Case ih

Да купио је WTS9660 John Deere и има он њега још увек али га не тера. Иначе дир је стар пар година....

- - - - - - - - - -

a кејса су узели пре 16 година. сад раде много више земље па им је кејс постао мали комбајн, а гледали су иначе били некпг од ове новије серије 8 кејс, али су били скупљи него дир, па су ето узели дира....
 
Pozdrav svima nov sam na ovom forumu,a imao bih par pitanja za iskusne.U ponudi mi je IHC 953 kombajn,interesuje me kakvo je stanje na nasem trzistu sto se tice delova za ovaj model i ako neko ima iskustava sa njim kakva su?! Hvala unapred!
 
Detaljnije slike iz Klenka:
ssl23605.jpg
ssl23606.jpg
 
Vidim da već dva puta pokušavate da dobijete odgovor na postavljeno pitanje u vezi kombajna International 953 i da stručnjaci sa foruma Vam ne daju odgovor.Evo probaću ja kao nestručno lice da napišem par reči pa Vi odlučite kakav je to kombajn.
Sve tehničke podatke ćete naći na sajtu :
http://www.konedata.net/ih.htm

Znači jedan od poslednjih modela koji je International firma napravila sa tangencijalnim bubnjem.Ima 5 slamotresa.Motor je poznati Internationalov DT 358 i DT 402 koji su mnogima poznati iz traktora. Problem nastaje kod rezervnih delova jer ih nema na stanju u Srbiji nego se poručuju od preko i cena ima baš nije kao za neki domaći kombajn.Problem nastaje i kod kotrljajućih ležajeva jer je rupa u colovima, a spolja je u milimetrima Tako da se i oni poručuju kao rezervni deo ili se osovine navaruju i bruse na odgovarajuću meru milimetarskog ležaja.
Drugi problem nastaje oko podešavanje kombajna za žetvu jer ga svi podešavaju kao Zmaja, a na njemu ne piše Zmaj i onda Vas komšije kritikuju jer ima mnogo gubitaka.Više o tome će Vam informacije dati poznavaoci ovih mašina i stručnjaci na forumu.
 
Puno hvala na odgovoru,neki lezajevi su vec menjani,i imam to na umu da je colovnjak,sve je stiglo iz Ch,tako da i jeste to jedan od problema,mada je vec par godina u komsiluku i sem par lezaja koji su promenjeni radio je veoma korektno.
 
Taj kombajn je u ekstra stanju ja posedujem isti samo par godina noviji sto se tice plavog pod puno je sve isto samo je mislim 97-me godine case kupio Fortschritt i farbao plave kombajne u crveno kod mene na nekim delovima se vidi da je temeljna boja bila plava,sta te konkretno zanima?

- - - - - - - - - -

fotografija-0087.jpg
 
kakosi zadovoljan tim kombajnom. potrosnje?

- - - - - - - - - -

kako radi. do sada nisam imao kombajn i ne znam nista o tome a ovaj mi deluje pristojan za gazdinstvo od 150ha i nesto usluga.
 
Poslednja izmena:
Posle detaljnog remonta predprosle godine smo pre zadovoljni e sad smo skinuli ladju da promenemo neke silen blokove posto smo prosli put stavili malu privredu pa su se potrosili,inace kombajn jeste da ima 265ks ali je jako mali potrosac,a sto se delova tice sad me ne boli glava,ako se neko seca one najrascerupanije skoljke u pik beceju sto je bila na licitaciji dospela je do moje avlije.
 
tebi sad ni brige za delove.znaci ti si generalno veoma zadovoljan radom tog kombajna?
zitni heder koje dimenzije ti imas na njemu?
 
Zitni heder je bio 7.2m i te godine posle zetve zita je suzen na 5.4m zbog uskih puteva :bravo:evo jedna slika sa velikim hederom kad se zaglavio
5.jpg
9.jpg
 
Nazad
Vrh