Case ih

Sa koliko obicno u proseku radnih h vrsalice-rotora, skinutih ha se menjaju ti udaraci?
 
To bi se tesko dalo puno jeftinije napraviti jer su ti udaraci napravljeni od celicnog okivka i to kosta bilo kako da napravis, a na to treba da dodas obradu koja isto kosta. Tako da u svakoj situaciji remont kosta jako puno, a delom i zbog ciste bahatosti domaceg dilera delova jer je poznato da su najskuplji u siroj okolini. Mogu se nabaviti i jeftijie varijante, ali nisam siguran u njihov kvalitet.
Poenta cele price je da su to najefikasniji kombajni i najjednostavniji, ali zbog visoke cene odrzavanja kod nas nikad nece nesto posebno zaziveti. Za potpuni remont zamo tog rotora, axialnog dela, treba para toliko da bi se mogao uraditi jedan potpuni opsti servis-remont nekog Lexiona ili nekog NH u njegovoj klasi. I povrh svega AF kombajni ne ostavljaju slamu koja je korisna za stocarstvo sto je jos jedan minus za nase uslove.
 
Ma meni se ucinilo da je to liv pa sam mislio da mogu da naprave kalup pa da izliju. Posto ja neznam iskoristio bi priliku da pitam a sta je celicni okivak ? izvinite na mom neznanju nisam masinac pa neznam
 
Axialaca ima malo iz prostog razloga sto traze velike povrsine i sto najmanji axial kombajn nov (zavisno od opreme,izbora zitnog hedera) kosta oko 250 000e grubo receno. Ko god ga je kupio od vecih poljoprivrednika nije se pokajao(ako govorimo o novom kombajnu), izuzetno su kvalitetni(prave se u Americi bez kompromisa u vidu kvaliteta za nase trziste jer smo malo trziste) za razliku od nekih koji imaju svoje klase kombajna za istocnu Evropu ili zapadnu. Sto se slame tice tu su ove novije doveli do savrsenstva, jer secka ne samo da moze da se iskljuci, nego moze da se regulise odnos nozeva i kontra nozeva, tako da se ujedno i regulise duzina slame(licno sam ih gledao u radu u psenici kakvu slamu ostavljaju).
Mnogi ne znaju sam princip rada Axial kombajna misle da je kao klasican tangencijalni, s tim sto bubanj stoji uz duz sto je samo jednim maaaalim delom tacno.
 
Moj komsija ima 2388 strasan stroj samo on ga sporovozi...a kako lepo vrsi kao iz selektora, kod njega su sita mnooogo veca nego u klasu to valda govori nesto...
 
Uspeo sam da nadjem snimak rada bubnja, pravi deo pocinje tek posle polovine snimka i pokazuje najprostije kako aksijalac nove generacije zapravo radi.
 
Princip axialnog izvrsavanja nije nesto bas tako novo, ima njemu blize 50 godina, a mozda i vise. Naravno misli se na Case sistem, to jest na Internacional.
Ja sam taj sistem veoma, veoma dobro pogledao i pregledao i shvatio kako radi. Kombajn mi je bio pred ocima dosta dugo rasturen gotovo do kraja. I sita i ti udaraci i bunker i ceo sistem prenosa snage i sitnilica zetvenih ostataka.
Ima daleko boljih snimaka na YT od tog sto si postavio, kao na primer ovaj
 
Na ovom snimku se nista ne vidi da izvines. To treba neki animirani video pa da ide prikaz sa svih strana. Ovde samo vidis korpu i nesto se unutra malo zasija od odsjaja...
Odnosi se na post od NA...
Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
Paorpaor e to je vec ozbiljan 3d prikaz...

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
Ove snimke moze svako da vidi na netu.

A na onom snimku se vidi kako masa ide u krug kroz rotor, ne desava se izvrsavanje samo u delu izmedju korpe i rotora.
 
najbolji od najboljih, iako ga vjerojatno nikada neću imati, a kako bi dobro legao jedan za grah.....ima kod nas za 13000€, stari 1480.....da može skinuti godišnje 10-20kj graha, bez kvara, bio bi zadovoljan.....ima 3,7m heder i 5 redi kukuruzni.....
 
Lom ? Šta je to ? “Otpad” sa donjeg sita na petkusu.
8f05596efdbc3bb699dab548a2fee34e.heic



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Razlika izmedju inretnacinale i cumins motora na starijim serijama?

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
I moj drug ima 1660 isto i radi grah svima iako imaju svoje kombajne zovu njega , nisam siguran ali mislim da radi na 500 obrtaja bubnja , nemojte me držati za riječ ne razumijem se u to ali mislim da sam tako čuo .

- - - - - - - - - -

Na 200 obrtaja radi , pitao sam ga.

zanima me još, jel radio sa kukuruznom ili korpom za pšenicu????
 
Nazad
Vrh