Bolesti ovaca

a kod nas kazu po turski,dje je ajvana tu je i zijana :cao:
 
danas sam primetio da i moje ovce imaju simptome šuge, u ponedeljak idem da kupim Ivermektin s.c. :udri:
 
Drage kolege takav je posao sa zivotinjama, kad bude sve dobro kad pogje sve naopako ali jednostavno mora tako da bude.

Ali glavu gore ide se dalje.
 
Mora se danak platiti a i bok uzima svoj dio.Kad nebi bilo toga zivot nebi bio zanimljiv,samo netreba to srcu uzimati.
 
:sta: :sta: :sta:
I ja sam morala prošle godine na 1.januara zvati mesara, jer sam našla jednu kozu sa slomljenim nogom, i to teški zlom, sve razcepano :sta:.
Na jednom našem forumu imam kolega, kojemu koze zvrgavajo mrtve kozliče do mjesec dana pred jagnjenjem, a niko ne zna, da mu objasni, šta se desilo (ni veterinar).
Kod nas imamo higienika, kojega se pozove na teren, da odnese truplo (besplatno). To je dobro, ako nimaš mogučnosti pokopavanja trupla.
Nadam se, da ste sa time slučajevima smrti sad platili porez za ovu godinu i da čete imati cijelu godinu mirno, zdravo i plodno :bravo:.
 
Nejadikuj, ja sinoc sav nikakav, mamuran,umoran,pijan uuu nocas se probudio odem ovce,janjce naraniti oko 2 sata jer sam sinoc preskocio jednostavno nisam bio u stanju.Zaspem oko 3i30,dignem se u 6 uobicajno kad zvoni mi mobitel kave popio nisam zove me 1 damatinac ako za boga znam treba mu 10 janjaca do 9 sati biti u Kninu.Glava veca od lavora kao da pcele u njoj zuje,zovnem veterinara,probudim ga covijek nabrzaka ispise papire ja i zena povatamo jance natovarimo i autoprikolicu odem kod njega po papire i poudaramo mindjuse i gas.Ja na pola puta van mijehur mi se naduo pogledam u janjce kad jedno lezi drmam ga i nema znakova zivota jednostavno mora da je odmah crklo kad sam ga natovario.Hm e sad sta mu bi dal srce,stres ili sta nemam pojma.Jednostavno ga izbacim van u grmlje i kad sam se vracao natovarim ga da ga mrtva nevozam dolje i kuci snjim iskomadam ga i sve ok nema nista sumljivo.Zato sam rekao kako bi bilo da je sve idealno i ode mi 100 eura u vatru.Imalo je 33kg kad sam ga mrtva vagnuo.
 
Deki moj sta da se radi,kod nas se kaze gdje ce suza nego na oko.
 
da li neko od forumaša zna gde mogu da kupim Ivermektin s.c. u Novom Sadu ili okolini ?
 
matke. je napisao(la):
da li neko od forumaša zna gde mogu da kupim Ivermektin s.c. u Novom Sadu ili okolini ?
druze,ja sam probao svuda u novom sadu i nigde nisu hteli da prodaju meni kao fizickom licu,prodaju samo veterinarima sa licencom.medjutim cuo sam nesto da u sr.kamenici jos uvek jedna poljoprivredna apoteka prodaje inekcije bez recepta,e sad koliko je to tacno ne znam. :ppozdrav:
 
@savo upravo tako, gledao sam u bar deset polj. apoteka, ali niko nije smeo da mi proda :nono:.. da li znaš kako se zove ta polj. apoteka ili adresu, broj telefona ?
 
joj,stvarno ne znam,ali mislim da je to najveca polj.apoteka u kamenici,ako imas nekog poznanika tamo sigurno ce znati da ti kaze.i ja muku mucim sa tim,ajd sto su veterinarske usluge skupe,neka nek zarade,al sto veterinari u mojoj okolini slabo sta znaju o ovcama i onda im daju neke lekove bezveze uzmu lovu i gas,a kad se nesto desi svi okrecu ledja.imas li i ti slicnih problema?
 
Pa ovde kod nas veterinari dosta dobro znaju svoj posao, kada god su došli izlečili su nam ovcu, svinju... Ne mogu da grešim dušu i da kažem da nisu stručni, ali to što urade znaju debelo i da naplate :udri:, ovce su nam bile u čoporu kod prijatelja, rekao nam je da ih je ošišao i odmah potom okupao, ali... :nono:... sada ću malo pregledati google. i mape....hvala ti u svakom slučaju... ::namigivanje::
 
POzdrav svima .imam problema kod dva jagnjeta koja su stara oko mesec dana.Simptomi:nevoljni su,prestali su da jedu koncetrat i seno,nemaju proliv,i sta je jos zanimljivo stalno se kao protezu(istezu),doje svoje majke.Davao sam im sicavet(za prezivanje) ,kod jednog se stanje poboljsalo jedan dan,pa se vratilo na isto,a kod drugog nije pomoglo.ponovio sam jos jednom i nista.sta moze da bude?//:haha:
 
Kakvo ti je seno smanji koncetrat mora injekciono da se leci .Nemoj da cekas brzo napreduje proces zovi veterinara . Nemoj da dajes sicavet jagnjadima!
 
ako su muškarci vidi da li mokre. ako ne onda prinudno klanje, ako je otežano mokrenje onda isto tako (stvorio se kamen u mokraćnom kanalu ).Ukoliko nije to onda zvati veterinara
 
Prije svega izmjeri im temperaturu.
Od kada jedu koncentrat i u kolikoj kolicini ? Cini mi se da su jos mladi da je moglo doci do nastanka kamenaca i pijeska u mokracnim putevima. To protezanje moze biti uzrok kako nekih poremecaja u probavnom sistemu, tako i u mokracnom. Moze se pojavljivati i kod bronhitisa ili upale pluca.
Pozdrav.
 
Vidim da ovde pišete dosta o problemu koji nastaje usled formiranja kamena kod muških jaganjaca, da li je moguće to nekako izbeći ? ::namigivanje::
 
može se izbeći ako držiš jagnjiće približno iste veličine ( ako su neka izrazito veća onda ona više i halapljivije jedu od manjih pa je mogućnost stvaranja kamenca velika) i ako uvek imaju na raspolaganju čistu vodu
 
Nazad
Vrh