Bourgoin

Možda nije odvrnuo čep na hladnjaku pa nije mogla sva voda da iscuri napolje.Do sada nisam imao nikakvih problema oko pucanja bloka a ispuštam samo na hladnjaku a imao sam i kamion koji je nosio isti motor i uvek se voda ispuštala na hladnjak bez ikakvih problema.
 
Kratko je kod mene bila voda.Znam da termostat i voda ne idu,to sam na traktorima iskusio vise puta.Ne znam kako bese,dal ima ili nema.Nego ljudi kako je kod vas temperatura motora u radu na vrucini i koliko bi bilo normalno?
 
Moj je došao bez termostata.Temperatura se kretala od 80 pa sve do 100 i ako ne vodim računa vrlo lako se desi da prokuva.Kada smo radili motor opet ga nismo vratili i isto stanje.Namestimo termostat i sasvim druga priča.Temperatura u radu pod punim opterećenjem na 30+ stepeni ne prelazi 65.Ako pređe i dođe do 75-80 očistim hladnjak i vozi dalje.Bez termostata ne može jer jako brzo meša vodu u hladnjaku.
 
Na mom Burgonu je Fiat motor i ima slavinu za ispuštanje vode na motoru, a kao što je Abro rekao nije antifriz neka stavka i trebaga koristiti a i bolje je hlađenje motora. U Staroj Pazovi antifriz 100% Adecov košta 250 rsd/kg. Telefon je 022/316-637.
 
Dobro drugari, ispustio sam vodu samo na hladnjak,ako pukne blok vi ste odgovorni.Kupio sam ja antifriz nije problem,al ima termostat i treba da otvori. al pre toga treba da zagreje bas dobro da bi mogo antifriz da stigne u blok,tako da sam od toga odustao,pa sta mu bog da.
 
Moj je došao bez termostata.Temperatura se kretala od 80 pa sve do 100 i ako ne vodim računa vrlo lako se desi da prokuva.Kada smo radili motor opet ga nismo vratili i isto stanje.Namestimo termostat i sasvim druga priča.Temperatura u radu pod punim opterećenjem na 30+ stepeni ne prelazi 65.Ako pređe i dođe do 75-80 očistim hladnjak i vozi dalje.Bez termostata ne može jer jako brzo meša vodu u hladnjaku.
Kod mene se krece 70-90.Po tvojoj prici izgleda da nema termostat i moracu to da pregledam.
 
Sta mislite koliko vredi ovako nesto? Skida kukuruz u zrnu, vlasnik kaze da je 1982. godiste, ima hidropogon, nema tarup.

img20131208121254.jpg
img20131208121302.jpg
 
img20131208121236.jpg

img20131208121404.jpg


- - - - - - - - - -

Taj može da bere u klipu a i da kruni.Samo se adaptira komušački sto.
O tome sam i ja razmisljao, ali treba i trasporter do bunkera, mozda cak i jos jedan bunker, ili da se ovaj preradi da kipuje. U sustini moze sve to, ali ima ozbiljnog posla....
 
Nazad
Vrh