Bolesti svinja i njihovo lečenje

Kolegi vec drugi put za redom krmaca nakon prasenja nezeli jesti.
Sto joj dati? Sto joj bi? sa prascima sve u redu,ali ojna nece da jede
 
Neznam koji premiks koristi kolega ,i ja sam imao slican problem ,pa sam poceo da koristim Amino Gold. Od kad sam dodavao u prekrupu mnogo im se povecao apetitet ,jeste da je malo skup al vredi svaki dinar! :ppozdrav:
 
probao sam sve do sada navedeno i nista nije htela pocela je da izlazi napolje i da rije hranio sam je bio na flasu i usta stavljao jaja i bilo je doslo do poboljsanja pocela je bila sama da jede pomalo ne puno. Sada taman kada sam se ponadao da je bolje opet odbija hranu samo je zemlju i igalj sta joj je tu zanimljivo neznam prasicima je sutra 2 nedelje nadam se da ce opet doci sebi Hvala svima na pomoci ::000::
 
Ako imas uslova pustaj je sto vise napolje.svinje rijuci nalaze potrebna hraniva-korenje,gliste,bube,koji im potpomazu varenje.U to sam se licno uverio sa prasadima koji su se ojadili od proliva.Nikakav lek nije pomagao,i vet mi rece da im ogradim malo zemljista i da ih pustim tu.Za 2 dana stao proliv.
 
Hornyik je napisao(la):
Neznam koji premiks koristi kolega ,i ja sam imao slican problem ,pa sam poceo da koristim Amino Gold. Od kad sam dodavao u prekrupu mnogo im se povecao apetitet ,jeste da je malo skup al vredi svaki dinar! :ppozdrav:

Koju količinu AMINO GOLD-a ste koristili u umešavanju sa prekrupom?
 
kod mene se to zove "kunjajuca bolest"samo jednom sm imao takav slucaj jedva sm cekao da odlucim prasad jela samo kolko da prezivi to joj je bilo prvo prasenje a posle se oprasila kod mene jos 5 puta i vise nije imala taj problem a sad ove krmace prilikom dojenja pojedu od 8 do 10 kg koncetrata
 
Krmacama mesam na 100kg 2kg Amino Golda ,tovjenicima 3-2.5kg u zavisnosti od uzrasta. Inace Zorane koja je cena A.G. premiksa kod vas?
 
none kazi mi dali ti je ta krmaca prvopraskinja cas jela napr. jede 2 dana solidno i (to samo zameteno) i onda 2 dana samo pije vode izadje napolje rije zemlju i zvace sta zvace ko ce je znati jako mi tesko ustaje i kega se kad ide dali je i kod tebe bio takav slucaj
:cao:
 
da nisi slucajno davao nesto za smirenje :sta:
Post je spojen: [time]1296064077[/time]
_________________________________________________
fali jos informacija kako se isprasila da li je celu lozu izbacila da nije pojela parce loze pa nemoze da svari da nisi slucajno hranio sa kukuruzom u zrnu kakav je izmet boja cvrstina
 
Krmaca nema u prednjim sisama mleko

Krmaca nema u prednjim sisama mleko(prvih 6),a u ostalim ima...molim vas ako neko zna zasto se to desava i kako da se spreci neka odgovori...
Pozdrav

Nije bilo potrebe za otvaranjem nove teme pa sam Vašu spojio u već postojeću sa sličnom problematikom. Pravila foruma nalažu da se prvo predstavite: http://poljoinfo.com/index.php?topic=2.4005
 
none davali smo joj andola, lozu nije pojela posto sam bio pored nje svo vreme , ima tvrdu stolicu kao klikeri jako tamne boje ( mozda joj je tamna zbog zemlje ili uglja posto to uzme malo da jede) danas je opet nesto malo jela kupio sam danas prasicima predstarter (gebijev) i za divno cudo prasici su odma prvi dan uzeli da jedu danas im je 16 dan to sto im je ostlo pojela je krmaca i jela je ribu i nesto malo zametene hrane posto suvu nece ni da omirise ::super::
 
gari je napisao(la):
none davali smo joj andola, lozu nije pojela posto sam bio pored nje svo vreme , ima tvrdu stolicu kao klikeri jako tamne boje ( mozda joj je tamna zbog zemlje ili uglja posto to uzme malo da jede) danas je opet nesto malo jela kupio sam danas prasicima predstarter (gebijev) i za divno cudo prasici su odma prvi dan uzeli da jedu danas im je 16 dan to sto im je ostlo pojela je krmaca i jela je ribu i nesto malo zametene hrane posto suvu nece ni da omirise ::super::
pozdrav drug, kod slabog apetita krmaca posle prasena ja radim sledecu terapiju, odma posle prasenja obavezno dajem PENSTREP i to sa produzenim dejstvom, a u slucaju kada krmaca nejede dajem 20ml Menbuton "WERFFT" za lucene zucnog soka, rada pankresa, i povecanog lucenja crijevnog soka, i 10ml BUTOSALA 100, na taj nacin resavam te probleme, ili alo krmaca imalo jede u jaja i pekmez umijesam oko 5g LELAX praska, koji omeksava feces povecanim lucenjem crijevnog soka. pozdrav :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
gari je napisao(la):
none davali smo joj andola, lozu nije pojela posto sam bio pored nje svo vreme , ima tvrdu stolicu kao klikeri jako tamne boje ( mozda joj je tamna zbog zemlje ili uglja posto to uzme malo da jede) danas je opet nesto malo jela kupio sam danas prasicima predstarter (gebijev) i za divno cudo prasici su odma prvi dan uzeli da jedu danas im je 16 dan to sto im je ostlo pojela je krmaca i jela je ribu i nesto malo zametene hrane posto suvu nece ni da omirise ::super::
po izgledu izmeta ona ima neku upalu pozovi veterinara neka odradi antibiotik sa produzenim dejstvom da li joj mozda izlazi gnoj na stidnicu uzni stocno brasno i secer sa mlakom vodom probaj da li hoce to da bojede
 
Ovaj Menbuton "WERFFT" je dobra ideja.
Budem to rekao kolegi da dade krmaci nakon prasenja.
On bas ima neku nesrecu da nikako ne zele jesti nakon prasenja par dana :sta:
 
hvala svima na savetima probacu pa cu vam javiti dali ima poboljsanja hvala :cao:
 
draganpopo je napisao(la):
pozdrav svima , imam farmu svinja od 65 prasilja i skoro diplomirani inzinjer poljoprivrede, sto se tice kasljucanja, otezanog disanja, ili upale pluca svinja jedini lijek koji je stvarno djelotvoran
Ime lijeka: Draxxin 100 mg/ml
Farmaceutski oblik: injekcijska otopina
Aktivna tvar: tulatromicin
Pakiranje: bočica sa 20 ml, 50 ml i 100 ml
Kod nas u Republici Srpskoj bocica od 50ml kosta 250 km sto je oko 130 eura, i primjenjuje se im. u dozi od 1 ml na 40 kg. mozda izgleda skupo, al ako se bolest primjeti na vrijeme u roku 24-48 sati, sa jednom dozom problem se resava . ili vakcina M+pac protiv preumonije izazvane Mycoplasma hyopneumoniae koja kosta oko 38 eura bocica od 50 ml, i primjenuje se im. 1ml po dozi 7 i 28 dana starosti prasadi. nadam se da ce vam savjeti pomoci posto kod mene te terapije imaju uspijeha.
Post je spojen: [time]1290265397[/time]
_________________________________________________
a sto se tice proljeva kod prasadi najvaznija je higijena objekta i redovna dezinfekcija , ja kod sebe primjenjujem vakcinaciju krmaca pre prasenja i to 75. i 100. dan suprasnosti sa vakcinom gletvax 6 u dozi od 5ml po aplikaciji koja stvara imunitet kod prasadi na bakterije E. coli diarrhoea and Cl. perfringens Type C koje su najcesci izazivaci proljeva,

kod nas je draxxin 50ml 17500din=oko165eura
ima li kod vas to manje pakovanje da se nadje od 20ml,koliko ono kosta?
pozdrav!!!
 
zdravo imam problem sa mladom nezimicom bila je se u redu pustio vepra zavrsio posao i evo sad nakon 20 dana primecujem ja tesko ustaje kad ustaje zadne noge i se pomalo tresu a kad ustane nema problem ide normalno.pa nezmam sta da radim dali da cuvam da se prasi ili na prodaju.pozdrav
 
Ristin je napisao(la):
draganpopo je napisao(la):
pozdrav svima , imam farmu svinja od 65 prasilja i skoro diplomirani inzinjer poljoprivrede, sto se tice kasljucanja, otezanog disanja, ili upale pluca svinja jedini lijek koji je stvarno djelotvoran
Ime lijeka: Draxxin 100 mg/ml
Farmaceutski oblik: injekcijska otopina
Aktivna tvar: tulatromicin
Pakiranje: bočica sa 20 ml, 50 ml i 100 ml
Kod nas u Republici Srpskoj bocica od 50ml kosta 250 km sto je oko 130 eura, i primjenjuje se im. u dozi od 1 ml na 40 kg. mozda izgleda skupo, al ako se bolest primjeti na vrijeme u roku 24-48 sati, sa jednom dozom problem se resava . ili vakcina M+pac protiv preumonije izazvane Mycoplasma hyopneumoniae koja kosta oko 38 eura bocica od 50 ml, i primjenuje se im. 1ml po dozi 7 i 28 dana starosti prasadi. nadam se da ce vam savjeti pomoci posto kod mene te terapije imaju uspijeha.
Post je spojen: [time]1290240197[/time]
_________________________________________________
a sto se tice proljeva kod prasadi najvaznija je higijena objekta i redovna dezinfekcija , ja kod sebe primjenjujem vakcinaciju krmaca pre prasenja i to 75. i 100. dan suprasnosti sa vakcinom gletvax 6 u dozi od 5ml po aplikaciji koja stvara imunitet kod prasadi na bakterije E. coli diarrhoea and Cl. perfringens Type C koje su najcesci izazivaci proljeva,

kod nas je draxxin 50ml 17500din=oko165eura
ima li kod vas to manje pakovanje da se nadje od 20ml,koliko ono kosta?
pozdrav!!!
ne drug koliko ja znam da ga manjega nema od 50ml baru prodaji kod nas :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh