Case

Samo da rascistimo puma 155 je 155 ks nominalne snage. Tih 180 neces nikad ni videti a ni osetiti.
 
Pa koliko su oni nama tamo objasnili i koliko sam guglao , svi traktori imaju nominalnu i maksimalnu snagu, sad sve zavisi mislim da Case prikazuje maksimalnu snagu. Na plocici na motoru pise 131.7 kW, sto mu dodje negde oko 180ks. Ali opet bolje da pitam da ne pogresim ako kupim, i da se ne kajem ako ne kupim :ppozdrav:
 
Samo da rascistimo puma 155 je 155 ks nominalne snage. Tih 180 neces nikad ni videti a ni osetiti.

Ako sam te dobro razumeo tih 25ks sto fali do 180 ks zavisi od vozaca koliko jako stegne volan i stenje od muke u isto vreme dok je i traktoru tesko,ako se potrefe ta dva termina u isto vreme i usaglase stenjanje moguce je dostici tu maksimalnu snagu.........:osmeh:
 
Case Puma 155 je traktor od 155ks nominalne snage. Tih 180 ks je maksimalna snaga sa BOOST-om koja je dostupna samo u slucaju kada je menjac u 16, 17 i 18 brzini. Znaci ta snaga je dostupna samo u transportu kada se pali posebna lampica da je boost ukljucen.

Prilikom kupovine traktora bilo ko da je proizvodjac uvek racunajte na onu najmanju snagu koja je navedena u brosuri. Po novijem su neki proizvodjaci poceli da ne navode nominalnu snagu vec samo maksimalnu tako da OPREZ!!!!
 
Kakav je sto se tice menjaca ? Poslali su mi specifikaciju menjac je "Powerschift 18/6,40km/h) i pise da ima APM Automatski menjac, (automatski menadzment produktivnosti AutoField/AutoRoad, Kao automatski rezim rada u transportu i polju. Zanima me kakav je menjac, jel trza kad menja brzine, iskreno ne znam nikog u okolini ko ima takvog Case od 155(ks) pa ni ne znam kakvi su im menjaci.

I kakvi su potrosaci u ovim "laksim"operacijima (razbacivanje vestaka, prskalice, setva, transport)
 
Ako sam te dobro razumeo tih 25ks sto fali do 180 ks zavisi od vozaca koliko jako stegne volan i stenje od muke u isto vreme dok je i traktoru tesko,ako se potrefe ta dva termina u isto vreme i usaglase stenjanje moguce je dostici tu maksimalnu snagu.........:osmeh:
Vickast neki deran :)
Skoro da je tako.


@cici kod nas je boost na cvt-u dostupan vec od nekih 12 13 km/h i pri smanjenim obrtajima motora.

@lazaaaa
Kod nas je steyr registrovan na 150 kw. A nominalna snaga mu je 165 ks. zasto je tolika razlika jos nisam saznao. Ali hocu reci nemoj puno gledati plocicu. Jer neide sva snaga na tocak.
 
Nemam iskustva sa menjacem Pume ali zato imam sa menjacem NH-a t7000 koji je u potpunosti isti traktor kao Case-ova Puma. I moj traktor ima taj menjac 18/6/40 km/h. Taj automatski menjac je jako dobar u transportu jer ne moras da razmisljas kada da menjas brzinu ali je zato beskoristan u radu u polju. Beskoristan je zato sto dozvoljava da obrtaji motora padnu do 1500 obrtaja pa tek onda salta u manju brzinu. Svi kazu da se tako moze izvuci maksimum iz motora ali ja ne mogu da slusam da on meni obara tako obrtaje i da ne reaguje. Menjac ima 3 grupe sa po 6 brzina i sve brzine se menjaju pritiskom na dugme bez upotrebe kvacila. Postoje trzaji izmedju 6-7, 12-13 brzine kada istovremeno menja i grupu i brzinu. Realno gledano to ces osetiti samo u transportu kada menjas iz 12-13 jer onu najmanju grupu brzina ( ispod 7 brzine ) neces koristiti nizasta. U radu nije preporucljivo koristiti brzine iz najvece grupe ( iznad 12 brzine ). Dileri Case-a tvrde da je na njihovom traktoru bolje odradjen softver za menjac i da bolje reaguje u automatskom modu nego na NH-u ali mislim da je to samo marketinski trik ( to je moje misljenje i nije proverena informacija )

- - - - - - - - - -



@cici kod nas je boost na cvt-u dostupan vec od nekih 12 13 km/h i pri smanjenim obrtajima motora.


