Borovnica

Odg: Borovnice

Miki, ja nemam zasad borovnice, imam 1ha zemlje i zelim da je zasadim. Puno sam gledao,citao,pitao i izgleda bez tog treseta ne moze jer on ima 3-4ph kiselost. meni su rekli da tog treseta ima u nekoj firmi na putu za N.SAD kad se izadje iz Zemuna,..,mislim da se zove Skala ili tako nesto.
miki je napisao(la):
Topola,a gde da nadjem litvansko treset..ko do prodaje u Srbiji?A piljevina od borova se verovatno dobija iz nekih pilana,mozda fabrika parketa (jedna mi je u bljizini kuce).Ako znate odgovor,pisite! Pozdravljam vas!
Post je spojen: [time]1291140445[/time]
_________________________________________________
provac je napisao(la):
eto vam dokaza da ne ukazujete poverenje ljudima koji su privatizovali zadrugu u belanoivci i koji se na svaki nacin bore da i dalje prljese ovaj dosta ojadjeni narod.svaka inf koju sam vam izneo je sto posto tacna sto se moze i proveriti.a izmedju ostalog vreme ce pokazati svoje pa ce se videti ko je u pravu.sta dalje da vam pricam ako se zna da su nam sednice od 16 -17 meseci prodavane kao trogodisnje i to po ceni od 5.00 do 5,2 eur i to clanovima zadruge onda vam je sve jasno .prevare na sve strane.tacno je da se borovnica izvezla po 9.2 e eur a da su clanovi na kraju dobili 5,2e , e a se vi upitajte gde je 50 posto novca otislo , a da vam samo skrenem paznju da je treca tura otisla i do danas dani nije naravljena kalkulacija , a izgleda da ce ljudima biti islaceno po 2,2 eu.mi cemo ovih dna dobti prave sadnice i po pravoj-nabavnoj ceni .kada stignu dobicete slike i skeniranu fakturu, da vam niko ne bi prodavao maglu.odgovor za mikija iz grocke je da ce se tesko borovnica adaptirati na tu kiselost ili ces morati mnogo novca da ulozis da bi je doveo na kiselost oko 5 sto je vec normala.to mozes ostici i sumporom kao i sa velikom kolicinom iljevine pretezno cetinarske , a moze u druge vrste sve osim bukve normalno da se kombinuje sa cetinarskom.za anonimusa iz rima borovnice koji skace sam sebi u usta obavestenje da je dragan nedeljkovic SAM ISTUIPIO iz zadruge a da nije iskljucen jer su ga clanovi zadruge odrzali i to vecinom glasova.toliko da se zna istina.mislim da se i kolega iz topole ovim postom dovoljno inf o cenam i nacinu rada bivse zadrufe iz belanovice.pozzzz
Provac hvala na informacijama, jos cekam od prima borovnice odgovore a mozda nece da odgovore, ovi vocari iz Jarmenovaca kazu da je mozda taj direktor Djuknic iz Prima Borovnice isti Djuknioc koji je njih 'udesio' mislim finansiski udesio.
 
Odg: Borovnice

Raspitacu se za taj treset..i gde moze da se nabavi,pa cu vam staviti informacije na uvid..mozda nekome to znaci,kao i meni.
 
Odg: Borovnice

Dj
đorđe je napisao(la):
topola je napisao(la):
meni su rekli da tog treseta ima u nekoj firmi na putu za N.SAD kad se izadje iz Zemuna,..,mislim da se zove Skala ili tako nesto.
miki je napisao(la):
ordje puno hvala
Post je spojen: [time]1291216437[/time]
_________________________________________________
Djordje puno hvala na info o tresetu. Jos da dobijemo info od Prima Borovnice o njihovom direktoru pa da vidimo sta cemo dalje. Ako je to taj Djuknic sto je radio sa vocarima iz Jarmenovaca onda od njega treba zazirati. Ako Prima Borovnica ne odgovori to je zbinjujuce a mozda potvrdno da tu nesto nije u redu. Interesuje me kod koga jos mogu da se nabave sadnice borovnice ali po dobroj ceni, ako neko zna neka javi.

topola je napisao(la):
Dj
đorđe je napisao(la):
topola je napisao(la):
meni su rekli da tog treseta ima u nekoj firmi na putu za N.SAD kad se izadje iz Zemuna,..,mislim da se zove Skala ili tako nesto.
miki je napisao(la):
ordje puno hvala
 
