Bolesti ovaca

imam pitanje
ovca stara 2,5 godine redovno se pari u sezoni ali se ne jagnji
sta moze da se pokusa?da nije neka cista ili....?nije lecena nikad od toga
 
Najuspješnije liječenje će bit da je dobro uhraniš i i zakolješ.Sve drugo mislim da ne garantira uspjeh, a trošak je siguran.
 
ma znam ja to druze,ali kolega hoce da pokusa nesto
dat joj je sinhrogal pa cemo videti sta je
inace to je trenutno jedna od najlepsih i najkvalitetnijih geneticki ovaca u svojoj rasi pa je njegovo zalaganje razumljivo
 
Ako je takvih osobina razumljivo je da se sve pokuša, no htjedoh samo reći da nije uobičajeno barem kod nas amatera. Ako netko od kolega profesioonalaca nešto zna ,
nadam se da će se oglasiti, unatoč početku godišnjih odmora..
Sretno u liječenju.

sava 21 ,
u mom kraju ne kupaju ovce već godinama, svi se drže cjepiva.

Pozdrav
 
mislim da sam utvrdio razlog zasto moj ovan nece da skace na ovce.izgleda da ima bruh.primetio sam izbocenu kuglicu,ne obraslu vunom,velicine rotkvice iza testisa,a ispod repa.da li se neko susretao ranije sa ovim?
 
Provjeri da se ne radi o uobičajenoj kvrzi koja se često nalazi na leđima ili vratu,
a ispunjena gustim gotovo grisastim gnojem koji se istiska kada se kvržica razreže.
Imao sam slučajeva da bude veličine manje jabuke(doduše na prsima).
Isto tako se zagnojilo mjesto dgje sam ovci davao injekciju, kvrga kao šaka, razrezao, istiskao, dezinficirao i zaraslo.
 
vrlo je moguce da je to,posto su testisi normalne velicine i polozaja,medjutim,primecujem da mu je to mesto jako bolno na dodir,pa je komplikovano probati to istisnuti.hvala druze:ppozdrav:
 
Bez obzira na bolnost, mišljenja sam da to treba hitno utvrditi o čemu se radi i sanirati.
Ako treba da ga dvojica svežu i drže dok se pregleda.
 
drugari,sta moze da bude mom jagnjetu,dosta zaostaje za ostalima u tezini,jede lepo ali sporo bas sporo napreduje...sta da preduzmem?
 
Malo podataka si dao ali šta je tu je!
Daj mu TOKOSELEN i očisti ga od parazita. To je moje skromno mišljenje.:ideja:
 
izvini ako nisam dobro objasnio.....ali ne znam sta drugo da kazem...ostali imaju 30-35 kg a ono nema vise od 12-14.......hvala na odg
 
ima vise razloga
mozda nije dugo sisalo mlijeko svoje majke kao drugi
ili je mejka ga rodila sa svojom godinu dana rano
ili ako je iz dvojni da je ono jagnje ga drugo guralo i ovo nije napredovalo
 
kasnije...kad poraste,posto je zensko mislio sam da ga ostavim ..jel to nije neki problem i da li ce biti sve ok,kad ono bude trebalo da se ojagnji?
 
Cim je tolicko znaci da ima neki problem i ako ga mi ne znamo sigurno ga ima,tako da ti je moj savet da ne ostavljas za priplod.
 
poslusacu vas,kad dobije jos mase jednostavno cu je prodati i uzeti drugo...Hvala vam jos jednom
 
Pozdrav, imam jedno pitanje, imam oko 20-ak ovaca , pa njih 7 je dobilo zarazni ektim, veterinar mi kaze da to nije opasno da ce proci samo da ih mazem sa jodom, a na internetu sam nasao da jeste opasno, pa me zanima da li je neko imao iskustva i da li zna da mi kaze, ako se izlece ovce da li mogu ponovo to da dobiju ? i procitao sam da te obolele ovce treba da se odvoje od zdravih ja za to sam kasno saznao pa ih nisam odvajao, a proslo je oko 8 dana pa da li ce da se zaraze ako nisu do sada? sa cim da dezinfikujem taj objekat gde su ovce :sta: ? nemam mnogo iskustva pa moram da se posavetujem sa onima koji znaju. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh