Bolesti ovaca

hvala na savetima drugari,situacija niej promenjena jos tako da ce morati to da se radi sto je Spensi predlozio
 
par tehnickih pitanja sta da radim s ovim janjetom spensi(poruku ne mogu ti poslat moras prebrisat sve poruke nazalost)
1.cevcica ide koliko duboko u rektum?
2.koliko te mesavine u litrima sipati?
3.posle izvadimo cevcicu i ostavimo jagnje na miru zar ne?
ako imas jos neki savet daj vec sam ocajan to traje od proslog utorka,dobilo je protiv parazita odmah lek,pa ponovljeno a non stop daju laksative i lekove za varenje mu i narodne(cetenovo kuvano seme ,cajeve,ulje,...) i ove komercijalne
 
Eto ispraznio sam inbox. Nisam ni zna da triba to praznit :)
Malo vrimena pa cemo se snac i na ovom novom forumu :)
 
par tehnickih pitanja sta da radim s ovim janjetom spensi(poruku ne mogu ti poslat moras prebrisat sve poruke nazalost)
1.cevcica ide koliko duboko u rektum?
2.koliko te mesavine u litrima sipati?
3.posle izvadimo cevcicu i ostavimo jagnje na miru zar ne?
ako imas jos neki savet daj vec sam ocajan to traje od proslog utorka,dobilo je protiv parazita odmah lek,pa ponovljeno a non stop daju laksative i lekove za varenje mu i narodne(cetenovo kuvano seme ,cajeve,ulje,...) i ove komercijalne

Slobodno utjeraj jedno dvadesetak centi. Nek je cjevcica mekana, ne tvrdu i lagano je guraj da nebi doslo do povrede. Ukoliko osjetis da ne ide dalje nemoj na silu. Ne znam koliko je janje, ali sipaj jedno pola do jedne litre. Poslje ga ostavi na miru, a mozes mu malo i promasirati crijeva stiskajuci lagano u podrucju gladnih jama.
Bilo bi dobro da provas opipati stiskajuci lagano prstima i dlanovima s jedne i druge strane u gladnim jamama (izad rebara), nebi li osjetio imali kakvog nakupljanja i zastoja.
Jos jedna napomena. Ako sam dobro shvatio u prijasnjim postovima, rekao si da ne balega nikako. Znaci i nakon davanja laksativa nema efekta izbacivanja. U tom slucaju nije dobro ni davati dalje laksative. Ne balega, a daljnjim davanjem laksativa moze se pogorsati stanje, jer laksativi uzrokuju kontrakcije crijeva, a to je ite kako bolno, a u slucaju da je doslo do nekroze crijeva (ukoliko je u pitanju zastoj) na mjestima zastoja, moze doci i do puknuca crijeva, poslje toga do peritonitisa i ugibanja.
Pozdrav.
 
molio bih za savet i pomoc,jedna ovca mi tesko ustaje sva se trese dok ustane,kao da nema snage u nogama,papci su u jako losem stanju pa sam ih danas orezao i tretirao sa plavim kamenomtj.onim sprejom.sta jos preporucujete?poz.
 
Ovako kako je napisano, pretpostavljam da se radi o sepavosti ?
Daj joj slobodno jaku dozu oksitetraciklina (ovisi o preparatu koji imas i tezini ovce).
Pozdrav
 
i odvoj je od drugih ovaca da ih ne zarazi,najbolje da je sklonis potpuno,prodas zakoljes il sl ako je sepavost a ostale da ubacis u rastvor plavog kamaena po 5 min u neko korito(samo papke naravno tj da stoje u koritu po 5 min i orezi im svima papke a stalu preprskaj zivim krecom kad pocistis ili rastvorom plavog kamena)
 
molio bih za savet i pomoc,jedna ovca mi tesko ustaje sva se trese dok ustane,kao da nema snage u nogama,papci su u jako losem stanju pa sam ih danas orezao i tretirao sa plavim kamenomtj.onim sprejom.sta jos preporucujete?poz.


Ako je Sepavost a to do sada nisi imao isplatljivije je otstraniti ovcu od stada zauvek , nedaj boze da s prosiri zaraza teza bolest za lece nema, tako da obrati paznju.........
 
molim za savet1 u pitanju je ovan godisnjak krece se od pre 2 dana kao robot veoma sporo pomalo jede i slabo pije vode mada normalno balega kao da ima neku upalu misica svi pokreti su mu veoma spori i nezainteresovan je iako je do pre par dana jurio kao blesav
 
juce bio veterinar jeste tetanus ispod uva imao povredu danas je vec malo bolje dosta bolje jede i krece se kakvi su mu izgledi mada veterinar mu ne daje neke sanse
 
Tretirao sam u martu i aprilu dva puta ovce protiv parazita. Prvi tretman je bio Monil tabletama 2 po ovci, drugi tretman je bio posle 20 dana Faskoverm injekcije. Pre par dana sam prodao komšiji za klanje jednu ovcu reče mi da ima metilja. Pa me interesuje dali neko zna gde sam pogrešio. Meni po baljezi ne izgledaju da su metiljave
 
Teško je to reći ovako ali bilo bi dobro na osnovu čega je tvoj komšija zaključio da ovca ima metilja?
 
Nemozes da budes siguran da je komsija u pravu prva stvar druga stvar zavisi kako su ovce u kojom stadijumu u metilj tako da nekada je potrebno vise tretmana za oporavak
 
Pozdrav drugari. Komsija je veoma jednostavno zakljucio da ovca ima metilj,jer kako kolega Kvicoje rece ovcu je uzeo za klanje.Metilj je inace veoma uocljiv,nalazi se svud' po iznutricama(jetra~dzigerica i pluca).Ako ga ima malo,tj ako je u pocetnom stadijumu onda ga nema spolja na iznutrici vec se uocava kada odstranimo zucnu kesu od jetre(mali crvici tamno braon do crne boje),a ako je uhvatilo maha onda se vidi i spolja na iznutrici.Inace meso od te ovce je 100% upotrebljivo,s'tim sto se iznutrica mora baciti a ostale ovce bi uz obavezan savet veterinara trebalo dodatno tretirati protiv ovog parazita.
 
Veruj mi druze da svaka druga starija ovca ima te vodene plihove na jetri,sto po meni i nije neka velika boljka ali prisustvo metilja nije pozeljno.Grla koja imaju metilj polako kopne i s' vremenom im se sve vise smanjuje aktivnost.Desavalo mi se da kada koljem "metiljivu ovcu" bukvalno crkne za 10 sekundi,bez trzanja i gicanja,tako da i krv slabije odidje iz nje.To kod tebe ocigledno nije nista ozbiljno,tako da reci ti komsi da on slobodno "krka" i da obavezno dobro zalije vinom ili rakijom~nema nista da mu fali :haha::ppozdrav:
 
Parazitarne ciste. Iznutrice baciti, a meso dobro ispec, ili ga smrznuti par dana.
Pozdrav.
 
Nazad
Vrh