Bolesti svinja i njihovo lečenje

Imam i jedno sa sličnim problemom ali ono nema toliko tih plikova. Samo na vratu i pomalo po samim leđima. Malko je crvenkasto oko očiju.
Zvaću sutra veterinara pa ću videti šta je.
 
Jer mi moze neko pomoci kod prasica se pojavili neki plikovi po stomaku i kod uveta par komada ali po stomaku ima dosta i nateceno je jer mozda zna neko sta bi to moglo biti?
Izgledaju kao kad ujede komarac samo malo vece i nateceno.
 
Koliko su stari prasici? Da li nije nisu onako veci roze boje ,imaju li temperature .Jer moze da ih uhvatio cerveni vetar.
 
Da onako roze boje su, nisam merio temperaturu, zvao sam veterinara doci ce ujutru, nadam se da nije nista sto ne moze da se izleci.
Pa oko 2,5 meseca su stari.
 
Hvala kuka9, nemam svije lekove pa sam zvao veterinara dolazi ujutru.
Sta to moze biti jer znas mozda?
 
neka infekcija koze,ne znam ni sam tacno ,neko od veterinara moze da ti kaze,ali ova terapija je prava,pre neki dan sam jedno od 20ak kg bocnuo 3dana i kao rukom odneseno.
 
Moze biti crveni vetar antibiotike 2- 3 dana proce crvenilo ,ali bar 5 dana bi trebao davati antibiotike jer se bakterije povuku u krv , a simptoma nema kozi.
 
U pravu si kuka9 bio je veterinar i kaze da je kozna bolest dao je neke 4 vrste inekcije i kaze da za 3-4 dana treba da prodje.
Mozes ici za veterinara :bravo:
 
Da je srece da sam isao,bolje bi mi bilo,mada sam dosta naucio hraneci svinje,evo skoro pa deseta godina,praksa i muka naterala.
 
Kod mene proliv kod malih prasica na sisi, je vec kao dobar dan. Do sada sam se uspesno borio i nisam dozvolio ni jedno da mi ugine. Nisam neke posebne lekove davao, vec Kaodiar S i eventualno Amoxicilin, Neostrep LA..Sa kaodiarom samo treba biti uporan, jutro vece po 1ml najmanje 3 dana. Ovi sada mi dobili u treci dan, sto me brine. Nisam imao injekcije, pa pozvao veterinara, ali i on preporucuje samo Kaodiar. Videcemo..
 
Sta si davao druze?. Ja sam ovoj mojoj dao posle prasenja Neostrep la, znaci sa produzenim dejstvom. I sada sam naravno krenuo da dajem neosulfoks u hrani, po jednu supenu kasiku na obrok. Pokusacu preko uvazenog kolege @Kuka9, da nabavim vakcinu protiv E.Coli, posto je ovde to misaona imenica.
 
Penstrep obican i odma drugacije mozda je neko jos sutra i prosao a krmacu sam redukovao hranu mekinja ubacio malo da razblazim mlecnija je bila imala vise mleka .
 
Ma ja joj davao mekinje 6 dana pre prasenja, pa onda ova tri dana samo malo dodavao koncetrat i to za suprasne( slabiji) i opet problem. Jel ti ides krmaci preventivno sa Penstrepom(ako i nema proliva kod prasica) ili po pojavi i koliko dana joj dajes?
 
Veoma dobre rezultate protiv proliva daje vakcina protiv e coli i clostridie Gletvax 6 ili Clostrikol, vakcinacija 75 i revakcinacija 100dan, podizanje imuniteta kod prasadi je glavno i osnovno, i naravno temperatura obijekta tj grejna ploca velikim dijelom smanjuje mogucnost podhladjivanja prasadi.:ppozdrav:
 
Davao sam dva dana kad se pojavio proliv ,a prasad su zasticeni jos sigurno 2 dana jer postepeno izlucuje u mleku antibiotik .
 
Zategli su jos sinoc kada sam davao drugu dozu Kaodiara, a danas na jedno primetio zuckastu, ali tvrdu stolicu.
Veoma dobre rezultate protiv proliva daje vakcina protiv e coli i clostridie Gletvax 6 ili Clostrikol, vakcinacija 75 i revakcinacija 100dan, podizanje imuniteta kod prasadi je glavno i osnovno, i naravno temperatura obijekta tj grejna ploca velikim dijelom smanjuje mogucnost podhladjivanja prasadi.:ppozdrav:
Ma sve mi je jasno, samo jos da mi kazes gde da nabavim vakcine, ali da mi posalju, a ne da idem 200 km po njih. Sto se tice temperature kod prasica, na nekim vidim da im malo kozica oprljena od kvocke, moracu da im mazem kremu za suncanje:haha:. A podloga u sanduku je od slame koju, svaki dan menjam. Meni se betonski pod u prasilistu pohabao i nikako ne mogu da ga ocistim 100 % od naslaga koje se navuku po sitnim rupicama. I kada vrsim dezinfekciju, ne dospe svuda i eto E. Coli koja se uvukla u objekat i ne mogu da je se resim. Planiram da na beton, nalepim gumirani pod, tako da dobijem i glatku i topliju podlogu.
 
jedna suprasna krmaca mi ima manje probleme sa zglobovima na zadnjim nogama...ustaje,seta kao i svaka druga krmaca nista manje samo sto se primecuje da se pazljivije oslanja na noge
 
Nazad
Vrh