Bolesti ovaca

Svake kapi koje su zaljudsku upotrebu bi dobrodošle, kao i antibiotska mast za oči.Ja imam koloidno sredbro koje se pokazalo jako dobro.
 
sava21 slicne probleme sam imao sa jagnjadima idf na Zlatiboru,slali smo bris nekoliko puta u vet.instiitut Kraljevo,samo jednom je izolovana hlamidija(sumljam da je iz oka,pre ce biti da bris nije uzet pravilno),predpostavka je da se radi o nekom virusnom konjuktivitu,najbolje rezultate daje vzmicin mast,isperes sa fizioloskim i 2-3 puta dnevno naneses mast.sve ostale antibiotske masti i kapi nisu davale rezultate.
 
holanfenikol sam ja koristio kad je pas imao upalu oka, jako dobra mast. ako je pomogla psu, moze i jagnjetu. a inace je ta mast za ljude.pa sad izaberi od ovog sto smo naveli.
 
Europu plaši novi virus Schmallenberg
У Енлеској угинуће јагњади око 4,5% (за сад) најкасније минут по јагњењу. Енглези кажу да је вирус пренет из централне Европе а јесенас је дијагностикован у Немачкој, Белгији, Француској и Холандији. Јел' неко јесенас увозио грла и има ли код нас оваквих угинућа?
 
Тако и ови рекоше да су инсекти претходне године раширили вирус који је напао и краве али за сада немају податке да је ту нанео штете. За човека није опасан.
 
Jel se desilo da nekom izmrzne jagnjetu uvo? Meni oko ovih mrzazeva jednoj maloj bliznakinji od w izmrzlo uvo, mazao sam kantarion i crveno je i ljusti se, mnogo ruzno iygleda ali ono je veselo. Kakva je prognoza?
 
Jel se desilo da nekom izmrzne jagnjetu uvo? Meni oko ovih mrzazeva jednoj maloj bliznakinji od w izmrzlo uvo, mazao sam kantarion i crveno je i ljusti se, mnogo ruzno iygleda ali ono je veselo. Kakva je prognoza?
kolega ono sto ti mogu reci iz licnog iskustva da su meni oba uha billa izmrzla u vojsci, davne '99. oba uha bila crvena do pola i ljustila se bas! a evo ih sad oba su tu!:ppozdrav: Nastavi ih mazati kantarionom. cim je veselo znaci da nema bolove i da mu ne smeta previse to. bice ono dobro!
 
Ovo je bila luda zima a jos nije gotova
valjda ce da mu bude ok, sva sreca pa na razanj ne idu ovcije usi ko prasece inace bi me posle pitali sto sam mu pojeo uvo :osmeh:
 
ma nece ono na razanj bice dobro kad se zagirje sa ovcama malo i naravno netreba da bude mokro po usima i da nije velika vlaga u stali

---------- Poruka napisana u 22:32 ---------- Prethodna poruka je at 22:29 ----------

kod emne je ovo jagnje stvarno snaslo bilo je zivahno ali ovca posle jagnjenja nikakva samo,lezala nije imo ko da ih u noci zgrije i jedno se smrzlo
 
Jedno jako ozbiljno pitanje: kupio sam jagnje staro 10 dana i nisam primjetio da ima upalu usnene suplje tj oko zuba krv i upala pbraza i nepc, jeste li imali slicnih problema i kako ste rjesavali?
 
od juce od akda sam ga kupio dajme na flasicu a kaze prijasnji vlasnik da je bilo pod ovcu uz dohranu....
 
On kaze da zalfijom ispiram i kamilicom i 2-3 puta limunom da malo ocistim plus sto mogu Kalij-hipermanganom da ocistim sa sunjdjerom sta vi kazete da li je to moguce i da li je moguce posto mu zubi rastu (donji) da se desava krvarenje?
 
Nazad
Vrh