Odg: Borovnice

Prima Borovnica, posto nema odgovora od 'tvoje visosti' slucajno sam dosao u kontakt sa jednim clanom te vase zadruge iz Belanovice. I gle cuda, ti Prima ne govoris istinu, taj zadrugar kaze da je u prvoj isporuci cena bila 9€/kg uz 43% troskova, druga isporuka 7,5€ a treca 4,2€ uz isti nivo troskova (43%). Takodje kaze da je direktor slao veliki sleper hladnjacu za Holandiju a imali ste samo1360kg plodova u prvoj posiljci, 1850kg u drugoj,..!!! Da li je to normalno i moguce?. Covek mi je pokazao kalkulaciju koju je dobio od vaseg direktora Ivana Djuknica. Prima, ako je ovo neistina izjasnite se jer sam video kalkulaciju na Prima Borovnica memorandumu. Kao sto rece Provac, Vi ste izgleda jedna gomila koja je zavedena i sada svi lazete i pricate o nekim super cenama, povracajima od ministarstva i sve to radi navlacenja novih clanova i kupaca sadnica. Ja takvu drskost nisam mogao da zamislim, cim je Provac rekao sta mu se desilo u toj zadruzi, ti si se javio izrekao neistine i nestao,..,bravo za Prima Borovnicu iz Belanovice, ovo je prava 'preporuka' da vam se novi clanovi pridruze.
Prima-borovnica je napisao(la):
Poštovani korisnici foruma,gospodin Dragan Nedeljković je na poslednjoj Skupštini zadruge "Prima-borovnica" predložen za isključenje iz zadruge jer je svojim postupcima nanosio štetu po zadrugu.Njegove ocene o radu zadruge nikako ne mogu biti objektivne."Prima-borovnica" iz Belanovice je zadruga sa najboljim konceptom gajenja borovnice u Srbiji,koja poseduje najveće površine pod borovnicom(preko 30 hektara).Prodajna cena kilograma naše borovnice je ove godine dostigla 9 i 8.2 evra,proizvođaču je ostajalo čisto 5.10 evra po kilogramu.Posedujemo potpuno formiran krug delatnosti,od nabavke najkvalitetnijeg uvoznog sadnog materijala do proizvodnje i obezbeđene prodaje ploda po najvišim cenama.
 
Odg: Borovnice

Jel ima neki član foruma koji će napisati ubrao sam toliko kg sa jedne biljke i koliko je stara ta biljka. Jedan piše imamo preko 30ha pod borovnicom a drugi pominje bedni izvoz od 1360kg + 1850kg ......
:sta:
 
Veliki pozdrav svima. Zamolio bih one osobe koji se razumeju u gajenje borovnica da mi odgovore na neka pitanja ukoliko je moguce.
S obzirom da su za ozbiljno gajenje borovnica potrebna velika ulaganja, da li postoji neka vrsta finansijske pomoci (mislim na subvencije drzave ili na pomoc eu) i kako doci do nje?
Kakva je situacija oko plasmana gotovog (svezeg) proiizvoda? Kako najlakse doci do kupca, da li u Srbiji postoje neka udruzenja za gajenje borovnice uz pomoc kojih je moguce plasirati svoj proizvod?
Ozbiljno razmisljam da pocnem sa gajenjem borovnice i zbog toga bih voleo da se povezem sa ljudima koji su vec u tom poslu. Unapred hvala!
 
iscitaj malo forum, imas jos dve teme o borovnici u vocarski proizvodi... pa sta ti nije jasno pitaj...

koliko bi sadio:haha: inace drzava na ha daje 800.000 dinara ali se zale ljudi da niko ne dobija.. ::lose::
 
