Bremenitost i jagnjenje ovaca

kako sam video jagnje je zivo
lupa nenormalno unutra
 
Jeli pocela da se otvara jel ima sluzi iz vagine?

Post je spojen: [time]1261838328[/time]
_________________________________________________
alfa 9 je napisao(la):
da ali to vec duze vreme radi a jagnje nigde
Koliko je to duze vreme, dali se vec jagnjila,koje je rase ovca a koje ovan?
 
otvara vec 10 dana,slabo sluzi .dokle to traje?to ce biti drugo jagnje,ovca je neki virtenberg,a ovan je melez w!
 
Dokle traje? To niko nemoze da ti kaze pravila nema individualna stvar.Posto je ovca vinterberg mala je sansa da je jagnje previse krupno pa nemoze da ga izbaci jer je to za njih normalno.Sacekaj dok nepocnu naponi koji mogu da traju 2-3 sata pa ako nista zovi veterinara bez razmisljanja.
Kontaktiraj sa nekim veterinarom da bude u pripravnosti.
Ajde pa da nam se pohvalis sutra.
Pozdrav
 
nazalost nema,nemogu da verujem.docice ujutro veterinar. pa danas malo i jela ovca!prednja noga joj boli. ni vime niije tako cvrst kao pre neki dan. sta kod tebe novo?koliko imas ovaca?
 
ja jos nemam toliko ali bice,kako ja rastem tako i ovce,mlad sam jos ;) bio veterinar pa mu nisu jasni neki stvari,kako ni meni
 
ojagnjila se ovca danas dva ovnica prvi sto je izasao,ziveo 2minuta,pa uginuo 5.8kila. a drugi ostao ziv 2.3kg tezak. nije mi jasno zasto je taj prvi uginuo.strasno
 
neznam ni ja,jako mi je zao,pogotovo sto lepo dao znakove zivota. sta vi radite kad ovca nemoze da se ojagnji:haha:?
Post je spojen: [time]1262190945[/time]
_________________________________________________
mislim sta vi radite kad ovca nemoze da se sama ojagnji:haha:
 
Pomognes joj pazljivo izvuces jagnje,cekas da se napne i vuces ga napolje pazis da mu ne slomis vrat i slicno,isto kao i teljenje krave
 
Verovatno je doslo do nekog ostecenja prilikom jegnjenja jer je jagnje stvarno krupno.Zao mi je ali gledaj to sa pozitivne strane,zbog krupnoce moglo je da dodje do vecih komplikacija pa da bude ugrozen i zivot ovce i drugog jagnjeta
Od moje babe sam davno cuo jednu izreku"gde je tor tu je i mor"Nevredi tugovati guraj dalje.
Pozdrav
 
Прво јагњету обриши нос и уста сламом.Истрљаш га да може да дише а уједно га и мало разбудиш. Кад сам у прилици, чим му њушкица провири из овце одмах га бришем сламом...Онда га ухватиш за задње ноге и 4-5 пута протресеш ако се напио воде да она изађе из плућа. Ако су јагњад већа онда је то углавном тешко јагњење и деси се да се нагутају плодове воде док не изађу, а онда су углавном ...Следећа фаза је да га овца олиже, па колострум па :ppozdrav: ::novac::
 
Prijatan docek i sretnu i uspesnu Novu Godinu zelim u svoje i u ime ureddjivackog tima
 
Pozdrav svima,
danas sam imao jedno iskustvo koje jednostavno moram da podjelim sa ostalim uzgajivačima na forumu.
U ovčinjak sam došao oko 9 sati ujutro, jedna ovca koja je nalila vime već prije 10 dana leži.Viri glava velikog janjeta, ali već suha, dakle započela janjenje tijekom noći.Ovca leži malo podiže glavu i trese se .Janje je uginulo, a trudovi prestali.
Nazovem veterinara koji kaže da ne može doći do poslijepodne, savjetuje nek vratim glavu nazad, potražim prednje nogice i jednu po jednu izvučem u ispravan položaj.Pokušam vratiti glavu, no ona još dodatno natekla i ne može nazad.Obzirom da je janje već mrtvo odlućim se da mu odrežem glavu, gurnem ga nazad i potražim prednje noge.kad sam uspio, jedva ga izvučem koliko je krupan bio, poslije 15 min, pomognem ovci da izađe drugo, sitnije, ali živo_Ovci sam dao AD3 i 5 mll Geomicin retard 20%.
Ustala se za 10 min, polizala janje i sad izgledaju oboje dobro.
Već sa imao sličnu situaciju prošle godine, kad sam uspio izvuću mrtvo janje iz ovce koja je bila veća od ove (Wirtenberg).
 
Nazad
Vrh