E to je onda super. I kod mene je povremeno poceo da bude dostupan u svakoj brzini ( verovatno je nesto poludelo ) i kada se ponekad ukljuci boost u brzini u kojoj orem ili podrivam dobije toliko viska snage da mogu odmah da prebacim u vecu brzinu, ali to traje svega nekoliko minuta. Najverovatnije da se ta dodatna snaga moze izvuci iz njega na stalno sa chip tuningom.
 
Ja posedjujem pumu 155 vec par godina,ima oko 3000rh,imali smo neki problem oko prednje vuce jer pri velikoj brzini od 20km/h bila je ukljucena prednja vuca jer vucemo sa njom kamijonsku prikolicu 20t nosivosti i jako je brdovit teren kod nas pa je to pravilo mali problem ali to je bilo pre nekih 3 god,do sada se dobro pokazala.
 
@cici kontam da je boost povezan sa nekoliko uslova koji moraju biti ispunjeni za njegovo paljenje. Recimo mislim da opterecenje motora mora biti malo, podizne poluge podignute i verovatno agresivnost menjaca i motora (samo na cvt-u) smanjena.
Do sad nisam to imao priliku isprobati sve. Ali bice vremena preko zime.
 
Takodje se boost ukljucuje i prilikom rada preko kardana. Pomislio sam da ga mogu zeznuti i drzati ukljucen kardan prilikom oranja i tako izvuci iz njega boost snagu ali ne ide to tako. Mora da bude odredjeno opterecenje preko kardana da bi funkcionisalo. :osmeh:
 
Maxo da li su ti tada crkle lamele od prednje vuce?

Jeste,lamele su bile malo ostecene,ali smo na vreme promenili.Malo mi je sumnjivo ovde kod nas u okolini Vrsca i par sela ima oko 10-ak case traktore,kod njih 4 pojavio se isti problem,e sad mislim da su krivi ovde malo i traktoristi.A sto se tice mene da bih sutra kupio traktor opet bih izabrao Case ili NH, mada i ove nove serije od clasa jako mi se svidjaju.
 
Ranije su te lamele od prednje vuce bile problematicne ( citaj slabe ). I meni su crkle na par stotina motocasova ali mojom greskom. Radio sam sa podrivacem do komsije pored brazde i prednja vuca mi je bila ukljucena u automatski mod sto znaci da se iskljucuje sama kada je volan okrenut vise od 15 stepeni ( nisam siguran za brojku ). Nekoliko puta sam skliznuo u brazdu i kada sam kontrirao iskljucila se prednja vuca a kada sam ispravio volan ukljucila se pod maksimalnim opterecenjem i to je uzrokovao njen kvar. Nisam primetio nikakve nepravilnosti kod prednje vuce i sve je funkcionisalo normalno nego kada smo menjali ulje u kucistu kardana prednje vuce pronasli smo parcice necega. Konsultovao sam se sa serviserima i rekli su da to mogu biti samo parcici lamele od prednje vuce i tako je i bilo kada su otvorili. Nisu stavljene original lamele nego od kardana traktora Fiat 180-90 koje odgovaraju samo su puno jace. Kasnije sam cuo od servisera da je i fabrika pocela da ugradjuje te jace lamele jer su kvarovi bili ucestali. Od tada nisam imao problema sa prednjom vucom.
 
