Bušenje bunara na njivama

Ma razumem to ali kod nas nema takvih za 10 EUR. To mi je cudno. A procitao sam svih 33 strana i ima onih koji su zadovoljni sa radovima za 5-10 EUR po metru. Razmisljam se da pozovem nekog iz Vojvodine da dodje da mi busi bunar
Taj za 10 e nece ni ici tamo jer zna da nema alat da busi na stenovitom terenu
ima ovde jedan sto busi fi 250 do 20 metara za 500 din po m i kad sam ga pitao kakve cevi ubacuje kaze nikakve vec samo izbusi rupu i dovidjenja(a samo sto ne kaze pa se ti jebi sa tim bunarom)
 
kod mene radi ekipa (2 coveka) iz Jase Tomic
usluga za busenje bunara je 2000 eura (toliko je samo busotina i da postave cevi i sve sto treba) cevi kupujes sam
buse do 150m cena je ista i za 100 i za 150m
ako ne nadju vodu ili nesto slabo ( ne rade bunar ispod 100l u minutu) u tom slucaju samo dajes naftu i placas 200 e za tu nazovimo je probnu busotinu
veoma su korektni i za razliku od nekih Kragujevcana koji rade 40e po metru sa svojim cevima i zavrsavaju bunare i sa 30l u minuti i debelo naplacuju ovi su stvarno fer ljudi
pa ako zanima nekog iz okoline KS mogu vas spojiti sa njima
e samo spremite 1l rakoije dnevno :D
 
:cool:...zanima mene iako nisam iz okoline KS...mislim Jasa Tomic je blizi meni nego Krusevcu...das kontakt ???...moze i na pp...hvala...:cool:

- - - - - - - - - -

Evo ja busio bunar fi 75, na 29 metara, cena 400 e do 30m, ima i jeftinijih,ali ja sam sa ovim zadovoljan,posto mi je vec busio par bunara...a inace cene su mu fi 63 250e, fi 90 490 e,fi 110 750e...

:cool:...da li moze da busi dublje od 30m...trebalo bi mi 40-50m ???..:cool:
 
njima je kamion ovde,neregostrovan ,ovde su vec 12-13 god i samo rade Krusevac i Trstenik taj neki deo u da kazemo blizoj okolini
ovde su izbusili gomilu bunara
 
Planiram da busim jedan bunar, a drugi bih probao da iskoristim vec postojeci izbusen u dvoristu. To je stari bunar onaj siroki (ne znam tacan naziv tih bunara..) dubina mu je nekih 10m , a vodom se napuni 1m do 2m , kad sam bio klinac secam se da je vode bilo do nivoa zemlje. Da li postoji mogucnost da se takvi bunari ociste , prodube ili sta vec da se opet vise puni ? Inace koristio sam ga dve tri godine za zalivanje, iscrpim svu vodu potapajucom pumpom i za nekih par sati ona opet dodje.
 
Danas izbuši bunar 2" sve po planu,kava ,rakija,piva ima svega samo vode nema .
Kad sam izmjerio kolko do vode a ono 10 metara ,sjedi i plači.
Barem smo popili gajbu pive od muke sa gazdom!
 
Uzeo špagu i svezo ključ okasti 13 i pustio kroz alkaten i izmjerio dokle je špaga mokra ,baksuz druže.
Prvi ove godine pa odma zapišan,hhhe.
 
...aa visina dizanja vode . tu bi možda i bilo dobro al da je širi bunar pa da može potopna il dubinska pumpa . Al još ako tu nema struje piši propalo .

Nego dok pišem ovo , pade mi nešto na pamet : jel postoje neke potopne pumpe koje se pokreću nekim "zglobnim" , "fleksibilnim" vratilom sa površine ?
 
Ima Momo ,zovu se vertikalne osovinske pumpe ,pokreće je gore traktor ili elektromotor al mora bit malo veća rupa od 2"
 
Moze broj majstora iz Jase Tomica ako je ta cena nije mnogo ni dva litra rakije dnevno_Ovi iz Kragujevca drze cenu od 40 do 50e po metru sa cevima ali kod nas u okolini Kraljeva teren je tezak za busenje,a oni imaju dosta masina pa drze cenu. Na terenu gde su stene udarnim busenjem buse preko 100m na dan f200mm

- - - - - - - - - -

ZA MIROLJUBACEFUL
Moze broj majstora iz Jase Tomica ako je ta cena nije mnogo ni dva litra rakije dnevno_Ovi iz Kragujevca drze cenu od 40 do 50e po metru sa cevima ali kod nas u okolini Kraljeva teren je tezak za busenje,a oni imaju dosta masina pa drze cenu. Na terenu gde su stene udarnim busenjem buse preko 100m na dan f200mm
 
Ja izbušio 75 mm prije tri dana i vode jedino za oprat noge ,28 metara -nešta me neće ove godine ti bunari ,kako da skinem maler?
 
Nazad
Vrh