Case ih

98sl dominatora, sa 170ks motorom....


Taj kejs u Calmi ima zapreminu motora od 13l ljudi i ne 450ks vec 517 ks....znaci glat gura 12m zitni heder i 16 redi kukuruzni...sve ostalo je neadekvatni za njega...
 
Poslednja izmena:
U mojoj Megi je 366 la 163 kw, potrosnja u Soji od 6-8 lit/kj, psenici I kukuruzu ok 8,5li/kj prosek.Sve kipovano na uvratinama.
 
Питај га ти, шта има ја да га питам...

Ако не грешим њихов је 8230 модел класа 8 комбајна, па њему треба хедер житни 10-12м да би га упослио, кукирузни бар 10 реди а и то је мало 12-14р оптимум... Е онда имаш учинак уз нормалну потрошњу...а они имају све мање на њему...
Ne gresis puno. samo ti prvi mesas babe i zabe. Marko ima 6140. i od kad 2388 case ima preko 300 ks?
 
U uzi izbor za kupovinu nam je usao case 2166,bili danas do Kovilja da pogledamo jednog. Masina 96 g, izgleda solidno. Na sta obratiti paznju prilikom kupovine? Kombajn je stigao jesenas i radio je nesto kukuruza,sto mi se svidja nije opran, stoji tako prasnjav od jesenas pod supom, svuda je suv, ne curi nigde, pali lepo, nema dima
 
Treba da vidis da li su krive korpe, da nije guto neko kamenje posto je skupljac kamena dodatna oprema kod njih. Proveri ga na punom gasu, da li ima neki vibracija, da nije kriv rotor. Proveri ulje u reduktoru za rotor, jer oce da ode semering sa unutrasnje strane, pa ulje iscuri u kombajn. A nije ga lako zameniti. Jos pogledaj i cekice na rotoru, ako su potroseni dosta je velika stavka, jer ih ima puno da se menja.
Sto se ostalog tice, ko i na svakom drugom kombajnu. Proveris lezajeve, remenje, lance...
 
Ja i stari smo bili kod njih gledali one holande… cine se ok tipovi, a i taj case lepo radi… palio ga pred nama, ali nismo ga ukljucivali nista, rekao je samo da ce staviti duzu lulu…
 
Ima par komada u Kovilju1660, 2166, jedan u Mosorinu 1460 i jedan u Titelu 2388, i jedan u Sajkasu 1660,svi se prodaju sem ovog iz Titela.Kod mene u selu trenutno najvise Clasova, a tako i u Titelu i Vilovu
 
Ima jedan Case axial kod Sutjeske,nzm jel taj jedan te isti od nekih koje si ti spomenuo ali se moze videti cesto tu kod pruge,mozda je i on na prodaju...
 
Ti axialci su dobri dok su novi. Remont je strasno skup. Po mom misljenju klasican kombajn sa slamotresima je mnogo bolje i jednostavnije resenje. 8 sina na dobu kostaju 500 evra max. To kad se promeni kombajn podivlja. Na aksialcu kad zamenite to sve sto je ekvivalentno sinama treba vam 5000 erva. Dok izbalansirate rotor i jos po koju stavku uradite lako dodjete do 10000 evra za remont.
U neki Claas kad bi ulozili 10000 evra dobili bi nov kombajn.
Al neko voli da se 'fali kako u kukuruzima "jede malu decu" 😏
 
U selenci covek radio remont kaze nije nista strasno, kaze ima duplo manje delova pa cena dodje skoro isto. Kad smo kod slamotresa, koliko kosta osovina za lex 440.?
 
Remont je vrlo fleksibilna rec.
Ne bih ulazio u dalju raspravu i isterivanje pravde ko sta i kako.
Izneo sam samo svoje misljenje i to ne mora da znaci da sam u pravu.
Koliko kosta osovima slamotresa za lexiona nemam pojma, al isto tako nemam pojma ni koliko kosta osovima rotora kod Kejsa.
Znam samo da su delovi poskupeli 😎
 
Da tako je i nama rekao, al i dalje trazimo, gledamo, ne zurimo. Sto puta meri, jedared seci👍
Jel ste mozd gledali onaj 2366 sto je od nedavno na oglasu? 1660 iz Sahkasa sam bio i ja da vidim, neverovatno da su na njemu jos uvek svi delovi fabricki, lanci jos uvek crveni, jeste da su pred zamenu, ali to samo govori da stvarno ima 3000 sati motora, farba u bunkeru jedva skinuta, ako i dodje do neke hitne potrebe za masinom i on nam je neka od opcija.
 
Nazad
Vrh