Case

To je za drugara.Kupio je taj traktor sa neispravnom prednjom vucom.Prodavac mu je obecao da ce mu to srediti da oranja,medjutim,sad ga ne kostaNtuje :D
Pokusavao je nesto da uradi kod nekih "majstora",ali,ne ide mu...
@GoranG
To nije kod nas,malo je komplikovano za nabavku tih delova.Nasao sam na internetu neku firmu u NS,pa ce ovaj zvati sutra da pita,a dacu mu i ovaj broj iz Ralje.Ako znate gde ima delova kod nas,javite,ne bih li mu pomogao nekako.
A lepo sam mu govorio-covece kupi Rusa,nije Case za nas sitne,ali,jok,nije hteo da me poslusa.A sad zove,ajd pomazi! :osmeh:
 
Нови Цасе маххум:osmeh: за 2016. годину

B12RvCbCEAAZnPq.jpg

Што би ови из ауто индустрије рекли, ристајлинг или ти фејс лифтинг:osmeh:
 
Ako nista drugo bar ima vise svetala :D

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
Naisao na podatak na sajt da je interval zamene ulja u motoru 600h,jel to moguce?

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
зашто краћи, јер су убацили уместо шестака, мотор са четири цилиндра, самим тим је и трактор краћи. погледај само колико је 130цвх краћи од 125 максума. довољно да му требај утегови кад оће нешто малко теже да подигне....

била једна емисија, енглеска ако се неварам упоређивали у раду шестаке (закон) са овим новим четвртацима (четри цилиндраши од мила) и установише да шестаци далеко лакше раде поједине операције него четвртаци, а трактор исите снаге...паметном доста.....

- - - - - - - - - -

поређења ради мф 3125 је дужи за 30 цм од cih 5150, такође му је међуосовинско растојање дуже за 20цм....довољно да када скинем тегове напред и накачим плуг чим трактор цимне на неку неравнину предњи точкови се одлепе од зељме, када је масеј нисио исти плуг нису му требали тегови...а лакши трактор за 300+кг од кејса....
 
Ako je ovaj na slici 150-ka zar nebi trebalo onda da je sestak?

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
Од ове нове серије нажалсот само 150тка има шестак мотор, сви остали имају оне 4,7 литара са четирицилиндра..Зато су тако и кратки..Ово на слици је ако се не варам 125...
 
Moguce,ne vidim sta pise na haubi :D
Svejedno mocni su,ne znam kolko ce para biti ta 150-ka kad dodje kod nas...
Sad sam nasao podatak 137000 $
Mnogooo
Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
Posto imam prilike raditi sa Iveco i 4cil i 6cil. 6cil je daleko mocniji u radu. Na nizim obrtajima je jos uocljivija razlika. U vozikanju i sa malim opterecenjem 4cil trosi kao 539, a 6cil i u vozanju i pri velikom opterecenju trosi po radnom satu prilicno isto. Prolazio sam kroz Kruscic pre neki dan i video novog Case JX115U sa Vogel Noot plugom obrtacem. Prelep traktor:ppozdrav:
 
bojcetic
Imam slicnu kombinaciju Case farmal U 115 i plug Vogel Noot LM 1020 3 brazde,veruj mi da radi mocno kao i da mozes prilicno velikom brzinom da ores,tanjiras... samo nije bas udobno kad ores preko 8 km/h,ne poredim sa drugim traktorima jer ih ne vozim ali vidim sta moze ovaj traktor da uradi i za koje vreme odradi posao!
 
Тај твој ФармОЛ (тако се чита Farmall на еглеском језику, јер је та реч у стари сложеница из речи ФАРМ( Farm) и речи ОЛ (ALL), а превод на српски би био СВЕ ЗА ДОМАЋИНСТВО-ФАРМУ) У 115 ти је по снази као рецимо 5140 максум има исти обртни моменат и снагу, једини дефицит му је тежина од 4300кг у односу на 5140 који има 5300 и зато ти он скаче ако га потераш...

(Поредим га са овим старијим максум јер, ови нови имају са истом том снагом много веће обртне моменте)

Мени се та нова серија ФармОЛ свиђа, јер су лепше урађени бар споља од свог старијег брата ЈХУ серије...Они су ми канда ко склепани били по изгледу.....
 
@ivan-sakule
Nisam terao JX115U, ali jesam Maxxum 125 i NH t5060 (JXU 105). Tvoj traktor je nesto izmedju ova dva. Ima malu masu i okretnost kao nekadasnja JXU serija, a ima snagu Maxxuma 115, kao i powershirt menjac. I kabina je preuzeta od Maxxuma, deluje mnogo bolje nego na JXU seriji.
Za oranje ako ti je brzo prosiris plug na 3x40 pa ores manjom brzinom sa vecim zahvatom. Kad je NH orao isao je sa 3x36cm, a Maxxum ide na 3x40cm i teramo ga u 70% slucajeva 9.5-10km/h u 10 brzini (ima 16x16 brzina menjac). Mogao bi i 4 brazde da vuce samo sto bi onda isao 6-7km/h a bolje se rasipa kada brze ide i psihicki je lakse soferu nego kad se jedva mice po njivi.
 
Pozdrav svima, nisam bas cesto na forumu , ali sad je u pitanju kupovina traktora pa me zanimaju neka Vasa misljenja :osmeh:
Bili smo u Case-u pre neki dan, ujak hoce da kupi malu 55-icu, mi smo gledali Maxxum140(2013) proizvodnja, dosta opreme ali krov malo izbledeo i to je vec dosta stara serija traktora. Onda smo razgledali i videli da je cena za Pumu 155(180ks) veca od Maxxuma140 za nekih 3-4.000e ali Puma je 2015 proizvodnja, (nema neki visoki nivo opreme) ali je generalno i jaci traktor u odnosu na 140-ku, zanimaju me Vasa iskustva sa Case-om ovim manjim i ovim vecim, kako se koji pokazao, da li je manji potrosac od JD(150ks), kvalitet servisa, neki kvarovi (ako ih je bilo) koje su mane koje prednosti u odnosu na ostale traktore. U petak idemo ponovo da pogledamo i pregledamo jos jednom pa reko da cujem od vas sta mislite o tome :cao::osmeh:
 
Nazad
Vrh