Pozdrav svima, nisam bas cesto na forumu , ali sad je u pitanju kupovina traktora pa me zanimaju neka Vasa misljenja :osmeh:
Bili smo u Case-u pre neki dan, ujak hoce da kupi malu 55-icu, mi smo gledali Maxxum140(2013) proizvodnja, dosta opreme ali krov malo izbledeo i to je vec dosta stara serija traktora. Onda smo razgledali i videli da je cena za Pumu 155(180ks) veca od Maxxuma140 za nekih 3-4.000e ali Puma je 2015 proizvodnja, (nema neki visoki nivo opreme) ali je generalno i jaci traktor u odnosu na 140-ku, zanimaju me Vasa iskustva sa Case-om ovim manjim i ovim vecim, kako se koji pokazao, da li je manji potrosac od JD(150ks), kvalitet servisa, neki kvarovi (ako ih je bilo) koje su mane koje prednosti u odnosu na ostale traktore. U petak idemo ponovo da pogledamo i pregledamo jos jednom pa reko da cujem od vas sta mislite o tome :cao::osmeh:

Uzmi Case-a neces pogresiti,samo vidi da ima malo bolju opremu.Koje si poslove mislio da radis sa njim?

- - - - - - - - - -

Ranije su te lamele od prednje vuce bile problematicne ( citaj slabe ). I meni su crkle na par stotina motocasova ali mojom greskom. Radio sam sa podrivacem do komsije pored brazde i prednja vuca mi je bila ukljucena u automatski mod sto znaci da se iskljucuje sama kada je volan okrenut vise od 15 stepeni ( nisam siguran za brojku ). Nekoliko puta sam skliznuo u brazdu i kada sam kontrirao iskljucila se prednja vuca a kada sam ispravio volan ukljucila se pod maksimalnim opterecenjem i to je uzrokovao njen kvar. Nisam primetio nikakve nepravilnosti kod prednje vuce i sve je funkcionisalo normalno nego kada smo menjali ulje u kucistu kardana prednje vuce pronasli smo parcice necega. Konsultovao sam se sa serviserima i rekli su da to mogu biti samo parcici lamele od prednje vuce i tako je i bilo kada su otvorili. Nisu stavljene original lamele nego od kardana traktora Fiat 180-90 koje odgovaraju samo su puno jace. Kasnije sam cuo od servisera da je i fabrika pocela da ugradjuje te jace lamele jer su kvarovi bili ucestali. Od tada nisam imao problema sa prednjom vucom.

Vidim da ovde od kad su promenili lamele niko se nije zalio za sada.
 
Uzmi Case-a neces pogresiti,samo vidi da ima malo bolju opremu.Koje si poslove mislio da radis sa njim?

- - - - - - - - - -



Vidim da ovde od kad su promenili lamele niko se nije zalio za sada.


Pa za setvu,razbacivac,prskalicu, transport, mogao bilako vuci tanjiracu 32diska, ako ne daj Boze McCORMICK stane skinemo jednu glavu i moze orati sa 4, nije teska zamlja kod nas... Spartanje kukuruza,repe. nista pretesko
 
Mislim da je to prevelik traktor za to. Maxxum bi se mnogo bolje uklopio. To je moje misljenje. Ako ce raditi oranje onda ok.
 
Pa za setvu,razbacivac,prskalicu, transport, mogao bilako vuci tanjiracu 32diska, ako ne daj Boze McCORMICK stane skinemo jednu glavu i moze orati sa 4, nije teska zamlja kod nas... Spartanje kukuruza,repe. nista pretesko

Koju sejalicu si planirao nositi sa kejsom ? Moj ti savet uzmi maxxum-a 125 ili 140 on ti predvidjen za takve poslove,ja razmisljam da kupim isto neki za povrsinke poslove nesto od 120-130ks ili maxuma ili ariona 430,ali sacekacu jos malo do sledece godine da vidimo kakva ce situacija biti sa zemljom.
 
Nece trositi kao da radi tesku operaciju jer ces koristiti kardan na 1000 obrtaja i tada postize 540 obrtaja na kardanu pri nepunih 1200 obrtaja motora a snage ce imati dovoljno da vuce sejalicu i pri tako malim obrtajima. Naravno da ce potrosnja biti veca nego prilikom setve sa 539 ali verovatno da koristis sejalicu koju 539 i ne moze da podigne.
 
Nazad
Vrh