Bolesti svinja i njihovo lečenje

Komponentu UBM sa kukuruzom. Oni su to pravili mnogo razblaženo, 20 kg smeše na 350 kg, ja sam jače, malo slabije nego što je po recepturi. Ali neće da jede ni samo mleveni kukuruz.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ne znam, verovatno. Nisam pitao za detalje. Ubacivano je koštano brašno.
Zašto? Neće da jede zbog ukusa?

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Овако на даљинску анализу, симптоми токсина, коштано брашно избацуј. Ко зна колико је стајало негде на лагеру и у каквим условима складиштено. Можеш дати антибиотик (амоксицилин) и обавезно индигест или менбутил, он делује на разне токсине у организму.
Направи храну за супрасне крмаче, узми супер за с-2(14% протеина). Миназел или зеофид али баш овако како пише немој стимулан ово-оно.
Ако су токсини у питању треба да прође времена док се организам мало не очисти и почне да једе.
 
Pitao sam ga, nije stavljao ništa od minazela i slično. Moj kukuruz nije plesniv, jedino ako je tamo jela svašta. Koji proizvođač pravi super za S-2, mislim da toga nema kod nas?
Za ovo lečenje mora da zovem veterinara.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Види по продавницама сточне хране зависи од произвођача назначено је на етикети 35-40% протеина. То се меша са кукурузом или јечмом. И обавезно миназел или зеофид зависи од произвођача.
 
Svinja je bolje, mada i dalje slabije jede, tj. bira šta će da jede. Kupio sam dve vrste supera, jedan mirišljav bolje jede. Dajem i minazel. Moguće da zbog promene slabije jede. Davao joj je veterinar na moj zahtev 3 dana amoksicilin, nešto za želudac i analgin, on misli da je povređena tokom utovara i transporta. Sad ustaje skoro bez problema. Pozadi ima masnicu od udarca ili pritiska nekim predmetom.
Hvala na savetima @Sapatnik
 
Nazad
Vrh