Poslednja izmena od urednika:
Odg: Borovnice

Ja nisam clan ali sam video kalkulacije prema posiljkama i one su: Prva posiljka 1360kg, cena 9 eura troskovi 43%, druga posiljka 2650kg, cena 7,5€/kg troskovi 41,55%, treca posiljka 1870kg, cena oko 4,2€, troskovi se neznaju jer kalkulacija nije ni obelodanjena. Znaci od cele price Prima Borovnice od 30-40ha zasada izvezli su 5880kg u tri posiljke i svaki put je isao veliki sleper hladnjaca koji je kostao ukupno 6000€. Prima Borovnica sa ovog foruma se ne oglasava i to samo potvrdjuje navode Provca i njegov savet da se izbegava ova prevarantska zadruga ima jos dodatnu tezinu. Pitao sam za njihovog direktora Ivana Djuknica ko je i gde je radio,nisam dobio odgovor. U Topoli se prica da je neki Djuknic ojadio farmere u Jarmenovcima i po svemu sudeci se radi o istoj osobi jer Djuknic prezime nije tako cesto. Forumasi trebaju da budu oprezni pri svakoj prici ili promociji ove zadruge borovnice u Belanovici.
meeker je napisao(la):
Jel ima neki član foruma koji će napisati ubrao sam toliko kg sa jedne biljke i koliko je stara ta biljka. Jedan piše imamo preko 30ha pod borovnicom a drugi pominje bedni izvoz od 1360kg + 1850kg ......
:sta:
Post je spojen: [time]1291374117[/time]
_________________________________________________
Ne da je krao nego je drao zadrugare. Interesantno je da nema nijednog zadrugara ukljucujuci Mitrovica i Prima Borovnica sa ovog foruma da bilo sta demantuju od svega toga sto sam video a daleko od toga da kazu nesto o svom direktoru Ivanu Djuknicu koji ih tako 'umetnicki' obradjuje- po svemu sudeci. Treba uzimati sa velikom rezervom bilo koji komentar koji dolazi od clanova zadruge Prima Borovnica iz Belanovice ili od njihovog direktora.

markodanube je napisao(la):
Koliko ja vidim iz tvoje kalkulacije TU JE NEGO DEBELO KRAO !
 
Odg: Borovnice

To sto nema ljudi iz te zadruge ovde na forumu nije nista cudno. Pretpostavljam da su stariji ljudi sa sela koji nemaju kompjutere itd.
Slusajuci celu pricu od pocetka tu neko nekoga vara i taj neko nema bas mnogo veze sa ekonomijom, cim salje 1500 kg sa sleperom.

Ali je fakt da je borovnica dobra biljka i da se sa njom moze zaraditi novac.
Koliko sam ja citao po stranim portalima , na 1 hektar ima oko 10-12 tona prinosa u punom rodu.
Neka je i izvozna cena SAMO 3 € to je odlicna cena i dobra zarada , po mom misljenju , mozda se varam :sta:
 
Odg: Borovnice

Na ovoj adresi možete saznati više o prima-borovnici i videti imena zadrugara kao i finansijski izveštaj. Ukucajte ime privrednog subjekta (prima-borovnica) klik na pronađi u novom prozoru klik na prima-borovnica i otvoriće vam se prozor sa podatcima o subjektu. Ma umete vi to i bez ove moje pisanije. Naravno ovo je javno i svima dostupno.


http://www.google.com/url?sa=t&sour...0qHjBw&usg=AFQjCNH0GqI1NV0zQUvcNYfMqE2IHNxQwQ
:ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: Borovnice

i sta se tu moze videti:haha: nista, cak sta vise, covek posluje sa dobitkom od 435.000 dinara... to je samo sta je na papiru, a to sto nas zanima... e to cekamo od tog gospodina iz Prima-borovnica da nam odgovori ali je ocigledno mislio da je sa onim jednim postom pobio sve sumnje.. :haha:
 
Poslednja izmena od urednika:
Odg: Borovnice

nabavka treseta nije problem jer jedan moj komsija i buducu kolega, mislim na borivnicu hoce da posadi malo vecu povrsinu pa ce uvoziti trset direktno iz litvanije tako da ce biti viska . o tom potom.no sto se tice tamo neke bivse zadruge iz belanovice mislim da je izlisno trositi i reci i vreme nije mi cudo za ljude koji su ostali tamo jer su zavedeni, samo me cude ljudi koji jos uvek veruju u deda mraza.moje je kao coveka i clana ovog foruma da ljude upozorim da ne prodju kao ja i mnogi , a svima cu pomoci i savetima i ako treba pomoci pri sadnji bez da to iskoristim sa materijalne strane kao sto sam ja iskoriscen.pozzz pamet u glavu
 
Odg: Borovnice

Posto se i ja malo osecam prozvanim ja niujednom slucaju nisam nikoga ubedjivao da sadi borovnicu , jer to je stvar pojedinca znaci ja mogu pomoci ono sto znam i to je to,takodje ja sam izjavljivao i to je istina da sam u drugoj godini nabaro oko 150 kg sa 600 biljaka(polovinu sam prodao po pijacam u bgd a drugo polovinu dao zadruzi u belanovici to je islo maksiju i bilo je problema oko placanja pisao o tome), u trecoj godini sa istih 600 biljaka samo 60 kg jer si mi srne tokom zime oopasle pa su sa prosecne metar visine spala na pola metara to sam dao delti agrar u udovicama kojki otkupljuju za maksi i cena je bila oko 650 din kada se odbije ambalaza izaslo je na oko 600 din.
E sada sto se tice zadruge u belanovici ja nezelim nikoga da napadam jer nisam bio previse u toku sta je se i kako radilo .Moj otac je dobio u materijalu ya tu famoznu skupstinu koliko se secam otprilike to sto pise kod tebe TOPOLA sto je slazem se neverovatno,ali oni takodje imaju nekakava objasnjenja koja se meni nesvidjaju ali to je tako.Moje misljenje je bilo da nezadovoljni clanovi zadruge su morali da izlobiraju naprave vecinu i smene djuknica a ne da prepuste to stihiji i da ne uspu.
Tako da zelim da vam kazem da i moj otac od nedavno nije vise clan te zadruge odnosno da je izasao.
Tako da mi je zelja da ako moze zavrsimo sa prepucavanjima i priocamo o tresetu,piljevini sadnicama,prihrani i ostalim bitnim stvarima.
Post je spojen: [time]1291393422[/time]
_________________________________________________
Ja sam takodje samo cuo da tog terseta ima na vlasini ali ja neznam nista vise o njemu,ali ako provac to moze nabaviti preko tog komsije misljenja sam da je to mozda bolje jer je direktan uvoznik i ipak je taj treset proveren kod nas i pokazao se kao dobar.
 
Odg: Borovnice

Dovoljan je i jedan glas da se za nečiji lopovluk daleko čuje tako da, nema potrebe da više trošimo reči na takve.

Sad sam gledao za treset, to je čitava nauka, ima ga na mnogim mestima ali je baltički izgleda najbolji zbog % vlažnosti, hranljivih sastojaka i ph. i to beli tipa Sphagnum. Što se tiče vlasinskog, možda je ovo odgovor:



[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MB75VICPqfU[/youtube]
Post je spojen: [time]1291396208[/time]
_________________________________________________
Aleksandar Leposavić u knjizi kaže da je vlasinski treset pogodan za uzgoj borovnice i da ga ima u dovoljnim količinama. Kineski crni treset ima cenu od 100-200$ po toni, baltički, norveški, ruski je verovatno skuplji (zavisi od kvaliteta) a za svaku sadnicu treba oko 50L=50kg treseta i humusa (miks) pa računajte :cao:
 
Odg: Borovnice

ZZ Prima-borovnica nema nameru da odgovara na obmane i lazi koje su plasirane od odredjenog broja ljudi protiv kojih je bio poveden postupak za iskljucenje a oni su posle toga istupili iz zadruge. Zadruga Prima-borovnica nikada nije komunicirala na tako prizemnom nivou niti ce to ikada ciniti.
Svi dobronamerni koji zele pravu istinitu informaciju o gajenju borovnice, nabavci sadnica i izvozu svezih plodova mogu je dobiti kod nas, i kao i uvek, ona ce biti prava i korektna kako i prilici najboljoj, najvecoj i najuspesnijoj organizaciji koja se bavi borovnicom u Srbiji.
Sa ovim je za nas svaka polemika zavrsena i necemo vise odgovarati na bilo kakve optuzbe ljudi ciji su nam metodi jako dobro poznati.

Za ZZ Prima-borovnica
Sa postovanjem
direktor Djuknic Ivan
 
Odg: Borovnice

srkitransporter je napisao(la):
i sta se tu moze videti:haha: nista, cak sta vise, covek posluje sa dobitkom od 435.000 dinara... to je samo sta je na papiru, a to sto nas zanima... e to cekamo od tog gospodina iz Prima-borovnica da nam odgovori ali je ocigledno mislio da je sa onim jednim postom pobio sve sumnje.. :haha: :haha: :haha:

Kolko ja vidim čovek sa ulogom od 150eura ima sva ovlašćenja. Ili je u pitanju kolektivni organ upravljanja :sta:.
:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh