Case

Ako se ne varam to ti je 28.ooo ebez pdv kao sto sam naveo tamo gore u post :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Znaci u prevodu pouzdan i dobar traktor (jx95),pikiram ga jedno vreme vec pa svaki savet i iskustvo dobro dodje
 
Drugar ima 105,140 i 155.Da rade dosta rade ali ja sam se gledajuci te traktore jako razocarao.Kvarova koliko hoces.Kako manjih i banalnih do vrlo ozbiljnih.Cene delova zestoke bez obzira koliko zemlje radis.Izlasci servisera skupi.Cak i kad dodju u privatnoj reziji je dranje.
Snage nemaju koliko se hvale.To maximalno pa nominalno to je prica za budale.Ili ima 140ks ili nema.
Rus ili kinez je daleko od kejsa ali ja mislum da ni on nije bas neka kupovina ni nov a kamoli polovan.
 
Ja imam stariji model i ne znam sta da kazem.Diklofen sto kaze je dosta upravu.Serviseri i ceo servis im je los a delovi nedaj Boze kako su sskupi.Sto se tice kvaliteta nisu losi ali daleko su od fendta kojeg mstram za najboljeg .U klasi su clasa mozda su bolji za nijansu ali losiji od johna....
 
Sta je kriterijum za najbolji traktor? Da li je to cena po odradjenom radnom satu mimo goriva ili je to subjektivan osecan?
 
Po meni je parametar vidjeno-placeno-uradjeno.
Case 140 iz 2012 ne sme biti slabiji od MTZ1221.3 (istog godista)i da potrosi 2l/ha vise u oranju istog dana,u isto vreme,sa istim plugom,na istoj njivi.E da je to uradio YTO pa da kazemo da im je isti rang.Ovako tu za mene druge price nema.
 
@floyd
Dakle subjektivno kao sto sam i mislio:osmeh: Ako je tako onda Breznjev sa .3 oznakom doteras u dvoriste, a svima pricas kako je Deer najbolji:ppozdrav:

@diklofen
Mislim da uticaj ima i euro norma. Bubu moze vise o tome da napise. Stoga i potrosnja +- 5%
 
Poslednja izmena:
Znaci u prevodu pouzdan i dobar traktor (jx95),pikiram ga jedno vreme vec pa svaki savet i iskustvo dobro dodje

Evo tu jedan raskupusan mjenjac okrenuo 3000rh , a vec imao veliki kvar(skup) na diferencijalu prije , radio sve sto rade i ostali sa 95ks traktorima i odrzavan , bio je jos jedan njegova generacija taj otisao od vlasnika sa 1500rh , moguce ova serija nesto fals , u biti Iveko ispod haube.
 
Sve je diskutabilno i promenljivo, kod nas ima Fendt 936 2.5 godine star ...25000 eura već košta popravka, naravno uzet je nov , mislim da su se svi proizvodjači izgubili negde,naravno to plaća kupac......tj mi !?
 
Hehe, u nas 558 do sada je ulozeno 1000e maksimalno a poorao je pola Vojvodine :osmeh: Kakvi Kejsovi i cuda:haha:
 
U Hr moja okolica istočna Slavonija nisu se pokazali, kolega u obližnjem selu je kupio pumu 155, nema mjeseca da ju labudica ne odveze stalno nesta jedan 105u je na kraju zamjenjen drugim koliko se kvario, servis totalno ne ozbiljan (Agronoom) drze i Amazone, porucim tablicu za normu setve i kojekakve sitnice jos ljetos fala Bogu ni dan danas, ugl u Hr svi ti servisi za nove tratkore rade kojekakvi šalabajzeri, jedino jos Novocomerce stoji iza svog posla i rjesavaju u roku a ovi kojekaki kiki riki traktori nula bodova, to je moje iskustvo s njima i reko sam nikada vise na vrata im necu doci ...
 
Taj isti Fendt, je pre 20 godina pravio traktore koji su gurali opušteno i preko 20kčr skoro bez kvarova, a ovi novi im jedva sastave 7-8kčr bez ozbiljnijih-paprenih kvarova.
Tom istom politikom se u današnje vremo vode svi proizvođači, ne samo traktora, već svega ::lose::
 
Drugar ima 105,140 i 155.Da rade dosta rade ali ja sam se gledajuci te traktore jako razocarao.Kvarova koliko hoces.Kako manjih i banalnih do vrlo ozbiljnih.Cene delova zestoke bez obzira koliko zemlje radis.Izlasci servisera skupi.Cak i kad dodju u privatnoj reziji je dranje.
Snage nemaju koliko se hvale.To maximalno pa nominalno to je prica za budale.Ili ima 140ks ili nema.
Rus ili kinez je daleko od kejsa ali ja mislum da ni on nije bas neka kupovina ni nov a kamoli polovan.

Sto se tice servisa i cena delova u pravu si.Sto se tice snage ja ne racunam to na maximalno tipa na moj 155ks je nominalna a maximalna u transportu kazu 160-165ks ja to ne racunam.Snage mozda rus je malo jaci ovi strani traktori po meni izgledaju malo lenjiji,ali sve zavisi kako ih ko tera.Ja kad teram rusa u oranju idem maximalnom brzinom oko 7-7.5km/h plafon punim gason, a sa kejsom idem isto toliko ali obrtaje su mi na 1500 a kad stisnem gas do daske predje 10km/h pa ti vidi ko je bolji. A sto se tice enterijera i udobnosti to necu da pricam.Da mi sad daju povracaj 60% na ruse a na strane traktore da ne daju subvencije ja bih uzeo strane bez razmisljanja.Ako radis svaki dan u traktoru i radis malo jacu kolicinu zemlje onda ti i zdravlje u pitanju onda bolje da platim nesto stonjebudobno nego nesto sto nije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja imam stariji model i ne znam sta da kazem.Diklofen sto kaze je dosta upravu.Serviseri i ceo servis im je los a delovi nedaj Boze kako su sskupi.Sto se tice kvaliteta nisu losi ali daleko su od fendta kojeg mstram za najboljeg .U klasi su clasa mozda su bolji za nijansu ali losiji od johna....

Clasovi u zadnji 4godina jako su se popravili sto se tice traktora, lepsi su od john deer-a


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh