Bolesti svinja i njihovo lečenje

Ako vec kaslja po neki Floroon inekcijono +dexametazon+Amoksiciklin
A kroz hranu idi Doksiciklin 5 dana
 
Kolege sta predlazete kao prevenciju za krvavi proliv kod svinja?
Ne desava se cesto ali kod kategorija oko 40-50kg hoce da probije i resim ga praskom tiamulinom i injekciono floronom.
Ali ubacio bi nesto,i da li vredi uopste ,od preparata na biljnoj bazi?
Pre par godina sam ga doneo izgleda sa nekim nazimicama i od tada nikako da se izgubi :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Вреди, потражи хербу. Или погледајте понуду од еликсира. Најјефтинија варијанта и нема каренце. Али мора стално да иде, од 25 кг па до утовара.
 
Kolege sta predlazete kao prevenciju za krvavi proliv kod svinja?
Ne desava se cesto ali kod kategorija oko 40-50kg hoce da probije i resim ga praskom tiamulinom i injekciono floronom.
Ali ubacio bi nesto,i da li vredi uopste ,od preparata na biljnoj bazi?
Pre par godina sam ga doneo izgleda sa nekim nazimicama i od tada nikako da se izgubi :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sdm 1000, idi to i nemas problema ja to stalno koristim zadnjih 5 godina
 
Kolege sta predlazete kao prevenciju za krvavi proliv kod svinja?
Ne desava se cesto ali kod kategorija oko 40-50kg hoce da probije i resim ga praskom tiamulinom i injekciono floronom.
Ali ubacio bi nesto,i da li vredi uopste ,od preparata na biljnoj bazi?
Pre par godina sam ga doneo izgleda sa nekim nazimicama i od tada nikako da se izgubi :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja sam imao isti problem sa proslom turom, patent herba u hranu i tilovet injekcije su bile jedino resenje.
Ako imas mogucnost izdvoj obolele svinje, lako se prenosi.
 
Стартер концентрат? Смањи им количину хране за почетак, и да једу оброчно 4-5 пута на дан. Можеш узети колистин и убацити у воду за пиће или пребости енроцином 5 %. То је скоро па нормално 6-8 недеља старости почну да једу као суманути. То сам и ја приметио.
 
Da starter... Kad pocnu da jedu pod krmacom dajem im imuno plavi dzak patent isto, onda pred zalučenje mesam imuno i start, i kad ih zalucim ide start i stocno, dok ne pojedu otprilike po jedan džak po glavi... To mi se do sada lepo pokazalo, ako gresim ispravite me...
 
Nema šta da grešiš ,moža samo u količini .
Mada i ja idem sa patentovim proizvodima u hranilicu (po volji) samo u prvih mesec po lučenju ubacujem neosulfox u hranu i vodu + zakiseljivač.
Idem sa konc. Imuno bejbi.
 
Овако изгледа упала слузокоже желудца и крвава црева.
a0f221804eb2e59cfb620fb41c18ffc5.jpg
 
Ово је на послу, све се вакцинише цирко/мико/пррс. Највероватније је нешто прошло кроз храну, има их на појилицама и гризу ланце (има у сваком боксу пар комада ланаца). Можда су соју појачали да надоместе нешто друго или прошао кукуруз са токсинима. Јетра добро изгледа и плућа чиста.
 
Може бити и до ситно млевене хране али онда буде пуно израженији набори у желудцу и виде се јака упала па чак и крварење. Али веома ретко то иде само, увек буде још неких комбинација инфекција, то буде само улаз у организам.
 
Kupio sam suprasnu svinju sa farme, slabo jede i pije već 3-4 dana, nema temperaturu, ustaje, ali malo vuče zadnje noge dok ustane. Ima neki rozikast sekret iz očiju i natečene kapke. Jede jaja, žvaće slamu ali ništa mleveno. Šta može biti?
 
Nazad
Vrh