Case

Tvoje pitanje nije kulturno jer ne znam zbog cega je postavljeno i dali iza tvog nadimka stoji neko iz moje konkurencije. A moj odgovor je potpuno isti kao i tvoje pitanje pa samim tim ni tvoja profesionalnost nije na nekom zavidnom nivou.
Prvi sam postavio pitanje. A odgovor ti nije profesionalan.

- - - - - - - - - -

Moram da odgovorim i na jednu raniju konstataciju i da probam da zastitim prodavce poljoprivredne tehnike. Na konstataciju da nemamo nista novo mogu da odgovorim da ova zemlja i nasi poljoprivrednici jos nisu spremni na to novo. Prvenstveno se to odnosi na cenu placanja. Navescu primer Maxxuma 140 MC koji je trebao da bude nas udarni model 2013 i Maxxuma 125 klasik koji smo hteli da izostavimo iz ponude. Maxxum 140 MC od opreme nije imao samo prednju suspenziju imao je sve tri automatike na menjacu i hidraulici, multifunkcionalnu palicu, elektro izvode hidraulike, IsoBus magistralu, CommonRaill ubrizgavanje, AFS 300 monitor IsoBus kompatibilan i otkljucan za sve prikljucke.... i imao je cenu. Necu da kazem malu ali prilagodjenu opremi koju je nosio prodali smo 12 takvih traktora za 3 godine. Maxxum 125 klasik imao je zavidnu opremu ali daleko od opreme MC prodali smo ih 40. Zasto onda da uvezemo Premijum traktor ako znamo da za njega ne postoji trziste. Odnosno ne bezimo od toga da neko moze da poruci i takav traktor. Moze naravno. Moze da sedne samnom i da napravi kakvu god hoce specifikaciju, takav se traktor ceka na isporuku ali kupac dobija ono sto mu odgovara. Iskreno na takav nacin jos niko za mojih 10 godina rada nije kupio traktor. Retki su kao Ivo iz Sakula ili kao Mladen koji dodju i kazu ne zanima me koliko kosta kupujem ono sta mi treba i u cemu cu se osecati prijatno. Naravno ja zaboravim na alat da im se zahvalim na takav nacin :) ali me se onda duze i secaju.
 
Očigledno je da rade sa maržom većom od 30% i da su traktori nedostupni većini proizvođača. Kako je jx 95 mogao da košta 25 000 e? Gde su cene otišle? Šta je to poskupelo od komponenti da se cenama tako frljaju?
 
Ниси у праву Владо када кажете: Наши пољопривредници нису спремни на ново. Ми јесмо спремни на ново, али велика већина Нас није у могућнисти то ново да испрати јер немамо финансијске могућности за то ново. Зато смо нажалост приморани да купујемо половну механизацију.

Људи који дођу код вас и кажу не интересује ме цена, хоћу то и то? Колико их је...може те их набројати на прсте једне руке...
 
Celicane jedna po jedna propadaju a finalni proizvod tj. traktor svake godine sve skuplji i skuplji, stvarno neka cudna logika ......
 
Људи који дођу код вас и кажу не интересује ме цена, хоћу то и то? Колико их је...може те их набројати на прсте једне руке...
E zato se njima prodavci uvlače u d... , a mi ostali postavljamo glupa pitanja i pišemo gluposti. Eto ti naših ljudi.
 
Galicije83 upravo o tome sto si napisao i pricam. Zasto da uvozim nove modele kad i za ove stare ljudi nemaju mogucnosti da kupe. Nisam dobro rekao nisam mislio na "ne zanima me cena" nego na "ne zanima me razlika u ceni izmedju dva modela koja biram". Znaci mislio sam na onaj tip kupca koji je spreman da doplati za dodatnu udobnost ili dodatnu opremu. A ima takvih ljudi koji kupuju traktor za svoje potrebe a ne za dalju prodaju jednog dana. Kupci koji ce da sede i rade u tom tom traktoru, On ili otac ili sin sve jedno, i zele svu mogucu udobnost za svoje pare. I da ti kazem da takvih ljudi ima sve vise. najcesci komentar je : "Kad vec dajem tolike pare hocu da taj traktor vredi".
Ниси у праву Владо када кажете: Наши пољопривредници нису спремни на ново. Ми јесмо спремни на ново, али велика већина Нас није у могућнисти то ново да испрати јер немамо финансијске могућности за то ново. Зато смо нажалост приморани да купујемо половну механизацију.

Људи који дођу код вас и кажу не интересује ме цена, хоћу то и то? Колико их је...може те их набројати на прсте једне руке...
 
Stvar je ovakva, sva vozila su popularna i samim tim cena im je sve veca i veca, narucis kozna sedista za auto, ona kostaju skuplje od kozne garniture za sobu-gde je tu logika???

Kazu moderna vozila imaju elektroniku i razno, a svedoci smo smo da elektronika uopste je svake godine sve jeftinija jer se ide na masovnu proizvodnju.........

Jednom pitali za neki auto, prodavac kaze pa pogledajte da dolazi iz inostranstva oblepljen folijom - a ta folija kosta sve ukupno 10 eura.....toliko o tome...
 
I zahtevi za traktorima su sve veci i veci. Od kad radim ovaj posao motori i elektronika su pretrpeli tolike izmene da je to sad vec tesko pratiti. A svaka ta izmena kosta. Mislim da u celoj ceni celik ima najmanje kostanje. Najvise u ceni ucestvuje razvoj. Imam podatak da kod jednog renomiranog proizvodjaca razvoj kosta 1.000.000. eura dnevno. A tu cenu ne placa fabrika ta cena se kasnije prelije na konacni proizvod ili konacnog kupca.
Celicane jedna po jedna propadaju a finalni proizvod tj. traktor svake godine sve skuplji i skuplji, stvarno neka cudna logika ......
 
Ok, razumem da na kraju sve placa kupac kao i za sve proizvode, ali kako je moguce da je neto proizvodjacka cena mnogo, mnogo manja od one krajnje prodajne?
Kako mi je rekao jedan gospodin iz Mikom dilera MB cena auta izaslog iz fabrike je oko 15 000 eura, sve ostalo je zarada , porezi i ostalo.......

Bil Gejts je jednom rekao da je auto industrija napredovala brzinom kojom je isla IT industrija, svet bi danas vozio automobile koji bi kostali 5000 dolara, koji ne bi nista zagadjivali, koji bi trosili 1 lit. na 100 km........

Necu vise pisati na ovu temu, svim clanovima zelim prijatno popodne.......:ppozdrav:
 
Zaista ne znam kako radi Mikom. I ja tebi zelim prijatno popodne. Zavsavam sa ovom temom.
Ok, razumem da na kraju sve placa kupac kao i za sve proizvode, ali kako je moguce da je neto proizvodjacka cena mnogo, mnogo manja od one krajnje prodajne?
Kako mi je rekao jedan gospodin iz Mikom dilera MB cena auta izaslog iz fabrike je oko 15 000 eura, sve ostalo je zarada , porezi i ostalo.......

Bil Gejts je jednom rekao da je auto industrija napredovala brzinom kojom je isla IT industrija, svet bi danas vozio automobile koji bi kostali 5000 dolara, koji ne bi nista zagadjivali, koji bi trosili 1 lit. na 100 km........

Necu vise pisati na ovu temu, svim clanovima zelim prijatno popodne.......:ppozdrav:
 
Ништа данас ови трактори нису способнији од оних пре 20 година и више. Него су паметни људи увидели да са новим технологијама могу да зараде још више и више, па су цене отишле због тога у не беса.

Исто оре тај нови кејс максум са свом том силном електроником ко и мој, само ја у мом немам тачскрин екран, преко кога подешавам одређене операције, већ се то ради механички.

Е то се дебело плаћа нажалост...

Тражио сам налепнице за мог максума 5150 и цена ових са каснијих модела су преко 100 евра за пар. Црне као моје су нешто јевтиније око 80 евра пар. Цене су у немачкој, не за Србију, нисам звао титан да питам да ли их имају.

И онда се чидимо кад трактори коштају колко коштају...
 
Ништа, све је поскупело ко зна колико посто и та тенденцуја раста цена се наставља.

Храна која би требалa да буде скупља је све јефтинија и јефтинија, а ствари које су требале бити јефтиније су скупље и скупље, оочев управо од те електронике коjа је мозај данашњих машина..
 
Jbg podjednako smo krivi izgleda, ti si nama kriv sto su oni skupi, a mi smo krivi tebi sto nemamo para, pa prodaja ne ide sjajno generalno nikome. :ppozdrav:
 
Проблем је што храна неће бити скупља, већ ће бити све јефтинија, тј. сировине, а готови производи ће бити све скупљи и скупљи.

- - - - - - - - - -

Имал ко ваздушне кочнице на кејсу 5100 серије. Требају ми слике из кабине, да видим како је решен систем, тј. како је повезан са кочницама...
 
Trziste ce odreagovati i cena traktora ce pasti, ili ce se dileri jedan po jedan povlaciti.
Dileri ne mogu ziveti od par velikih, njima treba puno manjih i sredjnih koji ce kupiti puno manjih i srednjih masina. Mozemo semi zanositi, ali konkurencija iz Turske je opasno napredovala i sto je najbitnije cene su im daleko prihvatljivije.
O kvalitetu tih case jx 90 i slicnih ne treba ni pricati jerje to poluproizvod 3x gori od mtz-a. Oni jos naplaciju brend, a od imena ostala samo lepa uspomona.
Naravno da bi bila druga situacija da mi imamo uslove kao neki zapadni poljoprivrednik, ali na zalost tako nam je kako je.
Astronomske zarade dilera i proizvodjaca moraju ici dole jer naprosto puno ih je trziste je surovo.
Claas je spasio renoa zato sto je nemacka vlada tako naredila, a bojim se da ce biti sve vise ovakvih primera
Ukrajina, Srbija. Rusija... su bili ispustni ventili za stariju zapadnu mehanizaciju, medjutim sad se stanje malo promenulo.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh