Case

Model 856 xl se radio od 83-91. godiste traktora mozes ocitat iz broja sasije. Motor nosi oznaku IHC DT 239 ima 85 ks. Rađen je u Neuss
 
International jel mozes dati primer za taj 856xl? Ili neki drugi model!? Jel ima nesto kao kod vw npr da deseti znak predstavlja modelnu godinu?
 
Пример ти је да ти онај број са претходне стране буде што већи тј. ако пуцаш на трактор ту око 1990. годишта он би требао да буде ближе овом d03 0292-d003800 или пак d03 0292-d031760.

Да би се тачно утврдило годиште треба ти податак колико је сваке године сишло модела са траке, што је мало немогућа мисија....
 
Такође, је постојала фабрика у Сент Дизеру у фрнцсукој која је исто тако правила и склапала прво ИХ, а потом Кејс ИХ тракторе. Они имају такође своје бројве по серијама само уместо слова Д користили су слово Ф (једина непознаница је око тих бројева, који су могли бити исти са оним у немачкој, а да је само слово промењено или су били потпуно различити). Фабрика у Сент Дизеру је радила до 1990. године Кејс тракторе, да би до свог затварања радила МекКормим трактре...
 
@Spajki

Los momenat si izabrao. Sada je ocigledno da ce biti nekih povracaja za traktore da li od pokrajine/drzave/ipard-a ali ce ih biti. Kada sam se patio nekoliko godina, izdrzacu jos malo dok ne vidim sta nude. Sa 40-50% povracaja na nov traktor nije mi rentabilno kupiti polovan. Jedino da mi 105jxu prodas za 10.000e:osmeh:
 
Drago mi je sto razmisljas na ovakav nacin.Moram malo da te bocnem,znam sta mislis o Case traktorima...
 
@Spajki

Los momenat si izabrao. Sada je ocigledno da ce biti nekih povracaja za traktore da li od pokrajine/drzave/ipard-a ali ce ih biti. Kada sam se patio nekoliko godina, izdrzacu jos malo dok ne vidim sta nude. Sa 40-50% povracaja na nov traktor nije mi rentabilno kupiti polovan. Jedino da mi 105jxu prodas za 10.000e:osmeh:

Samo da ne bude ko u narodnoj "lipši magarče dok trava ne naraste":ppozdrav:
 
Pokušao sam da pretražim temu ali pretraga nije urodila plodom, pa da pitam:

Da li Case (traktori i kombajni) uopšte koristi biodizel i u kom procentu-B5, B20 ili čak B100? Upoznat sam sa novom uredbom o kontroli goriva i "pretresu" rezervoara ali me ipak interesuje.

Hvala mnogo na odgovoru.
 
Решен проблем са затрзавањем приликом пребацивања из треће у четврту повер брзину...Прекидач, давач сигнала контролној јединици је био на издисају и брљавио је за све јеворпејце, заменом за други трактор је радио ко швајцарски сат без затрзавања при малим и великим обртајима, а и оптерећењима у раду. До душе тај прекидач је скинут са рођаковог кејса био ради пробе, сад треба само да поручимо и он, а и ја нове из Аустрије, јер је њему прегорео један од прве повер брзине...када смо скинули са мог исправан и пробали код њега имао је ту брзину....

Тест који се ради да се установи који је проблем на повершифту је следећи (за максум серију 5100):
1.) окренути кључ у супротном смеру казаљке на сату
2.) притиснути квачило и држати га притиснуток
3.) после неколико секудни ће почети да трепће жуто светло упозорења са леве стране инструмент табле
4.) бројати тртпаје и ако их има 5 неки од прекидача на поверу је при крају свог радног века., а такође може да буде и уземљење контролне јединице (заборавити на исрпавносет елктровентила јер то ником на њима није никада цркло, највећи проблем целе серије је управо тај прекидач и некада хоће и уземљење да зеза)
5.) проверити који је лош скидањем и прегледањем истих
6.) проверити уземљење које се налази нажалост скривено испод десне конзоле где су му мењач, повер мењал, мали џојстик и силне полуге за управаље хидро вентилима за прикључке...хоће често да ту има лоше уземљење контролни модул па хоће да зеза и оно око струје....

Цена прекидача права ситница 280 јевропејаца у сербији + ПДВ...
 
Poslednja izmena:
Nisi nasao nigde preko ili ti hitno treba pa sto pre da nabavis?
Odlicno objasnjeno :)
Послато са FRD-L09 уз пом:):оћ Тапатока
 
Има преко у Аустрији ово је цена у Титану, а они набављају делове из аустрије. Верује мда је бар дупло јефтинији него ли код нас...па нек је јефринији и 25 посто исплати се тамо узети.....
 
6.) проверити уземљење које се налази нажалост скривено испод десне конзоле где су му мењач, повер мењал, мали џојстик и силне полуге за управаље хидро вентилима за прикључке...хоће често да ту има лоше уземљење контролни модул па хоће да зеза и оно око струје....

Цена прекидача права ситница 280 јевропејаца у сербији + ПДВ...
ovo je gugl prevodilac?ili vuces za traktorom uzemljenje?:ppozdrav:
 
Добро бре маса....проклeта маса...

- - - - - - - - - -

Ако напишу check grounding, то би значило проверити уземљење/масу...зар је проклето битно како се превело...Зна се на шта се мисли или се увек тражи проклета длака у јајету прилико неког превода...
 
Ако напишу check grounding, то би значило проверити уземљење/масу...зар је проклето битно како се превело...Зна се на шта се мисли или се увек тражи проклета длака у јајету прилико неког превода...
Kroz taj post pretstavio si sebe kao vrhunskog stručnjaka za IHC,a ono neznas ni da prevedes.
Netrazi se dlaka,nego ovo je da ljudi nepomisle da si strucnjak.:ppozdrav:
 
Мени уопште није била намера да се овде представљам као неки стручњак, јер то нисам.

И не нисам користио преводилац већ сам махинално превео уземљење чим сам видео реч ground/grounding, а ти уместо да си написао да је то грешка, ти piiiiip онако на фињака...

Што се мене тиче, ја сам завршио са овом темом, јер ми више не пада на памет да ишта на њој пишем везано за piiiip тракторе ове марке, јeр се увек неко нађе да те онако на фињака piiiip кроз саркасичне постове. А тога ми је пун piiiiip на овом и на другим форумима....ако треба нек иде бан за овакво писање.....

auf wiedersehen
 
Nazad
Vrh