa ne dobija dovoljno ulja.
A ako je pumpa koliko je komplikovano srediti je?
 
Slobodan izvod , neprikljucen ?
Небитно је да ли је прикључен или не, јер он активира проток уља самим тим смањи проток уља за волан...ако затрзава или потпуно стане навијање волана онда је пумпа ослабила...најбоље је да се провери притисак исте путем инструмената, а притисак исте на изводима мора бити 190 и кусур бара, при 1500 обртаја мотора и када је уље потпуно разгрејано..

Kad motam volan i krenem da podižem pozadi poluge u isto vreme, uspori mi podizanje poluga.
Smanjilo se malo brujanje ali opet se čuje posle zamene filtera.
Pitanje da li ima još neki filter hidraulike ili samo onaj jedan ?
Majstor što je glaedao tj slušao kako se čuje misli da pumpa ne dobija dovoljno ulja.
A ako je pumpa koliko je komplikovano srediti je?
Колико ми је познато он има један једини филтер за уље хидраулике и то је тај велики...Није тешко, скине се точак, и она се лако скине, није велика и има ако ме сећање служи свега 3 прикључка/цеви...
 
Nazad
Vrh